Aliexpress WW
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 30

Tema: Da li je dobro prepisivati zakone?

Datum priključivanja
    Nov 2008
    Poruka
    5,019
    Hvala ti na iscrpnim odgovorima.Jasne su mi tvoje teznje ka usavrsavanju tvog posla ali ih ne mogu koristiti ni u kakvom radu,na zalost. Mozda sam te pogresno razumela ali ti moram reci da podrzavanje mobinga i mirenje sa njim bas i nije za pohvalu,kod nas je samo jedna osoba tuzila svoje preduzece za mobing i uz pomoc svojih kolega koje su je podrzale dobila proces,a ima more ljudi koji trpe torture sto od svojih predpostavljenih, sto od poslodavca, sto od kolega, a cute jer se plase otkaza i tako narusavaju svoje zdravlje i na kraju samo oni gube.Moje je razmisljanje da mi ne treba posao ako nemam zdravlja.Hvala ti u svakom slucaju.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Citat U originalu postavio/la dzoker Pregled poruke
    ne znam kako to srpski jednostavno da te pitam.ranije je u preduzećima a trebalo bi i danas da postoji, samo što privatnici barem oni mali to ne praktikuju, elem, postojala je sistematizacija radnih mesta tj. Da svaki radnik tačno zna šta mu je posao do u najsitniji detalj i za koji deo posla je odgovoran, ja sam recimo dok sam radila u državnoj administraciji imala najviše tih radnih zadataka, tako da sam morala ostajati i prekovremeno da radim iako mi za to nije bilo plaćeno na kraju sam morala da odem odande jer sam bila izložena mnogim pritiscima i radnim zadacima koji u opšte nisu bili iz mog domena ni stručnog, a ni radnog mesta, pa sam na kraju radila posao za troje umesto za jednog.podstaknita time napisala sam jedan stručni rad koji sam i odbranila u kom sam dokazala hipotezu da ne ravnomerna raspodela radnih zadataka vodi u mobing prema jednom zaposlenom (slučajno ili namerno!?)- i da je moguće dokazati mobing na radnom mestu po tački ‚‚pun sto- prazan sto‚‚ i bez svedoka tj. Kolega koje ce posvedociti u tvoju korist.
    Pošto je oblik poslovanja dejanove firme malo specifičan,podstakla me je ideja da bih mogla da pokušam da napišem još jedan rad (ako uspem da ‚‚proguram‚‚ temu i hipotezu na faksu) .možda je ipak trebalo njega da pitam pošto je on vlasnik ali me je zaintrigiralo to tvoje radno mesto s obzirom na naziv istog.
    Da me dejan pogrešno ne razume necu dokazivati mobing vec mogucnost raspodele radnih zadataka u ovako specifičnom poslovanju.Čista teorija sa pomoći iz prakse.
    Моја фирма је мала што се тиче броја радника. Али могу ти рећи искуства неких људи који руководе неким успешним страним фирмама овде код нас. Исто је и у уностранству, само што се тамо лакше промени посао.

Посао су добили на основу искуства и способности. На почетку су имали сасвим дефинисане послове и супер зарађивали. После пар месеци су добијали још по неки задатак, а затим још по неки, а плата се није мењала. Додавање послова се наставило, новац који добијају за тај посао је растао, али немају кад да га троше. Проблеме са здрављем нећу да помињем.

Толико о успешној систематизацији послова...
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Nov 2008
    Poruka
    5,019
    Citat U originalu postavio/la Dejan Pregled poruke
    Моја фирма је мала што се тиче броја радника. Али могу ти рећи искуства неких људи који руководе неким успешним страним фирмама овде код нас. Исто је и у уностранству, само што се тамо лакше промени посао.

Посао су добили на основу искуства и способности. На почетку су имали сасвим дефинисане послове и супер зарађивали. После пар месеци су добијали још по неки задатак, а затим још по неки, а плата се није мењала. Додавање послова се наставило, новац који добијају за тај посао је растао, али немају кад да га троше. Проблеме са здрављем нећу да помињем.

Толико о успешној систематизацији послова...
    Ne možemo da poredimo nas i njih oni nikada nisu bili u socijalizmu a mi smo se iz socijalizma vratili u 19. vek što se kapitalizma tiče i umesto da pokupimo najbolje od njih mi radimo ono što mi hoćemo. Što se sistematizacije tiče to jedino zavisi od gazde (uf,ružnog li naziva) koliko je njemu stalo do renomea i prvenstveno organizacije firme što je kod nas užas i katastrofa,u šta sam se uverila pri stalnim kontaktima sa dobavljačima, niko ništa i niočemu nema pojma osim gazde i obratno-plač Majke Božije! Na primeru jedne holandske transportne firme sam bila oduševljena organizacijom i podelom posla, da čovek ne poveruje da je to moguće u praksi, tipičan udzbenički primer pretočen u praksu i funkcioniše fenomenalno, a voze po celoj Evropi. Bojim se da neću doživeti da vidim tako nešto u Srbiji pošto smo mi milion godina iza cele te priče.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971
    Hvala ti na iscrpnim odgovorima.Jasne su mi tvoje teznje ka usavrsavanju tvog posla ali ih ne mogu koristiti ni u kakvom radu,na zalost. Mozda sam te pogresno razumela ali ti moram reci da podrzavanje mobinga i mirenje sa njim bas i nije za pohvalu,kod nas je samo jedna osoba tuzila svoje preduzece za mobing i uz pomoc svojih kolega koje su je podrzale dobila proces,a ima more ljudi koji trpe torture sto od svojih predpostavljenih, sto od poslodavca, sto od kolega, a cute jer se plase otkaza i tako narusavaju svoje zdravlje i na kraju samo oni gube.Moje je razmisljanje da mi ne treba posao ako nemam zdravlja.Hvala ti u svakom slucaju.
    Pogrešno si me razumela. U suštini ne volim te nove izraze, za koje nisam siguran ni ko ih je uveo ni šta znače. Znam samo da je to što nazivaš mobingom opšte prisutno u mnogim, rekao bih čak u većini firmi, i to od mnogo pre nego što sam čuo za taj izraz.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971
    Ne možemo da poredimo nas i njih oni nikada nisu bili u socijalizmu a mi smo se iz socijalizma vratili u 19. vek što se kapitalizma tiče i umesto da pokupimo najbolje od njih mi radimo ono što mi hoćemo. Što se sistematizacije tiče to jedino zavisi od gazde (uf,ružnog li naziva) koliko je njemu stalo do renomea i prvenstveno organizacije firme što je kod nas užas i katastrofa,u šta sam se uverila pri stalnim kontaktima sa dobavljačima, niko ništa i niočemu nema pojma osim gazde i obratno-plač Majke Božije! Na primeru jedne holandske transportne firme sam bila oduševljena organizacijom i podelom posla, da čovek ne poveruje da je to moguće u praksi, tipičan udzbenički primer pretočen u praksu i funkcioniše fenomenalno, a voze po celoj Evropi. Bojim se da neću doživeti da vidim tako nešto u Srbiji pošto smo mi milion godina iza cele te priče.
    Znači da ti misliš da je dobro prevoditi i prepisivati zakone?

Datum priključivanja
    Nov 2008
    Poruka
    5,019
    Citat U originalu postavio/la Nenad Pregled poruke
    Znači da ti misliš da je dobro prevoditi i prepisivati zakone?
    Pa vec sam ti napisala na početku.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Мислим да је код нас највећи проблем непоштовање закона идући од "врха" саме државе па на ниже. Али то није тема...

Мислим да је добро учити се на туђим искуствима, а закони би најпре требали да буду плод искуства, зар не?!

Мислим да је добро преписивати законе који су се добро показали у другим земљама, али ни у томе не претеривати. Пошто смо у току прилагођавања стандардима ЕУ и мораћемо да примењујемо њихове законе, најбоље је да од њих у овом прелазном периоду највише и преписујемо. Али да не преписујемо без размишљања.

У ЕУ су рецимо увели стандард каквог облика и величине треба да буде краставац. По том пропису криви краставци не могу да се користе за људску употребу. Захваљујући том стандарду сваке године се бацају тоне краставаца, а са друге стране огроман број људи у свету гладује.

После више година примене прописа о облику краставаца мислим да се Италија, а можда и Велика Британија побунила. Очекује се да пропис ускоро буде укинут.

Дакле, ја сам за преписивање закона, али са задршком.
    Poslednji put uređena Dejan : 26-12-2008 u 23:11
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Nov 2008
    Poruka
    5,019
    jao,ljudi ja vas nisam odmah razumela!Nenade ti si mislio da li zakone treba prepisivati od drugih zemalja? To da ako su se oni pokazali kao efikasni.Pa Švedska je naš celokupni socijalni program još onaj od vremena Tita prepisala i dan danas ga primenjuje uz izvesne korekcije ali na bolje. Ja se izvinjavam ali mi je sada Dejan pojasnio šta je bilo pitanje.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971
    jao,ljudi ja vas nisam odmah razumela!Nenade ti si mislio da li zakone treba prepisivati od drugih zemalja? To da ako su se oni pokazali kao efikasni.Pa Švedska je naš celokupni socijalni program još onaj od vremena Tita prepisala i dan danas ga primenjuje uz izvesne korekcije ali na bolje. Ja se izvinjavam ali mi je sada Dejan pojasnio šta je bilo pitanje.
    Ja sam stvarno zabrinut, niko me nista vise ne razume.

Datum priključivanja
    Nov 2008
    Poruka
    5,019
    Ja sam stvarno zabrinut, niko me nista vise ne razume.
    Moraćeš pitanje da postaviš prosto proširenom rečenicom,onda neće biti zabune.

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    4,591

Sada i ja razumem to pitanje!

Naravno, sve sto je dobro treba da se prihvati! Ja nebih imala nista protiv kada bi Nemci konacno uvideli da nisu u svemu genijalci! Svedjani i Norvezani su u socijalnoj politici mnogo dalje!

Datum priključivanja
    Oct 2009
    Poruka
    15
    Šta mislite o tome?
    Ja mislim da nebi trebali da prepisuju zakone !! Vec da sastavljdaju nove ..... Treba mnogo toga u Srbiji da se uradi . . .

Datum priključivanja
    Apr 2013
    Poruka
    30
    Jedan pravik britanski kad je bio u Srbiji rekao je pa vi ljudi imate jako dobre zakone samo jos da ih primenite i bice sve dobro.

Dakle primena istih je problem vise nego zakon.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971
    Pitanje: Kad je taj britanski pravnik bio u Srbiji?

Datum priključivanja
    Apr 2013
    Poruka
    30
    Ne znam tacno ime znam da je jedan od njihovih boljih advokata. I da je nekad bio u politici pa je izasao iz nje pre vise od 10 godina. U Srbiji zastupa jednu stranu firmu i neka lokalna tv stanica pravila interviju sa njim.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu