Aliexpress WW   Banggood WW
Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8

Tema: Porez na dobit

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971

Porez na dobit

Pozdrav svima. Ja sam laik za poresku politiku, ali ću pokušati da kaŽem po koju, jer sam ipak često na svojoj koŽi osetio kako ona utiče na Život nas običnih ljudi.

Do sada su razne naše vlasti pokušavale da iskopiraju poreze od raznih amera i ostalih. Sve bi to bilo lepo da nisu doslovce kopirali sve ono što direktno donosi pare drŽavi u normalnim zemljama, a ono što im ne koristi direktno su uvek preskakali... Nikako ljudi da shvate da će vlast imati mnogo više vajde ako dozvole da i pojedinci dobro Žive. Voleo bih da me neko ko se razume ispravi, ali ja ovako shvatam suštinu poreza na dobit... To sluŽi da stimuliše ljude koji imaju para da legalno troše novac u drŽavi, a drŽava super u svemu tome prolazi, ne zato što je porez na dobit veliki (valjda je obično oko 30%), nego zato što uzima pare od poreza na promet (VAT).
    Kada neko uzme keš pare, normalno je da plati cenu toga. Ali drŽava mora da mu prizna sve troškove koje pravi u zemlji, jer na šta god da legalno potroši novac u toku godine, drŽava mora da prizna kao trošak, ukoliko taj neko ima račun kao pokriće za trošak.
    Veliki korak bi naša drŽava napravila da su ovi loši prepisivači odozgo razumeli stvari kako treba... Na primer, kada bi se ljudi oslobodili poreza na dobit za sve molerske radove koje naprave u toku godine, mozda bi fasade bile bar okrečene kako treba.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    388

Sijalica porez itd.

Ma generalno, ova vlast MORA da shvati da mora nesto da DA, da bi kasnije mnogo vise dobila... Ima nas narod lepu poslovicu: "Ako ne bacis nesto uzvodno, nemoj ga cekati nizvodno...". Samo to te "prepisivace" ne zanima... Ali ih zato zanima osnivanje svih vrsta vladinih "agencija" i bukvalno otimanje SVIH poslova (ne vise samo jednog dela, kao prethodne ekipe) koji donose svakodnevno cudo para (igre na srecu, promet nafthih derivata, itd.). I, onda opet sve po starom... Porez na dobit ne pogadja podjednako sve ucesnike. Nije isti arsin za male "obicne" firme i firmetine ciji su vlasnici mocnici bliski vlasti... Mislim da vlast treba za pocetak naterati da donese propise, zakone i ostale regulative koje APSOLUTNO razdvajaju vlast i biznis. Trebalo bi ih, takodje, naterati da omoguce tzv. grace (grejs) period upravo za taj porez na dobit, ne bi li stimulisali pogotovo male firme da rade legalno i da OPSTANU, inace ce se masa firmi ugasiti ili preci potpuno na crno poslovanje.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971

Upitnik Re: porez itd.

Da... Samo voleo bih da kroz ovu diskusiju dobijemo odgovor na pitanje kako ih naterati... Imaš li ti ideju KAKO??

Voleo bih da naši vladari shvate, ma ko oni bili, da moramo pronaći šta je naš zajednički interes. Da u njima postoji i minimum patriotizma, napravili bi kompromis između toga što je njihov lični interes i onoga što je interes svih građana Srbije.

A ja Želim Vladi Srbije, ovoj ili budućima da što pre dođu do toga da ih moŽemo nazvati i Srpskom vladom.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    388

O porezima (III)

Patriotizam? Sta to bese? Ja mogu da se kladim da 90% Srba i "SRBA" (velikih Srba prim.prev.) ne zna definiciju istog.
    Sto se tice KAKO, pa da probamo za pocetak da omasovimo ovo pa da ih nekako navucemo da procitaju bar nesto... Ne znam nacin... Jer ako je nacin da se utice na njih uclaniti se u neku od stranki na vlasti, ne mislim da je to pametno

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971

Cool Re: O porezima (III)

Hajde da onda nastavimo da dajemo svoje predloge, pa kad se omasovi da ih obavestimo o kome se ovde radi...
    Ne ide mi se iz Srbije, zelim da ovde normalno zivim, a tako misli i vecina ljudi koje znam. I za mene je ovo trenutno jedini nacin KAKO da nesto ucinim. Jer nisam i ne bih voleo da budem politicar. Ali ono sto bih voleo je da moj narod prestane da misli o politici i da pocne da normalno zivi i to kol'ko sutra...

Gost Гост
    potrebno je procitati sluzbeni glasnik da bi se govorilo o ovome.
    Procitajte i malo ekonomske literature,
    pozdrav... svima , bez uvrede......

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971
    Poštovani gospodine gost...

Sta si Želeo da kaŽeš u svome predlogu?? Ne znam šta da traŽim u sluŽbenom glasniku??? Ili čiju ekonomsku literaturu da koristim???

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    388
    Gos'n Gost ne samo da ne Želi da objasni, nego ne Želi ni da se prijavi, makar i pod laŽnim imenom
    Znam da je lako kritikovati, a ne raditi, ali u tome je i poenta: MI I HOĆEMO DA RADIMO, ali nam ne daju... Osim ako se pod radom ne smatra rad "u korist svoje štete". Ja sam radeći od svoje 17-te malo toga napravio (osim što sam ostao Živ i relativno zdrav), jer sam usvojio osnovne principe: rad, rad i samo pošten rad... Ne "kombinacije", "šeme", prevare, otimačine, zaglupljivanje širokih narodnih masa pod izgovorom "pa oni to traŽe" itd. Ne znam zaista puno ljudi (moŽda čak na prste da ih nabrojim) koji su uspeli samo poštenim radom, ali su pritom, imali i mnoooogo sreće...
    Mi ne Želimo da kritikujemo, mi Želimo DA UČESTVUJEMO I RADIMO NA ZAJEDNIČKOM BOLJITKU !!!!

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu