Aliexpress WW
Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6

Tema: Leteći čamci

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971

Thumbs up Leteći čamci

Ove godine je, na moru u Bokokotorskom zalivu, svima bilo interesantno, nekima čudno, pa i zastrašujuće što su imali priliku da vide gumene čamce koji lete.

Radi se naravno o motornim zmajevima prilagođenim za sletanje na vodu.

Mada sam jednom ranije imao priliku da letim na kopnenoj varijanti, ne znam mnogo o njima. Znam samo da mi deluju prilično bezbedno kao letelice, pa sve do trenutka kada se setim da se u suštini sve drŽi na jednom jedinom šrafu.

Molim poznavaoce da mi kaŽu da li kod nas postoji mogućnost da se čovek obuči za letenje takvom spravom i da li i kakva dozvola moŽe da se dobije za letenje...

Unapred zahvalan za svaku informaciju...

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    388

O letenju

Čovekova iskonska Želja da se vine u vazduh, još jednom je bila dovoljan motiv za konstruktore da naprave spravu koja će pomoći u ostvarenju tog sna.

Motorni zmaj, kao mlađi brat tzv. deltaplana ili delta krila, jedna je od najbezbednijih malih letilica za jednog ili dva putnika. Nastao je dodavanjem motora na već pomenuto delta krilo, u Želji da se ne leti samo sa vrhova planina već i poletanjem iz ravnice ili vode. Modifikacija zvana hidro-zmaj iliti "leteći čamac" kombinacija je motornog zmaja i specijalnog gumenog čamca sa ojačanim dnom za sletanje i poletanje sa vodenih površina (mora, jezera, reka, bara...).

Iako deluje veoma krhko, uspešno odoleva udarima vazdušnuh struja i u slučaju otkaza motora omogućava potpuno bezbedno sletanje.

Jedina škola koju znam je AirBan u kojoj obučava višestruki prvak stare YU u ovoj oblasti i jedini čovek sa dozvolom za prelet preko grada Bane Miljković...

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    388
    P.S. Ovih dana viđen je leteći čamac i u Beogradu, iznad ušća...

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Ovaj nema čamac ali moŽe da posluŽi.
    Prikačene slike Prikačene slike

Datum priključivanja
    Jan 2005
    Poruka
    1,158

Thumbs up

mozda je izgubio camac koliko je leteo hahaha