Aliexpress WW   Banggood WW
Prikaz rezultata 1 do 3 od ukupno 3

Tema: Ciljevi ili cilj

Datum priključivanja
    Mar 2009
    Poruka
    3

Ciljevi ili cilj

Da bi se odredili srpski nacionalni ciljevi, odnosno cilj, moralo bi da se na ovom Forumu kriticki razjasne mnoga drustvena dogadjanja. A sad kad je rec o ciljevima, oni se vesto postavljju od raznih manipulatora, politicara, da bi se sve u zivotu moglo podvesti pod ciljeve. Ako treba narod da vode u provaliju, to ce preimenovati u vazan cilj. Na veo bih i obrazlozenje: covek je sebi postavio cilj da sazida kucu. To mu je cilj. Pravljenje temelja, pokrivanje krovom, stavljanje podupiraca da ne propadne ploca.To su nacini, zadaci, kako da dodje do kuce,odnosno do tog cilja. Drugi primer: lekar leci coveka. Cilj mu je da ga izleci. Metode, nacini lecenja, oblici pomoci su zadaci da covek ozdravi. Pakosnici recice da je covek umro. No, lekaru to nije bio cilj. Drzava moze imati samo jedan cilj, a sve ostalo su nacini, metode i zadaci da se do tog cilja dodje. Srpski nacionalni cilj moze biti samo jedan.
    Voleo bih da mei neko kaze, gde se i u kojoj oblasti drustvenog zivota, moze postavljati vise razlicitih ciljeva.
    Spreman sam da ucestvujem u polemici i, voleo bih da me neko demantuje, i razuveri u suprotno. Mozda nism u pravu.
    Nikola P.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Американци су мајстори у постављању циљева. Они пут ка далеком циљу расчлане на више међу циљева.

На наведеном примеру са градњом куће, њима би крајњи циљ било да саграде функционалну кућу, али међуциљеви су им темељ, плоча, кров. То нису методе.

Србија може имати један циљ, али да би се дошло до тог циља мора да има неке међуциљеве у различитим областима живота који ће довести до тог крајњег циља.

Постављање само једног циља ем је веома тешко, ем нас води у ситуацију коју тренутно имамо, а то је да лутамо као муве без главе.
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Nov 2008
    Poruka
    5,019
    Citat U originalu postavio/la Nikola. P. Pregled poruke
    Da bi se odredili srpski nacionalni ciljevi, odnosno cilj, moralo bi da se na ovom Forumu kriticki razjasne mnoga drustvena dogadjanja. A sad kad je rec o ciljevima, oni se vesto postavljju od raznih manipulatora, politicara, da bi se sve u zivotu moglo podvesti pod ciljeve. Ako treba narod da vode u provaliju, to ce preimenovati u vazan cilj. Na veo bih i obrazlozenje: covek je sebi postavio cilj da sazida kucu. To mu je cilj. Pravljenje temelja, pokrivanje krovom, stavljanje podupiraca da ne propadne ploca.To su nacini, zadaci, kako da dodje do kuce,odnosno do tog cilja. Drugi primer: lekar leci coveka. Cilj mu je da ga izleci. Metode, nacini lecenja, oblici pomoci su zadaci da covek ozdravi. Pakosnici recice da je covek umro. No, lekaru to nije bio cilj. Drzava moze imati samo jedan cilj, a sve ostalo su nacini, metode i zadaci da se do tog cilja dodje. Srpski nacionalni cilj moze biti samo jedan.
    Voleo bih da mei neko kaze, gde se i u kojoj oblasti drustvenog zivota, moze postavljati vise razlicitih ciljeva.
    Spreman sam da ucestvujem u polemici i, voleo bih da me neko demantuje, i razuveri u suprotno. Mozda nism u pravu.
    Nikola P.
    Nikola,ne želim da te demantujem kako ti to kažeš,ali mogu da ti kažem kako ja to vidim.Koliko sam mogla da primetim ti si ovde postavio temu kao CILJ koji treba postići u bilo kom segmentu (ti mi reci ako grešim,možda te nisam razumela).Svako u svom životu ili profesiji teži nekom cilju, ma kakav da je, to je ono što ga pokreće i održava u životu..ali da ne dužim...
    Pitao si ‚‚gde se i u kojoj oblasti drustvenog zivota, moze postavljati vise razlicitih ciljeva.
    Naravno da se u svim segmentima društvenog života mogu postavljati različiti ciljevi,ali u postizanju tih ciljeva mora postojati strategija ili neka vrsta planskih tački kako bi najbrže do tog cilja moglo da se stigne.
    Evo ti jednostavan primer malog deteta koje hoće da uzme čokoladicu sa gornje police u špaizu: Dete ima za cilj da uzme čokoladicu ali je suviše malo da bi je dohvatilo,znači mora da nađe nešto na šta bi se uspelo da bi moglo da dohvati svoj cilj-znači tražiće stolicu ili nekoga ko će ga podići ili mu dohvatiti tu čokoladicu,kada iznađe nešto od te tri mogućnosti ono je bliže svom cilju ili će ga vrlo brzo ostvariti.Tako ti je i sa ostvarivanjem društvenih ciljeva samo što cilj nije tako bezazlen.Nadam se da si me razumeo.
    Poslednji put uređena dzoker : 19-03-2009 u 13:43

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu