Aliexpress WW   Banggood WW
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 15

Tema: Dobra pljeskavica

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339

Dobra pljeskavica

Редовно купујем пљескавице у хипермаркетима, али ни једна нема прави укус.

Зна ли неко рецепт за добру пљескавицу?

www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Sep 2007
    Poruka
    10,812
    Pljeskavica (Serbian Cyrillic: Пљескавица) is a Serbian hamburger and national dish. Serbian Cyrillic is the Serbian variant of the Cyrillic alphabet. ... ... It has been suggested that burger be merged into this article or section. ...

Тај "српски хамбугер" сам најслађе јела у Сомбору - Градска кафана, где је пеку на роштиљу, док ти и коса и гардероба упијају мирисе
    Prikačene slike Prikačene slike

Datum priključivanja
    Sep 2007
    Poruka
    10,812
    Иначе, све рецепте "крадем" од "Coolinarke"
    http://www.coolinarika.com/recept/bosanska-pljeskavica

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    4,591
    Po mome ukusu, pravi moj rodjak iz Splita najbolju pljeskavicu. On kaze da je to bosanski recept. Jos nigde u restoranu nisam tako dobru pojela! Somborske pljeskavice, koju plantaza hvali, se vise ni nesecam. Kad sam bila klinac, jela sam samo cevape a oni su bili super odlicni!

1kg junetine od vrata ili prednje noge
    200gr ovcijeg sala
    meso 2x premleti!
    1 kasika prezle
    malcice kisele vode
    malu kasikicu sode bikarbone
    soli
    bibera
    slatke i ljute paprike
    U meso nedolazi luk i beli luk, jer to nije onda pljeskavica, nego fasir!!!

Dugo gnjeciti(oko 15 min.) i u frizederu oko 30min. ostaviti je da miruje. Pljeskavica nesme biti deblja od 1cm!!! Znaci, pljosnato je pljeskati

Prijatno

PS: Moram da priznam da je jos nisam sama pravila
    Poslednji put uređena JO : 17-11-2008 u 17:46

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Ако не будемо ишли код неког на славу или сличну прославу за викенд спремам пљескавице.

Хвала за рецепте!
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Nov 2008
    Poruka
    5,019

Sijalica

Citat U originalu postavio/la Dejan Pregled poruke
    Ако не будемо ишли код неког на славу или сличну прославу за викенд спремам пљескавице.

Хвала за рецепте!
    Ako hoces pravu pljesku pomesaj junetinu i svinju (50%-50%) meso moras da sameljes na najsitniju masinu za mlevenje mesa i tako 2x, u to meso stavis sodu bikarbonu, so i malo bibera i zacina, onda to isto meso mesis kao testo s tim da to sve treba da pocnes da radis dan pre nego sto ces peci pljeske posto meso mora da prenoci u friyideru i da ga sutradan jos jednom premesis.Malo je drndanje ali kad probas nema bolje! Znam iz iskustva!

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Данас су биле пљескавице на столу! Испале су суве, али нису биле лоше! Следеће стижу веоватно кад мало отопли.

Ставио сам по 50% свињетине и јунетине, овчији лој и зачине.

Следећи пут ће бити боље!
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    4,591
    Данас су биле пљескавице на столу! Испале су суве, али нису биле лоше! Следеће стижу веоватно кад мало отопли.

Pljeskavice nisu jednostavne! Cudi me, pored celog svinjskog mesa i loja...

Datum priključivanja
    Nov 2008
    Poruka
    5,019

Uf, covece sta ce ti taj loj,a i kako da ti budu suve pored svinje,ne kapiram mora da si negde omanuo jer si ih pekao u tiganju ili na rostilju?! Uvek moras da podmazes ako peces u tiganju stavis malo ulja a ako na rostilju onda uzmes slaninu pa dobro namazes resetke ili plocu zavisi kakav ti je rostilj.Vise srece sledeci put.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Данас су биле супер. Оној смеши од јуче сам додао још мало киселе воде и баш их истањио. Следећи пут ће сигурно бити још боље. Сад знам где сам омануо.
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Mar 2009
    Poruka
    3

Malo zakasnio??

Danas sam se logovao prvi put...vidim da je tema bajata,ali kad je klopa u pitanju,ja sam uvek tu>>
    Narode mi smo izmislili rostilj i pljeskavicu,a najbolji recept je praviti meso danas za prekosutra..
    Saveti ostalih su OK,ali se neslazem sa jednim>>>LUK UVEK>>
    Pazi sad>>>
    500gr vrata,plecke i potplecke junetine
    300gr teletine
    200gr paufleka<svinjskog>
    soli po ukusu<30-ak grama>
    biber obavezno 10gr
    samleti sve dva puta,najsitnije na trojku,umesati dobro dok mesas doda kiselu vodu i sacicu prezle..neka odlezi do sutra,pokriveno u frizu..
    Pre pecenja obavezno umesati u sitno seckani crni luk,malo tucane ljute<ko voli>
    dobro izmesaj,nemoj previse tanjiti,peci i uzivaj u PRAVOJ pljeki!!!PRIJATNO

Datum priključivanja
    Jun 2008
    Poruka
    287

Niški roštilj

Prilikom prvomajske posete Niškoj banji prvo što smo otkrili prolaskom kroz Niš je neverovatno povoljan rostilj. Ulica krcata roštiljarnicama, a cene duplo manje nego u bgd. Preciznije mala pljeska 50din, velika 80, najveća 100. Bila je i neka gurmanska ali to je bas preveliko... Evo fotkica reklame za tu malu i velike pljeske kao i borbe sa njom... cena za veliku je sa sve prilozima u tortilji, a priloga trpajte koliko hocete... iako sve manje jedem meso, dve smo ipak utamanili... i zalili tocenim Amstel-om za 120din velika krigla
    Prikačene slike Prikačene slike

Datum priključivanja
    Sep 2007
    Poruka
    10,812
    Ако сте ишли бајсом до Ниш, онда у Ниш за ручак гурманска пљеска

Datum priključivanja
    Apr 2010
    Poruka
    8
    koga put odvede na Frusku Goru obavezno pljeskavica "slonovo uvo", skrene se levo kod raskrsnice na samom vrhu FG, i ide se do restorana koji nosi neko zensko ime, sad sam zaboravio ali mozete se raspitati i na samoj fruskoj gori ili uneti u google...

Datum priključivanja
    May 2011
    Poruka
    1

Bes gde da nadjem recept za tortilju nema ca coolinarki

Citat U originalu postavio/la Skituljko Pregled poruke
    Prilikom prvomajske posete Niškoj banji prvo što smo otkrili prolaskom kroz Niš je neverovatno povoljan rostilj. Ulica krcata roštiljarnicama, a cene duplo manje nego u bgd. Preciznije mala pljeska 50din, velika 80, najveća 100. Bila je i neka gurmanska ali to je bas preveliko... Evo fotkica reklame za tu malu i velike pljeske kao i borbe sa njom... cena za veliku je sa sve prilozima u tortilji, a priloga trpajte koliko hocete... iako sve manje jedem meso, dve smo ipak utamanili... i zalili tocenim Amstel-om za 120din velika krigla
    Gde da nadjem recept za tu tortilju

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu