Aliexpress WW   Banggood WW
Prikaz rezultata 1 do 3 od ukupno 3

Tema: Шта је пост?

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339

Шта је пост?

Шта је пост?
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Sep 2007
    Poruka
    10,812
    http://www.spc.rs/sr/bozicni_post

...ништа ти ја то, Дејане не разумем. Ил' се родих у погрешно време, ил' да тужим државу (коју?) што ме нису научили или су ме погрешно учили, а ишла сам у школу 18 година.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Плантаже хвала за линк! На њему сам пронашао управо оно што мислим да недостаје већини из мог окружења који посте. Гледајући своју околину, вегетаријанци би требали да буду највећи испосници. Али пост се значајно разликује од онога што се у Србији сматра постом:

Ми не треба да умртвљујемо своје тело, него своје страсти. Пост не значи да се само уздржавамо од мрсне хране, већ је то првенствено одрицање од злочестивих мисли, жеља и дела. Телесни пост је свакако неопходно помоћно средство у борби против страсти, нарочито против гордости која се сматра кореном сваког даљег зла. Стваран пост је првенствено уздржавање од сваке похоте. Без духовног поста, кажу оци, сам телесни пост Бог не прихвата. Пост има у првом реду духовни смисао и он је органски повезан са целокупним духовним животом. Стварни пост приводи човека смирењу. А у смирењу човек стиче сазнање, да за човека спасење лежи једино у Богу, у његовој милости. Код стицања свих врлина и код испуњења свих заповести, свети оци придају врлини расуђивања највећу важност. Расуђивање значи дар разликовања онога што је корисно, и онога што је штетно - тамо где је истина, и тамо где је лаж.
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu