Aliexpress WW
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 30

Tema: Da li je dobro prepisivati zakone?

Hybrid View

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971

Da li je dobro prepisivati zakone?

Šta mislite o tome?

Datum priključivanja
    Nov 2008
    Poruka
    5,019
    Citat U originalu postavio/la Nenad Pregled poruke
    Šta mislite o tome?
    Pa posto kod nas nisu zakoni usaglaseni moje je misljenje da je bolje ne prepisivati a i menjaju ih i dopunjuju uredbama (koje su doduse podzakonska akta) koja se moze promeniti cim prestane potreba za sta su ih doneli.Ako do sad nisi primetio nasa drzava se vodi uredbama vec 15 godina tako da ne znam za sta im sluze zakoni (mozda kao baza za uredbu)

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971
    Kada se projektuje park, prvo neki pejsažni arhitekti ili tako neki naprave projekat, stave ga u funkciju, pa u praksi vide gde je trava ugažena.
    Nakon toga, kada vide koji je prirodni tok stvari dovrše projekat i dodaju staze.

Što se zakona tiče, ovde broj projekata kojima su staze utabane teži beskonačnosti. Lično mislim da bi to trebalo iskoristiti.

Datum priključivanja
    Nov 2008
    Poruka
    5,019
    Kada se projektuje park, prvo neki pejsažni arhitekti ili tako neki naprave projekat, stave ga u funkciju, pa u praksi vide gde je trava ugažena.
    Nakon toga, kada vide koji je prirodni tok stvari dovrše projekat i dodaju staze.

Što se zakona tiče, ovde broj projekata kojima su staze utabane teži beskonačnosti. Lično mislim da bi to trebalo iskoristiti.
    I moje je mišljenje da se posmatraju putevi tj. utabane staze kojima ljudi prolaze (onog puta je to zelena povrsina-park)a ne da se staze projektuju po autorovom nahođenju.U mom gradu to na žalost nije tako i zato nam grad liči na arhitektonsko čudo,da su maloj deci dali da ga srede bio bi bolje uređen.

Datum priključivanja
    Nov 2008
    Poruka
    5,019
    Nenade,sve hocu da te pitam pa nikako nisam imala priliku šta je tvoj radni zadatak u firmi?

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971
    Citat U originalu postavio/la dzoker Pregled poruke
    Nenade,sve hocu da te pitam pa nikako nisam imala priliku šta je tvoj radni zadatak u firmi?
    Da zaradim svoju platu, doprinose i poreze i donesem dobit firmi. Kao i svima...

Datum priključivanja
    Oct 2009
    Poruka
    15
    Šta mislite o tome?
    Ja mislim da nebi trebali da prepisuju zakone !! Vec da sastavljdaju nove ..... Treba mnogo toga u Srbiji da se uradi . . .

Datum priključivanja
    Apr 2013
    Poruka
    30
    Jedan pravik britanski kad je bio u Srbiji rekao je pa vi ljudi imate jako dobre zakone samo jos da ih primenite i bice sve dobro.

Dakle primena istih je problem vise nego zakon.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971
    Pitanje: Kad je taj britanski pravnik bio u Srbiji?

Datum priključivanja
    Apr 2013
    Poruka
    30
    Ne znam tacno ime znam da je jedan od njihovih boljih advokata. I da je nekad bio u politici pa je izasao iz nje pre vise od 10 godina. U Srbiji zastupa jednu stranu firmu i neka lokalna tv stanica pravila interviju sa njim.

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu