Prikaz rezultata 1 do 9 od ukupno 9
    Datum priključivanja
    Feb 2009
    Poruka
    1

Najgora banka u Srbiji

Ovako pocinju moji problemi. Pre godinu dana odlucili smo zena i ja da izgradimo montaznu kucu. Kupili smo plac, sredili sve papire, nasli izvodjaca radova i krenuli u potragu za stambenim kreditom. Neke banke nisu davale kredite za montazne kuce, neke su otpale u startu i ostalo je nekoliko banaka u uzem izboru. Krenuli smo sa jednom bankom dosli do negde i bilo je nekih problema. Otisli smo u KBC banku, ispricali sve sto se desilo u prethodoj banci, rekli sta nam treba, sve pojedinosti smo izneli, i rekli su nema problema. Najpre nam je receno da zena moze da podigne kredit na 25 000 eura, rekli su nam da je kod njih hipoteka 1:1, rekli su nam da ce sve to ici jako brzo. Medjutim posle 15 dana rekli su nam da ne moze kredit na 25 000 vec bi mogao na 23 000, u redu pristali smo i na to. Posle desetak dana su nas zvali i rekli da ne moze ni 23 000 vec 19 000, razlozi su bili da ne moze hipoteka da bude 1:1, presli smo i preko toga jer nam je kredit bio potreban i hteli smo da sto pre krenemo sa kucom. Posle nekih desetak dana opet poziv i obavestenje da ne mozemo ni 19 000 vec samo 14 000 to je vec bilo previse, a razlog koji su nama rekli da iznos kredita moze biti samo 50% od procenjene vrednosti postojece kuce na koju se stavlja hipoteka zato sto se ta kuca nalazi u nekom tamo selu. Zaboravio sam da kazem da se ovo sve desava u Nisu. Pozovem ja njihovu centralu u BG, pricam sa jednim, pa sa drugim i stignem do jedne zene koja me je lepo saslusala i rekla da ce se javiti za nekih desetak dana i da ona misli da ce sve biti u redu. Kaze kako nisu mogli da nam daju takvo objasnjenje u Nisu. Zena tog istog dana ode do banke i tamo svi smrknuti, zvali su ih iz Beograda i rekli im sta su imali. Tog istog dana direktor filijale u Nisu prima moju zenu i kaze joj kako nismo morali da zovem Beograd i da smo mogli sve da se dogovorimo sa njim. Proslo je jos desetak dana, zakazao nam je sastanak i rekao da ce sve biti reseno. Iz Beograda vise niko nije zvao da kaze sta se desava, kao da su zaboravili. Na tom sastanku direktor kaze nama da mi uzmemo taj kredit od 14 000 a da ce nam oni kad se montazna kuca stavi pod krov izdati jos jedan na 5 000 eura. Izvodjac radova se slozio sa tim, mi takodje i sve to je uslo u proceduru. Rekao je za dve nedelje ce biti. Posle dve nedelje ja zovem banku, predstavljam se i trazim direktora posto je on na sebe preuzeo odgovornost resavanja naseg kredita, sekretarica kaze da nije tu. Zovem kasnije i malo kasnije i pet puta zovem ili je izasao, ili ima sastana i uvek neki izgovor. Poslednji put ostavim broj telefona da se direktor javi meni. Nista od toga naravno. U redu i to. Zovem ja drugi dan isto tako, pet puta on nije tu, ostavim broj i opet nista. Treci dan zovem i vise ni ne znaju sta da mi kazu, te jeste tu, te sacekajte, pozovite kasnije, a kasnije se niko vise ni ne javlja. Pozove moja zena sutradan i oni njoj lepo kazu da ne mogu da nam odobre onako kako smo se dogovorili vec mogu 17 000 eura i to ako euro ne skoci, jer sad se nesto promenilo i visina rate mora biti 40% njene plate a ne kao do sada. KBC banka je najgora banka na svetu, lazi, lazi, lazi... i tome nema kraja. Pokusacu da ovaj tekst sto sam napisao postavim na sto vise foruma, posaljem na sto vise adresa ministara, politicara, novinara i svakoga koga se setim. Covek poludi, jednostavno mi smo ****** koje moze kako ko hoce da maltretira. Voleo sam ovu zemlju ali svakog dana na svakom koraku shvatam da je ovo mozda i najgora drzava. Papire ne mozes da sredis nikada, niko ne zna da te uputi na pravu adresu, pomesaju papire, daju mi pogresne, predas nesto ono stoji mesecima, pozoves oni zaboravili, katastrofa. Da mogu ovog trena bih otisao iz ove zemlje i nikada se ne bih vratio. Pokusao sam ovo da skratim koliko sam mogao, ovo je najkrace, ima tu jos milion detalja koje sam preskocio. Vazno je samo da znate da je KBC najgora banka na svetu.

Datum priključivanja
    Dec 2009
    Poruka
    1

još jedna grdna banka

Poštovani,

samo da vas obavestim da postoje još neke loše banke kao što je Alpha banka koja je dala sebi za pravo da od prošle godine bez bilo kakvog obaveštenja klijenata pocne da naplacuje održavanje tekuceg racuna 150 din. mesecno Imao sam tekuci racun koji je bio u mirovanju još kod Jubanke koja mi nije naplacivala nikakvo održavanje racuna. Jubanku je kupila Alpha banka, preuzela naravno sve klijente i mimo i sopstvenih opštih uslova poslovanja gde navode:
    ?Banka je dužna da o svakoj izmeni elemenata Ugovora o otvaranju i vońenju racuna obavesti klijenta
    najmanje 30 (trideset) kalendarskih dana pre stupanja na snagu te izmene. pocnu da naplacuju održavanje racuna 150 din.
    Napominjem da mi je racun neaktivan od 2004.god, da visa ne važi od 2006. i da nije uopšte reizdata.... pa šta mi naplacujete!!!! Inace po opštim uslovima poslovanja Alpha banke trebali su u meduvremenu i da me pozovu radi reindentifikacije zbog mirovanja tekuceg racuna.-?Po racunima klijenata sa saldom, a po kojima nije bilo promena iniciranih od strane klijenata u periodu od 12
    (dvanaest) meseci od dana poslednje promene na racunu koju je inicirao klijent, Banka vrši reidentifikaciju
    klijenta. Klijent je obavezan da, ukoliko želi da nastavi poslovni odnos sa Bankom, samostalno, ili po pozivu
    Banke, dońe u Banku radi reidentifikacije.

Srdacan pozdrav,
    nezadovoljan bivši klijent Alpha banke
    p.s.Hvala bogu da nisam sa ovima ušao u neki veci ugovorni odnos...

Datum priključivanja
    Jul 2010
    Poruka
    2

Kbc banka prevaranti

Ljudi, moram da podelim ovo svoje katastrofalno iskustvo sa KBC BANKOM (u prevodu lopovima).

Naime, nasao sam stan koji je totalno legalan, velika gradjevinska firma ga radi. Uslov KBC BANKE je da zaduzenje plate moze da ide do 50% maksimalno. Posto je zgrada u izgradnji da bude zavrsena minimum 80%, itd sve ono ostalo je standarno....

50 % moje plate pokriva vise od njihove rate koja bi bila 239 evra (plus na to treba dodati njihov valutni rizik, to je tek posebna prica, racunaju da evro godisnje skace 10%, tako da dzabe gledate trenutnu vrednost evra), ali i to pokriva plata cak ima i lufta prilicno. Izasao procenitelj (naravno sa njihove liste sigurnih procenitelja) i procenio stan da je zavrsen preko 85 % sto i jeste slucaj, posto zgrada samo sto nije useljiva, i da je trzisna vrednost stana negde oko 1100 eura(a mi ga placamo 980 eura u izgradnji), sto i jeste totalno za ocekivati da mu je ta vrednost. Naime , banka nas setala tako tri nedelje, nikako da zasedne kreditni odbor i na kraju kad je zaseo, odlucio sledece:

Kredit odobren USLOVNO, treba da se poveca ucesce sa 15 % (koliki su im inace uslovi) na 30 %, sto u mom slucaju iznosi sa 8300 evra na 16600 evra. Slozicete se da je razlika ogromna. A sve to zbog radi toga sto kreditni odbor smatra da je stan PRECENJEN. Na moje pitanje zasto Vi sami ne verujete svom procenitelju, nisam ga ja nasao na ulici, oni kazu ne, mi njemu verujemo ali takvo je misljenje kredinog odbora. Ja ih pitam, pa sto sam ja onda placao vaseg vestaka 100 eura, mogao sam bilo kog drugog da izvedem ili cak i ja da vam napravim procenu , posto ionako to izgleda nicemu ne sluzi, nego da bih ja dao pare njemu.

Meni neko da je pricao da je ovako nesto moguce, ja mu ne bih verovao, kao sto ni sada ne mogu da verujem sta mi se desava. Ja sam naravno morao da dam depozit prodavcu 10%, i ukoliko mu ne obezbedim novac u roku od 2 meseca (odnosno sada vec tri nedelje manje, koje su mi ukrali u KBC BANCI), gubim 2000 evra, a da ne pricam overa ugovora 300 evra, procenitelj 100 evra i plocice koje sam platio da ugradim u stanu jos 400 evra ,( posto su one koje je prodavac ugradjivao bile mnogo lose).

Kada sam zvao tog kretena u banci da mu kazem da cu pokupiti svoja dokumenta i ici u drugu ekspozituru ,on je mrtav ladan rekao dobro, sto ce reci da mu apsolutno nije stalo i da ga boli nesto ukoliko ima to nesto..... (izvinjavam se ako sam vulgaran)

Sad mi preostaje da jurim drugu banku, Agricole, videcu sta ce biti sa njima....

Ljudi jos jednom napominjem, nemojte se zezati sa KBC bankom, ukoliko ste se odlucili vec za njih, kako biste se uverili koliko su ozbiljni , probajte da se raspitate kod par njihovih poslovnica kakvi su im uslovi za kredit i svi ce vam reci razlicito. Licno ja sam se raspitivao u poslovnicama : U Resavskoj, Takovskoj, u Pozeskoj u na kraju otisao na NBG, posto su se u medjuvremenu dogovorili koji ce im biti uslovi u nasem slucaju, koji inace vrede na nivou cele banke samo sto njihovi sluzbenici nisu pogledali ni sopstveni sajt kako bi se upoznali sa istima.

Toliko od mene....

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    969
    Da li postoji mogucnost da pozovete onaj broj telefona izreklamiranog call centra za zastitu potrosaca, i da nekako trazite da vam bankari naknade troskove?

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,316
    Из свих ових порука се види да је уствари најгора банка Народна банка Србије. Она дозвољава набројаним банкама да се понашају онако како се понашају.

НБС увек има одговор сличан овоме "Imajući u vidu navedeno vaš problem koji se odnosi na sadržinu izvoda možete razrešiti u dogovoru sa bankom,..."

Datum priključivanja
    Jul 2010
    Poruka
    2
    Nisam se jos zalio ni jednoj od nadleznih institucija, ali hocu i te kako, samo sto sad nemam vremena da se bavim time, posto jurim sada drugu banku i od njih ocekujem odgovor. Ali nema sanse da im to prodje tek tako. Ulozicu poslednji atom snage kako bi ako nista drugo bar skrenuo paznju svim drugim obicnim smrtnicima koji su resili da kupe neki krov nad glavom da niposto ne odu u bezobrazno neposlovnu banku KBC i tamo ostave svoje vreme, novac i nerve...

Datum priključivanja
    May 2011
    Poruka
    1

ja bi ih tuzila!!!

zasto niste zvali novinare da cela Srbija sazna sa kakvim sve bankama mozemo da dodjemo u dodir??!!

Datum priključivanja
    Jun 2011
    Poruka
    1

bogami i ProCredit banka u Nisu

nije za bacanje sto se tice ove konkurencije

Evo vec tri meseca zaredom naplacuju ratu za kredit po dva puta minimum
    jednom od korisnika kredita a drugi put od ziranta
    Svaku ratu placamo duplo
    Pre dva dana sam poslao pismo narodnoj banci za zastitu potrosaca a i dalje se ne javljaju
    Ovi u banci nece ni da nas prime i samo lazu kako ce se to jos danas srediti i sve tako u krug vec tri meseca
    Kada malo bolje razmislim oni vec tri meseca kradu novac u visini jedne rate.
    Da kontaktiram centralu u Beogradu ne mogu. Ovi iz Nisa nece da pricaju sa mnom a na internetu nema ni jednog maila neke osobe iz ProCredit banke.
    Predstavnistva imaju na Kosovu, Kongu, Albaniji i slicnim zemljama

Jel neko ima alat kojim mozemo svi zajedno da se posluzimo

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,316
    Citat U originalu postavio/la prana Pregled poruke
    nije za bacanje sto se tice ove konkurencije

evo vec tri meseca zaredom naplacuju ratu za kredit po dva puta minimum
    jednom od korisnika kredita a drugi put od ziranta
    svaku ratu placamo duplo
    pre dva dana sam poslao pismo narodnoj banci za zastitu potrosaca a i dalje se ne javljaju
    ovi u banci nece ni da nas prime i samo lazu kako ce se to jos danas srediti i sve tako u krug vec tri meseca
    kada malo bolje razmislim oni vec tri meseca kradu novac u visini jedne rate.
    Da kontaktiram centralu u beogradu ne mogu. Ovi iz nisa nece da pricaju sa mnom a na internetu nema ni jednog maila neke osobe iz procredit banke.
    Predstavnistva imaju na kosovu, kongu, albaniji i slicnim zemljama

jel neko ima alat kojim mozemo svi zajedno da se posluzimo
    Нажалост ми смо грађани, а банке, без обзира што су приватне, су део система као и полиција, општине... Сваки "напад" на банку унапред ставља и Народну банку Србије и полицију на њихову страну. Ако неко повиси тон у банци зато што од њега праве будалу, полиција ће грађанина малтретирати, пошто је банка систем, а грађанин слуга понизни.

Док год за систем ми грађани будемо само нужно зло, нема нам пуно помоћи.

Ја се борим тако што мобилним телефоном снимам све разговоре у пореским, банкама и сл. Више немам проблем да због исте ствари морам да долазим више пута... Сад сам са свима њима "ортак" и сви имају онај лажни осмех који се у земљама тзв. западне демократије учи од рођења.

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu