Aliexpress WW   Banggood WW
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 18

Tema: UEFA klupska takmičenja 2009/10

  1. #1
    Datum priključivanja
    Sep 2005
    Poruka
    174

    UEFA klupska takmičenja 2009/10

    Godina 2009. donosi krupne promene u izgledu UEFA klupskih takmičenja. Najpre će se odigrati završnica UEFA Lige Šampiona i UEFA Kupa za sezonu 2008/09, a onda se pojavljuju neki novi momenti.

    Najpre, UEFA Intertoto Kup je otišao u istoriju.

    UEFA Kup se reorganizuje i pretvara u UEFA Ligu Evrope. Biće to drugo po značaju takmičenje posle Lige Šampiona. U Ligi Šampiona, to utiče na kvalifikacioni deo takmičenja, koji trpi neke promene.

    U oba takmičenja, letnje kvalifikacije se usaglašavaju i imaju četiri faze: prvu, drugu i treću rundu i završni plej-of. Sve faze se igraju po nokaut-kup sistemu, u dva susreta.

    Usaglašava se i potonja ligaška runda, te će u oba takmičenja, liga sistem biti dvokružan i istovremen. Liga Šampiona zadržava nepromenjen broj grupa i klubova u njima (osam sa četiri) i način plasiranja klubova u završnicu, dok Liga Evrope broji 12 grupa po četiri ekipe, a u završnicu će se plasirati samo prvaci i drugoplasirani iz svih grupa.

    Završnice ovih takmičenja ostaju iste kao sada, Liga Evrope preuzima nokaut-kup završnicu koju ima sadašnji UEFA Kup.

    Otvara se tema koja će se baviti aktuelnim tokovima UEFA klupskih takmičenja i onima koji slede u narednoj klupskoj sezoni. Krećemo!
    Pravilno postavljena odbrana, siguran je napad.

  2. #2
    Datum priključivanja
    Sep 2005
    Poruka
    174

    Letnje kvalifikacije

    I kao što se može videti, najveće promene pretrpeće letnja kvalifikaciona faza UEFA klupskih takmičenja. Kako će to izgledati?

    U Ligi Šampiona:

    U prvoj kvalifikacionoj rundi, boriće se samo šest najniže plasiranih prvaka, šest nacionalnih saveza - Andore, San Marina, Crne Gore, Malte, Farskih Ostrva i (procenjuje se) Kazakstana. Biće razvrstani u tri para. Tri pobednika plasiraće se u drugu rundu. Prva runda se igra od 30. juna do 8. jula. U drugoj kvalifikacionoj rundi boriće se 17 parova, pored tri pobednika prve runde, još 31 šampion (među njima i naše Jelen Super Lige) iz isto toliko bolje plasiranih zemalja članica UEFA. Druga runda se igra od 14. do 22. jula i 17 pobednika plasiraće se u treću rundu. U trećoj rundi, nadmetaće se 15 parova i pored 17 pobednika druge runde, ovu je fazu automatski izborilo još 13 bolje plasiranih ekipa. Treća runda se igra od 28. jula do 5. avgusta. 15 pobednika plasiraće se u plej of. U plej ofu će se za ligašku rundu boriti 10 parova, a pravo učešća u ovoj fazi, izborilo je automatski 5 ekipa. Plej of se igra od 18. do 26. avgusta, 10 pobednika plasiraće se u ligašku rundu Lige šampiona, dok će 10 poraženih nastaviti takmičenje u ligaškoj rundi UEFA Lige Evrope. 22 najbolja kluba, iz 12 najbolje plasiranih zemalja-članica UEFA, uključujući i prvaka ovogodišnje Lige Šampiona, ligašku rundu je izborilo automatski.

    U Ligi Evrope:

    Prva kvalifikaciona runda se igra 2. i 9. jula i u njoj će se nadmetati 25 parova ili 50 niže plasiranih klubova iz odgovarajućih zemalja-članica UEFA. 25 pobednika plasiraće se u drugu rundu, gde će se nadmetati 40 parova, a još 55 bolje plasiranih klubova (među njima dva predstavnika Srbije) i pobednika nacionalnih kupova, pravo učešća je izborilo automatski. Druga kvalifikaciona runda se igra 16. i 23. jula i 40 pobednika plasiraće se u treću rundu. U trećoj rundi, boriće se 35 parova, pored 40 pobednika druge runde, biće i još 30 bolje plasiranih klubova (među njima i pobednik ovogodišnjeg Lav Kupa Srbije). Treća runda se igra 30. jula i 6. avgusta, 35 pobednika plasiraće se u plej of. U plej ofu će se za ligašku rundu nadmetati 37 parova i pored 35 pobednika treće runde, automatski je ovu fazu takmičenja izborilo 39 bolje plasiranih ekipa, odnosno zemalja-članica UEFA kojima one pripadaju. Plej of se igra 20. i 27. avgusta, 37 pobednika plasiraće se u ligašku rundu, koju će automatski izboriti jedino pobednik ovogodišnjeg UEFA Kupa, a još 10 učesnika su, kao što smo videli, poraženi iz plej ofa Lige Šampiona.

    Pa sad, do tada, najpre završnica ovogodišnjih takmičenja i takmičenja u većini nacionalnih fudbalskih saveza. Pa kom' obojci, kom' opanci...
    Pravilno postavljena odbrana, siguran je napad.

  3. #3
    Datum priključivanja
    Sep 2005
    Poruka
    174

    76 najboljih u Evropi (redosled je po koeficijentima)

    Učesnici UEFA Lige Šampiona 2009/10:

    - U prvoj kvalifikacionoj rundi učestvuju: FK MOGREN(Crna Gora); UE SANTA HULIJA(Andora); HIBERNIJANS FK(Malta) i SP TRE FJORI(San Marino).

    - U drugoj kvalifikacionoj rundi učestvuju: FK KOPENHAGEN(Danska); PFK LEVSKI SOFIJA(Bugarska); FK PARTIZAN(Srbija); MAKBI HAIFA FK(Izrael); NK DINAMO ZAGREB(Hrvatska); VISLA KRAKOV(Poljska); BATE BORISOV(Belorusija); FK SALCBURG(Austrija); KALMAR FF(Švedska); APOEL FK(Kipar); STABAEK IF(Norveška); ŠK SLOVAN BRATISLAVA(Slovačka); FK VENTSPILS(Letonija); NK MARIBOR(Slovenija); FH HAFNARFJORDUR(Island); FK INTERNACIONAL TURKU(Finska); FK EKRANAS(Litvanija); BOHEMIJAN DABLIN FK(Irska); NK ZRINJSKI(Bosna i Hercegovina); DEBRECEN VSC(Mađarska); FK ŠERIF TIRASPOOL(Moldavija); FK VIT GRUZIJA TBILISI(Gruzija); FK MAKEDONIJA ĐORČE PETROV(Makedonija); FK BAKI(Azerbejdžan); FK LEVADIJA TALIN(Estonija); KF TIRANA(Albanija); FK AKTOBE(Kazakstan); FK PJUNIK(Jermenija); RAJL FK(Vels); GLENTORAN FK(Severna Irska); EB STREJMUR(Farska Ostrva) i F 91 DIDELANŽ(Luksemburg).

    - U trećoj kvalifikacionoj rundi učestvuju: FK ŠAHTJOR DONJECK(Ukrajina); SPORTING LISABON(Portugal); PANATINAIKOS FK i OLIMPIJAKOS PIREJ FK(Grčka); SELTIK FK(Škotska); RSC ANDERLEHT(Belgija); AC SPARTA PRAG i SK SLAVIJA PRAG(Češka); FK TVENTE(Holandija); FK CIRIH(Švajcarska); FK DINAMO MOSKVA(Rusija); FK TEMIŠVAR(Rumunija) i SIVASPOR(Turska):

    - U plej-ofu učestvuju: ARSENAL FK(Engleska); OLIMPIK LION(Francuska); VFB ŠTUTGART(Nemačka); AC FIORENTINA(Italija) i ATLETIKO MADRID(Španija).

    - U ligaškoj fazi takmičenja učestvuju: FK BARSELONA(Španija); LIVERPUL FK, ČELZI FK i MANČESTER JUNAJTED FK(Engleska); AC MILAN(Italija); SEVILJA FK(Španija); FK BAJERN(Nemačka); FK INTER MILANO(Italija); REAL MADRID CF(Španija); PFK CSKA MOSKVA(Rusija); FK PORTO(Portugal); AZ ALKMAR(Holandija); JUVENTUS(Italija); GLAZGOV RENDŽERS FK(Škotska); OLIMPIK MARSEJ(Francuska); FK DINAMO KIJEV(Ukrajina); FK BORDO(Francuska); BEŠIKTAŠ JK(Turska); VFL VOLFSBURG(Nemačka); STANDARD LIJEŽ(Belgija); FK RUBIN KAZAN(Rusija) i AFK UNIREA URZIČENI(Rumunija).
    Pravilno postavljena odbrana, siguran je napad.

  4. #4
    Datum priključivanja
    Sep 2005
    Poruka
    174

    I još njih 159 odabranih (opet prema koeficijentima)

    Učesnici UEFA Lige Evrope 2009/10:

    - U prvoj kvalifikcionoj rundi učestvuju: ROZENBORG BK(Norveška); ANORTOZIS FAMAGUSTA FK(Kipar); HELSINGBORGS IF(Švedska); MOTERVEL FK(Škotska); RANDERS FK(Danska); BNEJ JEHUDA TEL AVIV FK(Izrael); FK SPARTAK TRNAVA(Slovačka); KSP POLONIJA VARŠAVA(Poljska); NK SLAVEN KOPRIVNICA(Hrvatska); FK LAHTI(Finska); FK VETRA(Litvanija); SLAJGO ROVERS FK(Irska); FK DINABURG(Letonija); NK RUDAR VELENJE(Slovenija); NK ŠIROKI BRIJEG(Bosna i Hercegovina); FK DINAMO MINSK i FK MC-RIPO MINSK(Belorusija); HALADAŠ FK(Mađarska); FK ZIMBRU(Moldavija); KEFLAVIK i FRAM REJKJAVIK(Island); FK OLIMPI RUSTAVI i FK ZESTAFONI(Gruzija); FK RENOVA(Makedonija); FK INTER BAKI i SIMURKU PFK(Azerbejdžan); JK TRANS NARVA i JK NEME KALJU(Estonija); KS VLAZNIJA i KS DINAMO TIRANA(Albanija); FK IRTIS PAVLODAR i FK OKZEPEC KOKŠETAU(Kazakstan); FK MIKA AŠATARAK i FK BANANC(Jermenija); LANELI AFK i TNS LANSANTFREJD FK(Vels); LINFILD FK i LAJZBURN DAJSTILERI FK(Severna Irska); HB TORSHAVN i NSI RUNAVIK(Farska Ostrva); CS GREVENMAHER i UN KAERŽENŽ 91(Luksemburg); LA VALETA FK i BIRKIRKARA FK(Malta); FK BUDUĆNOST i FK SUTJESKA(Crna Gora).

    - U drugoj kvalifikacionoj rundi učestvuju: FK STEAUA(Rumunija); FK BAZEL 1893(Švajcarska); GALATASARAJ AS(Turska); ALBORG BK(Danska); FK CRVENA ZVEZDA(Srbija); BRONDBI IF(Danska); FK METALURG DONJECK(Ukrajina); MŠK ŽILINA(Slovačka); TROMZE IL(Norveška); SK RAPID BEČ(Austrija); FK PAKOS FEREIRA(Portugal); NAC BREDA(Holandija); LARISA FK(Grčka); IF ELFSBORG(Švedska); FALKIRK FK(Škotska); PFK ČERNO MORE VARNA(Bugarska); KAA GENT(Belgija); SK SIGMA OLOMOUC(Češka); LEGIJA VARŠAVA(Poljska); SK ŠTURM GRAC(Austrija); FK DINAMO TBILISI(Gruzija); FK SEVOJNO(Srbija); MAKABI NETANIJA FK(Izrael); AC OMONIJA(Kipar); SENT PATRIKS ATLETIK FK i DERI SITI FK(Irska); NK GORICA(Slovenija); HNK RIJEKA(Hrvatska); FK RABOTNIČKI(Makedonija); HJK HELSINKI i FK HONKA ESPO(Finska); FK SUDUVA i FBK KAUNAS(Litvanija); SK LJEPAJAS METALURGS i SKONTO FK(Letonija); FK SLAVIJA SARAJEVO i FK SARAJEVO(Bosna i Hercegovina); FK NAFTAN NOVOPOLOCK(Belorusija); UJPEŠT DOŽA FK(Mađarska); FK DAČIJA KIŠINJEV i FK ISKRA-STALI(Moldavija); KR REJKJAVIK(Island); FK MILANO(Makedonija); FK VADUZ(Lihtenštajn); FK KARABAH(Azerbejdžan); FK FLORA(Estonija); FK FLJAMURTARI(Albanija); FK TOBOL KOSTANAJ(Kazakstan); FK GRANDZASAR KAPAN(Jermenija); BANGOR SITI FK(Vels); KRUSEJDERS FK(Severna Irska); B 36 TORSHAVN(Farska Ostrva); FK DIFERDANŽ 03(Luksemburg); FK PETROVAC(Crna Gora); FK SANTA KOLOMA(Andora); SLIEMA VANDERERS FK(Malta) i AC JUVENES DOGANA(San Marino).

    - U trećoj kvalifikacionoj rundi učestvuju: AS ROMA(Italija); PSV AJNDHOVEN(Holandija); HSF HAMBURG(Nemačka); FENERBAHČE SK(Turska); OSC LIL METROPOL(Francuska); SC BRAGA(Portugal); KLUB BRIŽ KV(Belgija); FK AUSTRIJA BEČ(Austrija); FK METALIST HARKOV(Ukrajina); ATLETIK BILBAO(Španija); HAPOEL TEL AVIV FK(Izrael); FULAM FK(Engleska); PFK CSKA SOFIJA(Bugarska); ODENZE BK(Danska); KKS LEH POZNANJ(Poljska); FK SLOVAN LIBEREC(Češka); ABERDIN FK(Škotska); PFK KRILIJA SOVJETOV SAMARA(Rusija); SC VASLUJ(Rumunija); PAOK FK(Grčka); BSC JANG BOJS(Švajcarska); VALERENGA FOTBAL i FREDRIKŠTAD FK(Norveška); FK VOJVODINA(Srbija); APOP/KINIRAS PEJAS FK(Kipar); IFK GETEBORG(Švedska); MFK KOŠICE(Slovačka); HNK HAJDUK SPLIT(Hrvatska); NK INTERBLOK LJUBLJANA(Slovenija) i HONVED BUDIMPEŠTA FK(Mađarska).

    - U plej-ofu učestvuju: VERDER BREMEN(Nemačka); VILJAREAL CF(Španija); FK ZENIT SANKT PETERSBURG(Rusija); SL BENFIKA(Portugal); VALENSIJA CF(Španija); AFK AJAKS(Holandija); EVERTON FK(Engleska); SC HERENVEN(Holandija); HERTA BSC(Nemačka); S,S, LACIO(Italija); FK DINAMO 1948 BUKUREŠT(Rumunija); AEK ATINA FK(Grčka); ASTON VILA FK(Engleska); PFK LITEKS LOVEC(Bugarska); TULUZ FK(Francuska); CFR 1907 KLUŽ(Rumunija); ĐENOVA CFC(Italija); HARTS MIDLOTIJAN FK(Škotska); TRABZONSPOR(Turska); EA ŽINŽAMP(Francuska); FK AMKAR PERM(Rusija); FK VORSKLA POLTAVA(Ukrajina); FK SION(Švajcarska); CD NACIONAL(Portugal); KRC GENK(Belgija) i FK TEPLICE(Češka).
    Pravilno postavljena odbrana, siguran je napad.

  5. #5
    Datum priključivanja
    Sep 2005
    Poruka
    174

    Prvi žreb za UEFA Ligu Šampiona 2009/10

    KVALIFIKACIONA FAZA, PRVA KVALIFIKACIONA RUNDA:

    Sastaće se: 1. UE SANTA HULIJA(Andora) - SP TRE FDJORI(San Marino) i 2. HIBERNIJANS FK(Malta) - FK MOGREN(Crna Gora). Prvi susreti se igraju 1. jula, revanš susreti 8. jula 2009. godine.

    KVALIFIKACIONA FAZA, DRUGA KVALIFIKACIONA RUNDA:

    Sastaće se: RIL FK(Vels) - FK PARTIZAN(Srbija); KF TIRANA(Albanija) - STABAEK IF(Norveška); VIT GRUZIJA TBILISI(Gruzija) - NK MARIBOR(Slovenija); EB STREJMUR(Farska Ostrva) - APOEL FK(Kipar); FK KOPENHAGEN(Danska) - POBEDNIK SUSRETA 2; DEBRECEN VSC(Mađarska) - KALMAR FF(Švedska); FK MAKEDONIJA ĐORČE PETROV SKOPLJE(Makedonija) - FK BATE BORISOV(Belorusija); FH HAFNARFJORDUR(Island) - FK AKTOBE(Kazakstan); FK PJUNIK JEREVAN(Jermenija) - NK DINAMO ZAGREB(Hrvatska); FK VENTSPILS(Letonija) - F 91 DIDELANŽ(Luksemburg); FK EKRENAS(Litvanija) - FK BAKU(Azerbejdžan); FK SALCBURG(Austrija) - BOHEMIJANS FK(irska); NK ZRINJSKI(Bosna i Hercegovina) - ŠK SLOVAN BRATISLAVA(Slovačka); FK INTER TURKU(fINSKA) - FK ŠERIF TIRASPOL(Moldavija); VISLA KRAKOV(Poljska) - FK LEVADIJA TALIN(Estonija); PFK LEVSKI SOFIJA(Bugarska) - POBEDNIK SUSRETA 1 i MAKABI HAIFA FK(Izrael) - GLENTORAN FK(Severna Irska). Prvi susreti se igraju 14. i 15. jula, revanš susreti 21. i 22. jula 2009. godine.
    Pravilno postavljena odbrana, siguran je napad.

  6. #6
    Datum priključivanja
    Sep 2005
    Poruka
    174

    Prvi žreb za UEFA Ligu Evrope 2009/10

    KVALIFIKACIONA FAZA, PRVA KVALIFIKACIONA RUNDA:

    Sastaće se: 1. MC RIPO MINSK(Belorusija) - FK SUTJESKA(Crna Gora); 2. FK LAHTI(Finska) - KS DINAMO TIRANA(Albanija); 3. FK VETRA(Litvanija) - CS GREVENMAHER(Luksemburg); 4. ROZENBORG BK(Norveška) - NSI RUNAVIK(Farska Ostrva); 5. HALADAŠ FK(Mađarska) - FK IRTUS PAVLODAR(Kazakstan); 6. SLAJGO ROVERS FK(Irska) - KS VLAZNIJA(Albanija); 7. FK OLIMPI RUSTAVI(Gruzija) - B 36 TORSHAVN(Farska Ostrva); 8. ANORTOZIS FAMAGUSTA FK(Kipar) - UN KAERŽENŽ 97(Luksemburg); 9. NK SLAVEN KOPRIVNICA(Hrvatska) - BIRKIRKARA FK(Malta); 10. FK ZIMBRU KIŠINJEV(Moldavija) - FK OKSEPEC KOKŠETAU(Kazakstan); 11. LAJZBURN DAJSTILERI FK(Severna Irska) - FK ZESTAFONI(Gruzija); 12. HELSINGBORGS IF(Švedska) - FK MIKA AŠPTARAK(Jermenija); 13. VALETA FK(Malta) - KEFLAVIK(Island); 14. FK DINABURG(Letonija) - JK NEME KALJU(Estonija); 15. FK BUDUĆNOST(Crna Gora) - POLONIJA VARŠAVA(Poljska); 16. NK RUDAR VELENJE(Slovenija) - JK TRANS NARVA(Estonija); 17. MOTERVEL FK(Škotska) - LANELI AFK(Vels); 18. NK ŠIROKI BRIJEG(Bosna i Hercegovina) - FK BANANC(Jermenija); 19. FK SPARTAK TRNAVA(Slovačka) - FK INTER BAKU(Azerbejdžan); 20. FK DINAMO MINSK(Belorusija) - FK RENOVA(Makedonija); 21. RANDERS FK(Danska) - LINFILD FK(Severna Irska); 22. SIMURKU PFK(Azerbejdžan) - BNEI JEHUDA TEL AVIV(Izrael) i 23. TNS LANSANTFREJD(Vels) - FRAM REJKJAVIK(Island). Prvi susreti se igraju 2. jula, revanš susreti 9. jula 2009. godine.

    KVALIFIKACIONA FAZA, DRUGA KVALIFIKACIONA RUNDA:

    Sastaće se: POBEDNIK SUSRETA 16 - FK CRVENA ZVEZDA(Srbija); FBK KAUNAS(Litvanija) - FK SEVOJNO(Srbija); POBEDNIK SUSRETA 4 - FK KARABAH(Azerbejdžan); FK PAKOS FEREIRA(Portugal) - POBEDNIK SUSRETA 10; POBEDNIK SUSRETA 15 - AC JUVENES DOGANA(San Marino); SK ŠTURM GRAC(Austrija) - POBEDNIK SUSRETA 18; FK BAZEL 1893(Švajcarska) - FK SANTA KOLOMA(Andora); FK HONKA ESPO(Finska) - BANGOR SITI FK(Vels); MŠK ŽILINA(Slovačka) - FK DAČIJA KIŠINJEV(Moldavija); POBEDNIK SUSRETA 8 - FK PETROVAC(Crna Gora); SENT PATRIKS ATLETIK FK(Irska) - POBEDNIK SUSRETA 13; AC OMONIJA(Kipar) - HB TORSHAVN(Farska Ostrva); NK GORICA(Slovenija) - POBEDNIK SUSRETA 2; SK SIGMA OLOMOUC(Češka) - POBEDNIK SUSRETA 23; LEGIJA VARŠAVA(Poljska) - POBEDNIK SUSRETA 7; FALKIRK FK(Škotska) - FK VADUZ(Lihtenštajn); IF ELFSBORG(Švedska) - POBEDNIK SUSRETA 5; SK RAPID BEČ(Austrija) - POBEDNIK SUSRETA 6; FK NAFTAN NOVOPOLOCK(Belorusija) - KAA GENT(Belgija); SK LJEPAJAS METALURGS(Letonija) - FK DINAMO TBILISI(Gruzija); FK DIFERDANŽ 03(Luksemburg) - HNK RIJEKA(Hrvatska); FK SUDUVA(Litvanija) - POBEDNIK SUSRETA 21; POBEDNIK SUSRETA 3 - HJK HELSINKI(Finska); FK MILANO(Makedonija) - POBEDNIK SUSRETA 9; POBEDNIK SUSRETA 20 - TROMZE IL(Norveška); KR REJKJAVIK(Island) - LARISA FK(Grčka); BRONDBI IF(Danska) - FK FLORA TALIN(Estonija); ALBORG BK(Danska) - FK SLAVIJA SARAJEVO(Bosna i Hercegovina); FK STEAUA(Rumunija) - UJPEŠT DOŽA FK(Mađarska); FK METALURG DONJECK(Ukrajina) - POBEDNIK SUSRETA 1; FK RABOTNIČKI(Makedonija) - KRUZEJDERS FK(Severna Irska); POBEDNIK SUSRETA 22 - POBEDNIK SUSRETA 14; NAK BREDA(Holandija) - FK GRANDZASAR KAPAN(Jermenija); PFK ČERNO MORE VARNA(Bugarska) - FK ISKRA STALI(Moldavija); KS FLJAMURTARI(Albanija) - POBEDNIK SUSRETA 17; POBEDNIK SUSRETA 11 - POBEDNIK SUSRETA 12; SKONTO RIGA FK(Letonija) - DERI SITI FK(Irska); SLIJEMA VANDERERS FK(Malta) - MAKABI NETANIJA FK(Izrael); FK TOBOL KOSTANAJ(Kazakstan) - GALATASARAJ AS(Turska) i FK SARAJEVO(Bosna i Hercegovina) - POBEDNIK SUSRETA 19. Prvi susreti se igraju 16. jula, revanš susreti 23. jula 2009. godine.
    Pravilno postavljena odbrana, siguran je napad.

  7. #7
    Datum priključivanja
    Jun 2009
    Poruka
    2

    novi cecin decko koji igra na kipru

    [media]http://www.youtube.com/watch?v=yU8mJp7TfK8[/media]
    procenite sami

  8. #8
    Datum priključivanja
    Sep 2005
    Poruka
    174

    Liga Šampiona, kompletirana druga runda

    Samo da dodam da je večeras (8. jula), kompletno odigrana prva kvalifikaciona runda i da su poznata dva preostala para druge kvalifikacione runde. To su:

    FK KOPENHAGEN(Danska) - FK MOGREN(Crna Gora) i
    PFK LEVSKI SOFIJA(Bugarska) - UE SANTA HULIJA(Andora).

    Sledi druga runda, od 14. do 22. jula. Startuje i prvak Srbije, FK PARTIZAN (detaljnije videti ranije postove ove teme).
    Pravilno postavljena odbrana, siguran je napad.

  9. #9
    Datum priključivanja
    Sep 2005
    Poruka
    174

    Liga Evrope, kompletna druga runda

    Odigrana je prva kvalifikaciona runda UEFA Lige Evrope i poznato je svih 40 parova druge kvalifikacione runde. Evo koji su parovi kompletirani, pošto su odlučena 23 pobednika prve runde. Uz napomenu da se osim susreta KRISEJDERS FK - FK RABOTNIČKI i SLIJEMA VANDERERS FK - MAKABI NETANIJA FK, koji se igraju 14. i 23. jula, svi ostali se igraju 16. i 23. jula:

    NK RUDAR VELENJE(Slovenija) - FK CRVENA ZVEZDA(Srbija); ROZENBORG BK(Norveška) - FK KARABAH(Azerbejdžan); FK ZIMBRU(Moldavija) - FK PAKOS FEREIRA(Portugal); AC JUVENES DOGANA(San Marino) - POLONIJA VARŠAVA(Poljska); SK ŠTURM GRAC(Austrija) - NK ŠIROKI BRIJEG(Bosna i Hercegovina); ANORTOZIS FK(Kipar) - FK PETROVAC(Crna Gora); SENT PATRIKS ATLETIK FK(Škotska) - VALETA FK(Malta); NK GORICA(Slovenija) - FK LAHTI(Finska); SK SIGMA OLOMOUC(Češka) - FRAM REJKJAVIK(Island); LEGIJA VARŠAVA(Poljska) - FK OLIMPI RUSTAVI(Gruzija); IF ELFSBORG(Švedska) - HALADAŠ FK(Mađarska); SK RAPID BEČ(Austrija) - KS VLAZNIJA(Albanija); FK SUDUVA(Litvanija) - RANDERS FK(Danska); FK VETRA(Litvanija) - HJK HELSINKI(Finska); FK MILANO(Makedonija) - NK SLAVEN KOPRIVNICA(Hrvatska); DINAMO MINSK(Belorusija) - TROMZE IL(Norvaška); METALURG DONJECK(Ukrajina) - MC RIPO MINSK(Belorusija); BNEJ JEHUDA TEL AVIV FK(Izrael) - FK DINABURG(Letonija); KS FLJAMURTARI(Albanija) - MOTERVEL FK(Škotska); FK ZESTAFONI(Gruzija) - HELSINGBORGS IF(Švedska) i FK SARAJEVO(Bosna i Hercegovina) - FK SPARTAK TRNAVA(Slovačka).

    Takođe, videti i ranije postove ove teme, o Ligi Evrope.
    Pravilno postavljena odbrana, siguran je napad.

  10. #10
    Datum priključivanja
    Sep 2005
    Poruka
    174

    Drugi žreb za UEFA Ligu Šampiona 2009/10

    Sastaju se u trećoj kvalifikacionoj rundi:

    POBEDNIK SUSRETA FK Salcburg-Bohemijans FK - POBEDNIK SUSRETA FK Pjunik Jerevan-NK Dinamo Zagreb; POBEDNIK SUSRETA NK Zrinjski-ŠK Slovan Bratislava - OLIMPIJAKOS PIREJ FK(Grčka); FK CIRIH(Švajcarska) - POBEDNIK SUSRETA VIT Gruzija Tbilisi-NK Maribor; POBEDNIK SUSRETA EB Strejmur-APOEL FK - POBEDNIK SUSRETA Ril FK-FK Partizan; POBEDNIK SUSRETA FK Inter Turku-Šerif Tiraspol - SK Slavija Prag(Češka); POBEDNIK SUSRETA FH Hafnarfjordur-FK Aktobe - POBEDNIK SUSRETA Makabi Haifa FK-Glentoran FK; POBEDNIK SUSRETA FK Ekranas-FK Baku - POBEDNIK SUSRETA PFK Levski Sofija-UE Santa Hulija; POBEDNIK SUSRETA FK Ventspils-F 91 Didelanž - POBEDNIK SUSRETA FK Makedonija Đorče Petrov-FK BATE Borisov; POBEDNIK SUSRETA Visla Krakov-FK Levadija Talin - POBEDNIK SUSRETA Debrecen VSC-Kalmar FF; POBEDNIK SUSRETA FK Kopenhagen-FK Mogren - POBEDNIK SUSRETA KF Tirana-Stabaek IF; AC SPARTA PRAG(Češka) - PANATINAIKOS FK(Grčka); FK ŠAHTJOR DONJECK(Ukrajina) - FK TEMIŠVAR(Rumunija); SPORTING LISABON(Portugal) - FK TVENTE(Holandija); SELTIK FK(Škotska) - FK DINAMO MOSKVA(Rusija) i RSC ANDERLEHT(Belgija) - SIVASPOR(Turska).

    Prvi susreti se igraju 28. i 29. jula, revanš susreti su na programu 4. i 5. avgusta 2009. godine.
    Pravilno postavljena odbrana, siguran je napad.

  11. #11
    Datum priključivanja
    Sep 2005
    Poruka
    174

    Drugi žreb za UEFA Ligu Evrope 2009/10

    Sastaju se u trećoj kvalifikacionoj rundi:

    POBEDNIK SUSRETA FK Sarajevo-Spartak Trnava - POBEDNIK SUSRETA FK Zestafoni-Helsingborg IF; FREDRIKŠTAD FK(Norveška) - KKS LEH POZNANJ(Poljska); POBEDNIK SUSRETA FK Diferdanž 03-HNK Rijeka - FK METALIST HARKOV(Ukrajina); POBEDNIK SUSRETA FK Naftan Novopolock-KAA Gent - AS ROMA(Italija); SC VASLUJ(Ruimunija) - POBEDNIK SUSRETA AC Omonija-HB Torshavn; POBEDNIK SUSRETA ALborg BK-FK Slavija Sarajevo - MFK KOŠICE(Slovačka); IFK GETEBORG(Švedska) - HAPOEL TEL AVIV FK(Izrael); PSV AJNDHOVEN(Holandija) - POBEDNIK SUSRETA PFK Černo More Varna-FK Iskra Stali; POBEDNIK SUSRETA FK Metalurg Donjeck-FK MC Ripo Minsk - NK IB LJUBLJANA(Slovenija); VALERENGA IF(Norveška) - PAOK FK(Grčka); APOP KINIRAS PEJAS FK(Kipar) - POBEDNIK SUSRETA SK Rapid Beč-KS Vlaznija; POBEDNIK SUSRETA FK Honka Espo-Bangor Siti FK - POBEDNIK SUSRETA Rozenborg BK-FK Karabah; POBEDNIK SUSRETA Falirk FK-FK Vaduz - FK SLOVAN LIBEREC(Češka); POBEDNIK SUSRETA Sent Patriks Atletik FK-Valeta FK - PFK KRILIJA SOVJETOV SAMARA(Rusija); POBEDNIK SUSRETA FK Suduva-Randers FK - HSF HAMBURG(Nemačka); POBEDNIK SUSRETA FK Dinamo Minsk-Tromze IL - POBEDNIK SUSRETA FK Milano-NK Slaven Koprivnica; POBEDNIK SUSRETA Brondbi IF-FK Flora Talin - POBEDNIK SUSRETA Legija Varšava-FK Olimpi Rustavi; FK VOJVODINA(Srbija) - FK AUSTRIJA BEČ(Austrija); PFK CSKA SOFIJA(Bugarska) - POBEDNIK SUSRETA Skonto FK-Deri Siti FK; POBEDNIK SUSRETA FK Steaua-Ujpešt FK - POBEDNIK SUSRETA KS Fljamurtari-Motervel FK; POBEDNIK SUSRETA MŠK Žilina-FK Dačija Kišinjev - HNK HAJDUK SPLIT(Hrvatska); SC BRAGA(Portugal) - POBEDNIK SUSRETA IF Elfsborg-Haladaš FK; ABERDIN FK(Škotska) - POBEDNIK SUSRETA SK Sigma Olmic-Fram Rejkjavik; POBEDNIK SUSRETA FK Rabotnički-Kruzejders FK - ODENZE BK(Danska); POBEDNIK SUSRETA FBK Kaunas-FK Sevojno - OSC LIL METROPOL(Francuska); POBEDNIK SUSRETA Anortozis FK-FK Petrovac - POBEDNIK SUSRETA SK Šturm Grac-NK Široki Brijeg; FENERBAHČE SK(Turska) - HONVED FK(Mađarska); POBEDNIK SUSRETA Bnej Jehuda Tel Aviv FK-Dinaburg FK - POBEDNIK SUSRETA FK Pakos Fereira-FK Zimbru; KLUB BRIŽ KV(Belgija) - POBEDNIK SUSRETA NK Gorica-FK Lahti; ATLETIK KLUB BILBAO(Španija) - BSC JANG BOJS(Švajcarska); POBEDNIK SUSRETA KR Rejkjavik-Larisa FK - POBEDNIK SUSRETA FK Bazel 1893-FK SANTA KOLOMA; POBEDNIK SUSRETA FK Tobol Kostanaj-Galatasaraj AS - POBEDNIK SUSRETA Slijema Vanderers FK-Makabi Netanija FK; POBEDNIK SUSRETA SK Ljepajas Metalurgs-FK Dinamo Tbilisi - POBEDNIK SUSRETA NK Rudar Velenje-FK Crvena Zvezda; POBEDNIK SUSRETA Polonija Varšava-AC Juvenes Dogana - POBEDNIK SUSRETA NAK Breda-FK Grandzasar Kapan i POBEDNIK SUSRETA FK Vetra-HJK Helsinki - FULAM FK(Engleska).

    Prvi susreti su na programu 30. jula, revanš susreti se igraju 6. avgusta 2009. godine.
    Pravilno postavljena odbrana, siguran je napad.

  12. #12
    Datum priključivanja
    Sep 2005
    Poruka
    174

    Kompletna treća kvalifikaciona runda

    U očekivanju nastavka takmičenja, buduči da je odlučeno 17 pobednika druge kvalifikacione runde, evo koji su parovi treće runde kompletirani. To su oni parovi označeni kao ''kvalifikacije za prvake'':

    APOEL FK(Kipar) - FK PARTIZAN(Srbija); FK SALCBURG(Austrija) - NK DINAMO ZAGREB(Hrvatska); ŠK SLOVAN BRATISLAVA(Slovačka) - OLIMPIJAKOS PIREJ FK(Grčka); FK CIRIH(Švajcarska) - NK MARIBOR(Slovenija); ŠERIF TIRASPOL(Moldavija) - SK SLAVIJA PRAG(Češka); FK AKTOBE(Kazakstan) - MAKABI HAIFA FK(Izrael); FK BAKU(Azerbejdžan) - PFK LEVSKI SOFIJA(Bugarska); FK VENTSPILS(Letonija) - FK BATE BORISOV(Belorusija); FK LEVADIJA TALIN(Estonija) - DEBRECEN VSC(Mađarska) i FK KOPENHAGEN(Danska) - STABAEK IF(Norveška).

    I jedna napomena: 15 pobednika ove faze kvalifikacionog takmičenja, plasiraće se ui plej-of, dok će 15 poraženih, takmičenje nastaviti u plej-ofu za Ligu Evrope.
    Pravilno postavljena odbrana, siguran je napad.

  13. #13
    Datum priključivanja
    Sep 2005
    Poruka
    174

    Kompletna je i treća runda kvalifikacija za Ligu Evrope

    Odluičeno je 40 pobednika druge kvalifikacione runde, pa evo koji su parovi ovde kompletirani:

    FK DINAMO TBILISI(Gruzija) - FK CRVENA ZVEZDA(Srbija); FK SEVOJNO(Srbija) - OSC LIL METROPOL(Francuska); FK SARAJEVO(Bosna i Hercegovina) - HELSINGBORGS IF(Švedska); HNK RIJEKA(Hrvatska) - FK METALIST HARKOV(Ukrajina); KAA GENT(Belgija) - AS ROMA(Italija); SC VASLUJ(Rumunija) - AC OMONIJA(Kipar); FK SLAVIJA SARAJEVO(Bosna i Hercegovina) - MFK KOŠICE(Slovačka); PSV AJNDHOVEN(Holandija) - PFK ČERNO MORE VARNA(Bugarska); FK METALURG DONJECK(Ukrajina) - NK INTERBLOK LJUBLJANA(Slovenija); APOP KINIRAS PEJAS FK(Kipar) - SK RAPID BEČ(Austrija); FK HONKA ESPO(Finska) - FK KARABAH(Azerbejdžan); FK VADUZ(Lihtenštajn) - FK SLOVAN LIBEREC(Češka); SENT PATRIKS ATLETIK FK(Irska) - PFK KRILIJA SOVJETOV SAMARA(Rusija); RANDERS FK(Danska) - HSF HAMBURG(Nemačka); TROMZE IL(Norveška) - NK SLAVEN KOPRIVNICA(Hrvatska); BRONDBI IF(Danska) - LEGIJA VARŠAVA(Poljska); PFK CSKA SOFIJA(Bugarska) - DERI SITI FK(Irska); FK STEAUA(Rumunija) - MOTERVEL FK(Škotska); MŠK ŽILINA(Slovačka) - HNK HAJDUK SPLIT(Hrvatska); SC BRAGA(Portugal) - IF ELFSBORG(Švedska); ABERDIN FK(Škotska) - SK SIGMA OLOMOUC(Češka); FK RABOTNIČKI(Makedonija) - ODENZE BK(Danska); FK PETROVAC(Crna Gora) - SK ŠTURM GRAC(Austrija); BNEI JEHUDA TEL AVIV FK(Izrael) - FK PAKOS FEREIRA(Portugal); KLUB BRIŽ KV(Belgija) - FK LAHTI(Finska); KR REJKJAVIK(Island) - FK BAZEL 1893(Švajcarska); GALATASARAJ AS(Turska) - MAKABI NETANIJA FK(Izrael); POLONIJA VARŠAVA(Poljska) - NAC BREDA(Holandija) i FK VETRA(Litvanija) - FULAM FK(Engleska).

    35 pobednika treće kvalifikacione runde, plasiraće se u plej of, gde će se za ligašku fazu takmičenja boriti 38 parova.
    Pravilno postavljena odbrana, siguran je napad.

  14. #14
    Datum priključivanja
    Sep 2005
    Poruka
    174

    U plej ofu UEFA Lige Šampiona, sastaju se:

    I. Staza šampiona: PFK LEVSKI SOFIJA(Bugarska) - DEBRECEN VSC(Mađarska); FK KOPENHAGEN(Danska) - APOEL FK(Kipar); FK VENTSPILS(Letonija) - FK CIRIH(Švajcarska); FK ŠERIF TIRASPOL(Moldavija) - OLIMPIJAKOS PIREJ FK(Grčka) i FK SALCBURG(Austrija) - MAKABI HAIFA FK(Izrael).

    II. Staza pratilaca: OLIMPIK LION(Francuska) - RSC ANDERLEHT(Belgija); SELTIK FK(Škotska) - ARSENAL FK(Engleska); FK TEMIŠVAR(Rumunija) - VFB ŠTUTGART(Nemačka); SPORTING LISABON(Portugal) - AC FIORENTINA(Italija) i PANATINAIKOS FK(Grćka) - ATLETIKO MADRID CF(Španija).

    Prvi susreti na programu su 18. i 19. avgusta, revanš susreti igraju se 25. i 26. avgusta 2009. godine. Deset pobednika popuniće preostala upražnjena mesta u ligaškoj Fazi Lige Šampiona, dok deset poraženih popunjava predviđena mesta u ligaškoj fazi UEFA Lige Evrope.
    Pravilno postavljena odbrana, siguran je napad.

  15. #15
    Datum priključivanja
    Sep 2005
    Poruka
    174

    U plej ofu UEFA Lige Evrope, sastaju se:

    FK PARTIZAN(Srbija) - MŠK ŽILINA(Slovačka); SK SLAVIJA PRAG(Češka) - FK CRVENA ZVEZDA(Srbija); SIVASPOR(Turska) - FK ŠAHTJOR DONJECK(Ukrajina); BRONDBI IF(Danska) - HERTA BSC(Nemačka); ATLETIK KLUB BILBAO(Španija) - TROMZE IL(Norveška); FK SARAJEVO(Bosna i Hercegovina) - CFR 1907 KLUŽ(Rumunija); SK RAPID BEČ(Austrija) - ASTON VILA FK(Engleska); FK STEAUA(Rumunija) - SENT PATRIKS ATLETIK FK(Irska); NK MARIBOR(Slovenija) - AC SPARTA PRAG(Češka); FK ZENIT SANKT PETERSBURG(Rusija) - CD NACIONAL(Portugal); ĐENOVA CFC(Italija) - ODENZE BK(Danska); FK DINAMO 1948 BUKUREŠT(Rumunija) - FK SLOVAN LIBEREC(Češka); EA ŽINŽAM(Francuska) - HSF HAMBURG(Nemačka); FK SION(Švajcarska) - FENERBAHČE SK(Turska); SK ŠTURM GRAC(Austrija) - FK METALIST HARKOV(Ukrajina); SL BENFIKA(Portugal) - FK VORSKLA POLTAVA(Ukrajina); SC VASLUJ(Rumunija) - AEK ATINA FK(Grčka); STABAEK IF(Norveška) - VALENSIJA CF(Španija); PAOK FK(Grčka) - SC HERENVEN(Holandija); NK DINAMO ZAGREB(Hrvatska) - HARTS MIDLOTIJAN FK(Škotska); VERDER BREMEN(Nemačka) - FK AKTOBE(Kazakstan); EVERTON FK(Engleska) - SK SIGMA OLOMOUC(Češka); FK BATE BORISOV(Belorusija) - PFK LITEKS LOVEC(Bugarska); NAK BREDA(Holandija) - VILJAREAL CF(Španija); KKS LEH POZNANJ(Poljska) - KLUB BRIŽ KV(Belgija); FULAM FK(Engleska) - FK AMKAR PERM(Rusija); GALATASARAJ AS(Turska) - FK LEVADIJA TALIN(Estonija); FK TEPLICE(Češka) - HAPOEL TEL AVIV FK(Izrael); FK METALURG DONJECK(Ukrajina) - FK AUSTRIJA BEČ(Austrija); FK TVENTE(Holandija) - FK KARABAH(Azerbejdžan); MFK KOŠICE(Slovačka) - AS ROMA(Italija); FK DINAMO MOSKVA(Rusija) - PFK CSKA SOFIJA(Bugarska); KRC GENK(Belgija) - OSC LIL METROPOL(Francuska); BNEI JEHUDA TEL AVIV FK(Izrael) - PSV AJDHOVEN(Holandija); S.S. LACIO (Italija) - IF ELFSBORG(Švedska); TRABZONSPOR(Turska) - TULUZ FK(Francuska); FK BAKU(Azerbejdžan) - FK BAZEL 1893(Švajcarska) i AFK AJAKS(Holandija) - ŠK SLOVAN BRATISLAVA(Slovačka).

    Termini igranja su: 20. avgusta (prvi susreti); 25. i 27. avgusta 2009. godine (revanš susreti). 38 pobednika ove faze takmičenja, plasiraće se u ligašku fazu, a njima se pridružuje 10 poraženih iz plej ofa za Ligu Šampiona. Ukupno će u ligaškoj fazi ovog takmičenja biti 48 ekipa, razvrstanih u 12 grupa po četiri.
    Pravilno postavljena odbrana, siguran je napad.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Pravila ostavljanja poruka

  • Ne možete postaviti novu temu
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • Ne možete urediti svoje poruke
  •  

VoIP Jeftino telefoniranje sa inostranstvom - www.cent.rs
SEO Optimizacija sajtova
Gift Ideas
Google Oglasi