Aliexpress WW   Banggood WW
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 30

Tema: Svetski dan voda

Datum priključivanja
    Sep 2007
    Poruka
    10,812

Svetski dan voda

U svetu se danas obeležava Svetski dan voda, koji su UN ustanovile kako bi skrenule pažnju na nedostatak zdrave vode za piće.
    U nameri da se u svetskoj javnosti probudi interes za problem nedostatka pitke vode, Generalna skupština UN proglasila je 1992. godine na konferenciji "Životna sredina i razvoj" u Rio de Žaneiru 22. mart za Svetski dan vode i pozvala države članice da na nacionalnom nivou obeležavaju taj dan.

Voda pokriva 70 odsto planete, ali samo je tri odsto sveže vode koja bi mogla da se koristi za piće, a od toga je vrlo mala količina dostupna ljudima.

Jedna šestina svetske populacije nema pristup zdravoj pijaćoj vodi, a dve i po milijarde ljudi živi bez osnovnih sanitarnih uslova.

Ogroman broj ljudi ima zdravstvene probleme sa visokim procentom smrtnosti zbog zagađenja vode, govore podaci UN.

S druge strane, svakog dana oko šest miliona tona otpada bude bačeno u reke, jezera i ostale vodene tokove.

Svetska organizacija upozorava i da nedostatak vode zbog zagađenja ili presušivanja izvorišta može nastati i kao posledica preterane upotrebe veštačkih đubriva i pesticida, nekontrolisanog krčenja šuma, preusmeravanja vodenih tokova i prisustva neuređenih deponija.

Generalni sekretar UN Ban Ki Mun je povodom Svetskog dana voda poručio da je manjak političke volje najveći problem u poboljšanju sanitarnih uslova.

On je istakao da problem sanitacije, koja je ovogodišnja tema, pogađa svakog trećeg čoveka na svetu i da je zbog toga u kombinaciji sa nedostatkom čiste pijaće vode i nezadovoljavajućom higijenom veći globalan procenat smrtnosti.

Ki Mun Ban je ocenio da svaki uložen dolar u vodu i higijenu donosi sedam dolara dobiti.

UN su deceniju od 2005. do 2015. godine proglasile međunarodnom decenijom zaštite i očuvanja vode na zemlji.

Đelić je povodom 22. marta, Svetskog dana voda, kazao da Srbija ima jak potencijal, ali da se ne radi dovoljno.

On je rekao da se 90 odsto voda u Srbiji ne prečišćava i da je cilj da se u narednim godinama, umesto sadašnjih 10 odsto, prečišćava 40 odsto otpadnih voda.

Vršilac dužnosti gradonačelnika Beograda Zoran Alimpić ocenio je da Beograd ima čistu vodu, ali je kao problem naveo to što trećina grada nema kanalizaciju.

Alimpić je rekao da se otpadne vode ne prečišćavaju i da se to mora urediti.

On je kazao da izgradnja kanalizacije košta oko 600 miliona evra i da Beograd to ne može sam da plati, već mu je potrebna pomoć iz evropskih fondova, kao i učešće privatnog sektora.

U Savsko jezero su, u okviru akcije poribljavanja "Voda za budućnost", učenici gimnazije Ruđer Bošković pustili 200 kilograma deverike.

/izvor, B-92/
    Prikačene slike Prikačene slike

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    4,591
    Dobra vestice, bravo da pravis ovakvu temu!

Na danasnji dan treba svi da se podsete da stede vodu!

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,337
    Citat U originalu postavio/la JO Pregled poruke
    Dobra vestice, bravo da pravis ovakvu temu!

Na danasnji dan treba svi da se podsete da stede vodu!
    Џокер и ја штедимо вод, пијемо пиво!
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Sep 2007
    Poruka
    10,812
    Citat U originalu postavio/la Dejan Pregled poruke
    Џокер и ја штедимо вод, пијемо пиво!
    .... kad' smo već u toj flaširanoj poeziji "Dajte mi vina, vino nek se toci,
    dok traju dani, a narocito noći "

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    4,591
    Ja se danas necu tusirati
    Necu kuvati nedeljnu supu! Eee bas 'ocu!

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    4,591
    Citat U originalu postavio/la plantaže Pregled poruke
    .... kad' smo već u toj flaširanoj poeziji "Dajte mi vina, vino nek se toci,
    dok traju dani, a narocito noći "
    ... nemoj da pijes puno da nemoras cesto u toaletu ... zbog vode ...

Datum priključivanja
    Sep 2007
    Poruka
    10,812
    Швабица....1993-ће сам била код сестре у Bundenhal-у (или се тада зваше Wieslаutern 2)...сестра и зет оду на посао, враћају се увече...мој Миленкић и ја доручкујемо....два тањирића, шољице, чаше...оперем...и увече....преваспитавање...."ова машина за суђе потрошиће исту количину воде....бла....бла....а ти си додатно трошила воду....а ? % човечантва нема ни за пиће".....

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    4,591
    Citat U originalu postavio/la plantaže Pregled poruke
    Швабица....1993-ће сам била код сестре у Bundenhal-у (или се тада зваше Wieslаutern 2)...сестра и зет оду на посао, враћају се увече...мој Миленкић и ја доручкујемо....два тањирића, шољице, чаше...оперем...и увече....преваспитавање...."ова машина за суђе потрошиће исту количину воде....бла....бла....а ти си додатно трошила воду....а ? % човечантва нема ни за пиће".....

Ja to naravno nebi nikad gostu rekla ali to sa masino za sudje je tacno! Ja sve trpam u masinu ali ne samo zbog sparanja vode ...

Je li te je sestra opomenula i zbog WC-a

Datum priključivanja
    Sep 2007
    Poruka
    10,812
    Citat U originalu postavio/la jo Pregled poruke

Ja to naravno nebi nikad gostu rekla ali to sa masino za sudje je tacno! Ja sve trpam u masinu ali ne samo zbog sparanja vode ...

je li te je sestra opomenula i zbog wc-a

не, то није....али....јесте нешто друго....није за тему воде

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    4,591
    Ajd da napravimo novu temu!

Datum priključivanja
    Sep 2007
    Poruka
    10,812
    Ja se danas necu tusirati
    ....ма....не бих ни ја....али нема шта да сачувам

Datum priključivanja
    Sep 2007
    Poruka
    10,812
    Citat U originalu postavio/la jo Pregled poruke
    ajd da napravimo novu temu!
    ....направићемо....широко нам поље

Datum priključivanja
    Sep 2009
    Poruka
    1

Smile cana

cuvajmo vodu za bolji zivo

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    4,591
    ... danas sam se rasipala vodom ... prala prozore ... ... ali zato, veceras, umesto vode popila vinceka!

Datum priključivanja
    Sep 2007
    Poruka
    10,812
    ... danas sam se rasipala vodom ... prala prozore ... ... ali zato, veceras, umesto vode popila vinceka!
    Асоцијација....у твом Сомбору једна зјакача рече "шефе купила сам двоје Сомборских новина", да оперем излог

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu