Aliexpress WW
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 27 od ukupno 27

Tema: Preduzetništvo

Datum priključivanja
    Nov 2008
    Poruka
    5,019
    Citat U originalu postavio/la jelenab Pregled poruke
    Ja se sad malo kasno ukljucujem u forum jer je vec mart 2009 god. Interesuje me, s obzirom da zivim u Moskvi, da li je "Dzoker" zaineresovan za neku poslovnu saradnju?
    Kao što sam ti već rekla u ličnoj,za sada si zakasnila ali hvala na ponudi,možda bude još prilika.

Datum priključivanja
    Apr 2009
    Poruka
    203
    " ... teska vremena a ja tezak tip..."

rekao bi Djole Balasevic a ja se nasla u tome!
    Pitam se samo jesam li ja jedini ludak koji,sada,maja meseca(juna-jula najkasnije) 2 009-te godine zeli da zapocne svoj,privatni biznis!
    Nikog nisam srela a da je rekao "Bravo,setila si se da prehranis decu na sjajan nacin,umesto da trpis svakakva izivljavanja vajnih gazdi i gazdarica" vec je sve bilo u stilu :

"Pa ,jesi li ti normalna?Sada bi da radis sama?Sedi na du.. i cuti!"

Tema je malo zamrla ali ...ima li zainteresovanih da daju konkretne savete!?Svaka pomoc mi je dobrodosla!

Moze i na pp!
    Ko nema u vuglu ima u googlu : )

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,335
    Citat U originalu postavio/la natural Pregled poruke
    " ... Teska vremena a ja tezak tip..."

rekao bi djole balasevic a ja se nasla u tome!
    Pitam se samo jesam li ja jedini ludak koji,sada,maja meseca(juna-jula najkasnije) 2 009-te godine zeli da zapocne svoj,privatni biznis!
    Nikog nisam srela a da je rekao "bravo,setila si se da prehranis decu na sjajan nacin,umesto da trpis svakakva izivljavanja vajnih gazdi i gazdarica" vec je sve bilo u stilu :

"pa ,jesi li ti normalna?sada bi da radis sama?sedi na du.. I cuti!"

tema je malo zamrla ali ...ima li zainteresovanih da daju konkretne savete!?svaka pomoc mi je dobrodosla!

Moze i na pp!
    Не знам шта да ти кажем. Знам једног "лудака" који је отворио фирму 1. јуна очекујући прве послове у септембру и то године када није било кредита за почетнике, Владе и сл. Фирма још увек ради и зарађује. Фирма је кренула из дебелог минуса.

Додуше не радим сам. Супруга ми је економиста и њено знање ми је драгоцено, а брат је сувласник и његово знање и помоћ су ми драгоцени. Само што су они још ограниченији са временом од мене.

Подршка породице ти је најбитнија! Они ће и највише да трпе у твојој авантури (нажалост у Србији је поштен рад чиста авантура
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,335
    Све зависи шта ћеш да радиш.

Битна ствар је да имаш што мање трошкова. Зарада ће ти у старту вероватно бити повремена, а трошкови су стални!

Брат ме је научио да рачунам овако: Да би зарадио динар треба да нађем посао, треба да завршим посао како треба, треба да наплатим (што је и Србији проблем). Ту су још струја, телефон, порези, превоз, радници, ...

А ако уштедим динар, све оно напред наведено сам прескочио!

Крени са понудама банака. Отварање рачуна, плаћања и сл. коштају! Простудирај тарифе које нуде и да ли ти одговарају услуге које нуде. Само избором банке, електронским плаћањем и сл. штедим и до пар хиљада динара месечно у односу на пријатеље који имају рачуне у неким другим банкама, плаћају на шалтеру,...
    Poslednji put uređena Dejan : 09-05-2009 u 16:32
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Apr 2009
    Poruka
    203
    Pa ,imam ponudu od dugogodisnje prijateljice,koja se vec bavila time a sada ima dobro placen,drzavni posao,da otvorim prodavnicu zdrave hrane!
    Povezala bi me sa dobavljacima,dobila bih,na konto nje ,odlozeno placanje robe i do dva meseca,spojila bi me i sa raznim proizvodjacima!Naucila bi me ,sto bi se reklo,svemu sto i ona zna!radila je taj posao vise od deset godina!
    Inace radi u PU pa cu i sa te strane biti malo pokrivena
    Sad,u pocetku bih bila i vlasnik i radnik i cistacica i vozac i ......(potseti me na onaj vic "kako mujo ide posao!ma,dobro je,za sad sve radim sam ......a otvorio javnu kucu ) a to da cu s e,mozda ,ubuliti i mozda necu moci da isplatim robu posle dva meseca ...khm...o tome necu ni da razmisljam!

Datum priključivanja
    Nov 2008
    Poruka
    5,019
    " ... teska vremena a ja tezak tip..."

rekao bi Djole Balasevic a ja se nasla u tome!
    Nikog nisam srela a da je rekao "Bravo,setila si se da prehranis decu na sjajan nacin,umesto da trpis svakakva izivljavanja vajnih gazdi i gazdarica" vec je sve bilo u stilu :

"Pa ,jesi li ti normalna?Sada bi da radis sama?Sedi na du.. i cuti!"

Tema je malo zamrla ali ...ima li zainteresovanih da daju konkretne savete!?Svaka pomoc mi je dobrodosla!

Moze i na pp!
    I ja sam imala sličnu reakciju od mojih najbližih,bilo mi je jako teško,jer nisu ti samo pare potrebne za početak posla već je od velike važnosti i podrška ljudi oko tebe,to ako nemaš pola posla ti već pada u vodu.Bilo bi dobro ako bi ti ta prijateljica zaista i pomogla jer ja sam imala obrnutu situaciju za sve koji su mi obećavali pomoć u datim trenucima su mi okrenuli leđa,tako da ne veruj nikom dok se ne pokaže na delu.Treba da imaš na umu da nećeš imati vremena za decu, pošto ih imaš, onoliko koliko si imala do sada,pogotovo što kažeš da ćeš raditi sama, jedino ako ti majka ili svekrva ne pomognu a ponajviše suprug,ako oni nemaju razumevanja onda nemoj ni da počinješ ništa, jer ćeš vrlo brzo skontati da sama ne možeš.Što se dobavljača tiče oni su vrlo skeptični (iz opravdanih razloga) prema novim saradnicima,moraćeš da se spremiš da te za plaćanje u početku neće čekati,jer će ti robu isporučivati kako im platiš,znači prvo plaćanje pa roba.Tek kada steknu poverenje onda možeš da računaš na obrnutu situaciju a do tada treba dosta vode da protekne.Ne bih htela da te razuverim ili odgovaram od ideje da započinješ posao ali je sada dosta teško prodati bilo šta,baš sam skoro razgovarala sa sa trgovcima baš takve robe koju bi i ti prodavala (imam jednu prodavnicu zdrave hrane u komšiluku na prometnom mestu) i žale se da im posao ne ide kao ranije tj. jedva se izvlače a rade već godinama...Evo ja ti dajem punu podršku ali dobro se preračunaj pre nego što kreneš-lako je otvoriti teško je opstati.

Datum priključivanja
    Apr 2009
    Poruka
    203
    Uuuhh svega sam ja itekako svesna!osam godina sam radila u radnjici mojih roditelja i znam koliko sve to moze da opsedne coveka i da ga uzme pod svoje!zapostavili smo kucu,prijatelje,ma sve da bi smo shvatili da se sve u stvari vrti u kruglati drzavi "danak",isplati dobavljace,plati sve rezije koje idu kao mesecna obaveza i na kraju....ostane tek toliko da isteras dan pa do sutra....kako bude!Presipanje iz supljeg u prazno!
    sto se tice prijatelja i toga da bas kad su najpotrebniji,okrenu ledja-ziva istina i puno puta smo se uverili,na zalost,u to!
    konkretno,ova moja prijateljica me je vec 'spojila" sa dva dobavljaca,veletrgovine,a vlasnici su pristali da mi isporuce robu na odlozeno od dva meseca!zasto?zato sto imaju poverenja u nju!to je ono sto mi u ovom trenutku odgovara,to odlozeno placanje ali i gusi jer....ooo opet crne misli ali eto,recimo da se nadam da cu uspeti da im isplatim robu!mac sa dve ostrice-svakako!
    Znas li koliko sam se puta do sada preracunala-milion i sto!i jos toliko cu puta da racunam!Uhvatila sam sebe kako sanjam brojke,robu,gramazu....nocna mora!
    I da,hvala na podrsci!
    najvise ce osetiti moja deca jer ,do sada sam im bila posvecena 100%!Ako krenem sa ovim poslom-ko zna!A s druge strane,kad razmislim da je sve bolje od sedenja skrstenih ruku i da ce ,mozda ,sutra i njima biti bolje.......

Datum priključivanja
    Nov 2008
    Poruka
    5,019
    Uuuhh svega sam ja itekako svesna!osam godina sam radila u radnjici mojih roditelja i znam koliko sve to moze da opsedne coveka i da ga uzme pod svoje!zapostavili smo kucu,prijatelje,ma sve da bi smo shvatili da se sve u stvari vrti u kruglati drzavi "danak",isplati dobavljace,plati sve rezije koje idu kao mesecna obaveza i na kraju....ostane tek toliko da isteras dan pa do sutra....kako bude!Presipanje iz supljeg u prazno!
    sto se tice prijatelja i toga da bas kad su najpotrebniji,okrenu ledja-ziva istina i puno puta smo se uverili,na zalost,u to!
    konkretno,ova moja prijateljica me je vec 'spojila" sa dva dobavljaca,veletrgovine,a vlasnici su pristali da mi isporuce robu na odlozeno od dva meseca!zasto?zato sto imaju poverenja u nju!to je ono sto mi u ovom trenutku odgovara,to odlozeno placanje ali i gusi jer....ooo opet crne misli ali eto,recimo da se nadam da cu uspeti da im isplatim robu!mac sa dve ostrice-svakako!
    Znas li koliko sam se puta do sada preracunala-milion i sto!i jos toliko cu puta da racunam!Uhvatila sam sebe kako sanjam brojke,robu,gramazu....nocna mora!
    I da,hvala na podrsci!
    najvise ce osetiti moja deca jer ,do sada sam im bila posvecena 100%!Ako krenem sa ovim poslom-ko zna!A s druge strane,kad razmislim da je sve bolje od sedenja skrstenih ruku i da ce ,mozda ,sutra i njima biti bolje.......
    Pa vidim da nisi početnik ali...probaj pa šta bude... ja se još uvek oporavljam (psihički) od moje propasti nadam se da će tebi biti bolje.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,335
    Пре започињања посла све стави на папир. Обиђи конкуренцију и види њихову понуду. Види које су набавне цене робе коју ћеш продавати. Процени трошкове (струја, вода, простор,...). Запиши све, немој да памтиш.

Узми у обзир да 6 месеци нећеш имати посла. Да ти скоро нико неће ући у радњу! Ако почну одмах да купују онда је супер, али узми супротну ситуацију.

Да ли почињеш са радом у простору у ком је радила твоја пријатељица?
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Apr 2009
    Poruka
    203
    Citat U originalu postavio/la Dejan Pregled poruke
    Пре започињања посла све стави на папир. Обиђи конкуренцију и види њихову понуду. Види које су набавне цене робе коју ћеш продавати. Процени трошкове (струја, вода, простор,...). Запиши све, немој да памтиш.

Узми у обзир да 6 месеци нећеш имати посла. Да ти скоро нико неће ући у радњу! Ако почну одмах да купују онда је супер, али узми супротну ситуацију.

Да ли почињеш са радом у простору у ком је радила твоја пријатељица?
    Moja prijateljica je radila u drugom gradu!! Ima sanse za ovakvu vrstu radnje zato sto nema takve u u mom gradu!

Idem ja na mogucnost da godinu dana budem bez prihoda,vec samo isplate robe,nabavka,rezije,lokal,doprinosi!Pa,sad,ako neki dinar ustedim bicu na konju ali ne ocekujem neku dobit bar godinu dana!Tako sam od starta zamisljala.Ne zanosim se zaradom od pocetka!

Ovo sa zapisivanjem svega je dobra ideja posto sam u fazonu -ne kvari mi moj nered- tako da sad imam milion papirica,zvrljotina i svega a nemam pojma ko bi se tu sem mene snasao!Pa mozda ni ja!Moracu malo da se dovedem u red sto se toga tice!Inace ce nastati pravi haos!

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,335
    Moja prijateljica je radila u drugom gradu!! Ima sanse za ovakvu vrstu radnje zato sto nema takve u u mom gradu!

Idem ja na mogucnost da godinu dana budem bez prihoda,vec samo isplate robe,nabavka,rezije,lokal,doprinosi!Pa,sad,ako neki dinar ustedim bicu na konju ali ne ocekujem neku dobit bar godinu dana!Tako sam od starta zamisljala.Ne zanosim se zaradom od pocetka!

Ovo sa zapisivanjem svega je dobra ideja posto sam u fazonu -ne kvari mi moj nered- tako da sad imam milion papirica,zvrljotina i svega a nemam pojma ko bi se tu sem mene snasao!Pa mozda ni ja!Moracu malo da se dovedem u red sto se toga tice!Inace ce nastati pravi haos!
    Да те не уплашим, то записивање се зове Бизнис план, са тим да се не пише по папирићима већ би требало да има одређену форму ради лакшег сналажења.

Ту форму не треба да испуниш пошто га пишеш за себе, али било би добро да га напишеш како треба за случај да ти касније затреба за нешто.

На линку http://www.myownbusiness.org/s2/ можеш пронаћи примере. Сајт је на енглеском. Ево ти и превод, али не знам да ли је добар: http://translate.google.com/translat...istory_state0=
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Apr 2009
    Poruka
    203
    Citat U originalu postavio/la Dejan Pregled poruke
    Да те не уплашим, то записивање се зове Бизнис план, са тим да се не пише по папирићима већ би требало да има одређену форму ради лакшег сналажења.

Ту форму не треба да испуниш пошто га пишеш за себе, али било би добро да га напишеш како треба за случај да ти касније затреба за нешто.

На линку http://www.myownbusiness.org/s2/ можеш пронаћи примере. Сајт је на енглеском. Ево ти и превод, али не знам да ли је добар: http://translate.google.com/translat...istory_state0=
    Aaaaaaaa pa to je vec uradjeno,prosla sam obuku Nac.sluzbe za zaposljavanje,popunjen je i biznis plan,prouceno od strane ekonomiste
    Mislila sam na ove moje ,licne haoticne pairice sa racunicama,adresama,cenama,spiskovima........

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu