Aliexpress WW
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 21 od ukupno 21

Tema: Mobing

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    На сајту Министарства за рад и социјалну политику сам пронашао предлог Закона о спречавању злостављања на раду.

Имате ли неки коментар, предлог или сл.?
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971
    Kada bi postojala pilula protiv mobinga, i kada bi jedna bila dovoljna za godinu dana zastite od mobinga, onaj ko bi ih prodavao u srbiji, sa zaradom od 1 evra po tableti, bio bi najbogatiji covek u Srbiji za par godina.

Evo dela obrazlozenja predloga koji si postavio:
    "Међутим, евидентна су и све учесталија понашања која представљају злостављање на раду и у вези са радом, као нови вид кршења права на поштовање личности на раду. Злостављање на раду је злонамерно непријатељско и неетичко понашање према запосленом. Овакав вид понашања присутан је у свим структурама запослених и на свим нивоима рада, укључујући и руководећи кадар Злостављање на раду и у вези са радом има различите видове испољавања, као што су: напад на квалитет професионалног рада, напад на личну репутацију, напад на могућности адекватног комуницирања и одржавања социјалних односа, а има често за последицу угрожавање здравља лица које је изложено злостављању у радној околини."

Ja bih rekao da UVEK za posledicu ima ugrozavanje zdravlja lica, samo je pitanje u kojoj meri.

Datum priključivanja
    Nov 2008
    Poruka
    5,019
    Naj žalosnije je to što radnici uvrede koje trpe od svojih predpostavljenih tretiraju ‚‚da to tako treba‚‚ i neprijavljuju ih.Jedna moja prijateljica mi se jednom prilikom požalila da ih ‚‚gazda‚‚ i menadžment firme(poznata je firma pa neću navoditi naziv) toliko ponižava, da je ona pred svaki odlazak na posao ili kada se vraćala sa posla povraćala.A to nije usamljen slučaj, tako je svuda bez obzira da li je to državna firma ili privatna.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971
    Citat U originalu postavio/la Dejan Pregled poruke
    На сајту Министарства за рад и социјалну политику сам пронашао предлог Закона о спречавању злостављања на раду.

Имате ли неки коментар, предлог или сл.?
    Predlažem da se taj predlog što pre stavi u funkciju, pa ćemo lako nastaviti sa predlozima i dopunama...

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971
    Citat U originalu postavio/la dzoker Pregled poruke
    Naj žalosnije je to što radnici uvrede koje trpe od svojih predpostavljenih tretiraju ‚‚da to tako treba‚‚ i neprijavljuju ih.Jedna moja prijateljica mi se jednom prilikom požalila da ih ‚‚gazda‚‚ i menadžment firme(poznata je firma pa neću navoditi naziv) toliko ponižava, da je ona pred svaki odlazak na posao ili kada se vraćala sa posla povraćala.A to nije usamljen slučaj, tako je svuda bez obzira da li je to državna firma ili privatna.
    Ako neko ima sličan problem neka bar ode u inspekciju rada i pokuša da bar dobije savet kakve su realno trenutne šanse da se to spreči. Ne mora firma da zna za to.

?

Datum priključivanja
    Aug 2010
    Poruka
    1

Upozorenje ZAKON - STUPIO NA SNAGU ili NE?

Pozdrav svima!

Obzirom da sam dozivela svakojake neprijatnosti i ucenjivanja na poslu, molim Vas da mi kazete da li zakon o MOBINGU stupio na snagu?

Zahvaljujem!

Pozdrav

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu