Aliexpress WW
Prikaz rezultata 1 do 9 od ukupno 9

Tema: Karl Marx iz porodice Tarabića

Datum priključivanja
    Feb 2006
    Poruka
    3,603

Karl Marx iz porodice Tarabića

"Vlasnici kapitala i biznisa ce kod radnika stimulisati potrebu da kupuju njihovu skupu robu: stanove, kuce i tehnologiju, obavezujuci ih pri tom da ulaze u skupe hipotekarne kredite do nivoa neizdrzljivosti. I na kraju ce ti neplaceni dugovi izazvati bankrot banaka, koje ce biti nacionalizovane, pa ce drzava onda krenuti putem koji vodi u komunizam..." (Karl Marx, Das Kapital)

Interesuje me sta kazu cenjene kolege, sa foruma o ovome.
    Daleko od toga da ja prizivam komunizam ali kad je vec, tako precizno, pogodio prvi deo...

Datum priključivanja
    Sep 2007
    Poruka
    10,812
    Читао си и "Капитал" и "Креманско пророчанство"?

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Citat U originalu postavio/la Mare Pregled poruke
    "Vlasnici kapitala i biznisa ce kod radnika stimulisati potrebu da kupuju njihovu skupu robu: stanove, kuce i tehnologiju, obavezujuci ih pri tom da ulaze u skupe hipotekarne kredite do nivoa neizdrzljivosti. I na kraju ce ti neplaceni dugovi izazvati bankrot banaka, koje ce biti nacionalizovane, pa ce drzava onda krenuti putem koji vodi u komunizam..." (Karl Marx, Das Kapital)

Interesuje me sta kazu cenjene kolege, sa foruma o ovome.
    Daleko od toga da ja prizivam komunizam ali kad je vec, tako precizno, pogodio prvi deo...
    НЕВЕРОВАТНО!
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    милсим на погодак пошто је комунизам могућ међу роботима али не и међу емотивним бићима. ...
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Feb 2006
    Poruka
    3,603
    Citat U originalu postavio/la plantaže Pregled poruke
    Читао си и "Капитал" и "Креманско пророчанство"?
    Samo "Kapital" ali jako davno...kad i Hesea...to se obicno cita u tim godinama kad dusa zudi za filozofijom ali je intelekt pun hormona pa je slabo usvaja...jedva docekah vreme da se hormoni smire, ali sad imam utisak da se intelektualni kapacitet smanjuje...

Datum priključivanja
    Feb 2006
    Poruka
    3,603
    Citat U originalu postavio/la Dejan Pregled poruke
    милсим на погодак пошто је комунизам могућ међу роботима али не и међу емотивним бићима. ...
    Mislim da je neka forma totalitarnog komunizma jos uvek moguca, mozda ne bas "orvelovskog" ...ali to je druga tema....

Doduse moram da se ogradim, ovo mi je mailovao brat, kaze da ta Marxova misao kruzi netom vec neko vreme...nekako mi je previse "vizionarska" a pravo da vam kazem mrzi me da bunarim po onolikoj knjizurini...pa ako je neko dokon...ne bi bilo zgoreg.

Datum priključivanja
    Sep 2007
    Poruka
    10,812
    Citat U originalu postavio/la Mare Pregled poruke
    nekako mi je previse "vizionarska" a pravo da vam kazem mrzi me da bunarim po onolikoj knjizurini...pa ako je neko dokon...ne bi bilo zgoreg.
    Као клинка дактилографисала сам (постојале су само механичке писаће машине) шест дипломских радова да бих купила "Капитал". Много више сам дактилографисала за диплому факултета (ванредно, све се плаћало).
    Данас су обе "вредности" на тавану. Маре, "бунарићу", и тако сам докона.

Datum priključivanja
    Nov 2008
    Poruka
    5,019
    Citat U originalu postavio/la Dejan Pregled poruke
    Ovo kao da si se samnom konsultovao oko odgovora.Mada moram da priznam da je komunizam u teoriji kao i sve druge stvari (teoretske) idilican da ne kazem bajkovit i svako bi ga pozeleo,ali tvorci te ideje nisu racunali na ljudske osobine pa se sve to izvrnulo kao pocepana carapa.Sto moj otac zna da kaze velike su razlike izmedju komunista i komunjara; da pojasnim komunisti su oni koji se bore za ideju bez ikakvih licnih koristi a komunjare su oni koji su to gnusno zloupotrebili u svoju korist.
    Borih se za demokratiju a u dubini duse mi stoji plamicak komuniste i ne stidim se zbog toga!

Datum priključivanja
    Feb 2006
    Poruka
    3,603
    Citat U originalu postavio/la plantaže Pregled poruke
    Као клинка дактилографисала сам (постојале су само механичке писаће машине) шест дипломских радова да бих купила "Капитал". Много више сам дактилографисала за диплому факултета (ванредно, све се плаћало).
    Данас су обе "вредности" на тавану. Маре, "бунарићу", и тако сам докона.
    I jedna i druga "vrednost" je "kapital" minulog vremena, i bez obzira koliko je debeo sloj prasine pao po njima, ne verujem da im moze osporiti vrednost.

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu