Aliexpress WW   Banggood WW
Strana 3 od 22 PrvaPrva 123456713 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 318

Tema: MALA FOTO REPORTAZA (kao sto sam obecao)

Datum priključivanja
    Feb 2006
    Poruka
    3,603
    ...ali imam obavezu (i zadovoljstvo), da nastavim "reportazu"...znaci idemo na jug ka Italiji...neki usputni prizori, uglavnom kroz prozor pa je kvalitet "onako"...znaci sada malo "Bozije gradjevinarstvo i arhitektura"P4090244.jpg

P4090246.jpg

P4090249.jpg

P4090257.jpg

P4090255.jpg
    ...jos nismo stigli do Dejanovog omiljenog dela...ali to ne znaci da i ovde ne bi ziveo...stavise...

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    4,591
    Ko sto rekoh, sve stoji u Wikipediji i zato necu da trosim vreme na objasnjavanju o znamenostima. Htela bih samo da vam svima kazem, ono sto ne stoji u wikipediji a to je da Bavarcu nikada, ni slucajno, nekazete SVABE! Svabe su Württemberg-eri, bavarske komsije ali nekako, ne harmonisu skupa, prosto receno - ne volu se! Bavarci imaju imidj grubih prostaka, dok Svabe su skrti, spizeri ali prijatni i drustveni ljudi. Jedino sto mi se ne svidza(osim da su skrti i spizeri) je njihov dialekt, koji je stvarno katastrofalan

[media]http://www.youtube.com/watch?v=S4gW25aISiA[/media]

Datum priključivanja
    Feb 2006
    Poruka
    3,603
    P4090263.jpg

P4090265.jpg

P4090269.jpg

P4090267.jpg

P4090274.jpg

...ima jos...ali da ne preteram...u meni tece krv gorstaka tako da ja volim ovakve prizore...drugi vise vole, ravnicu...more...

Datum priključivanja
    Feb 2006
    Poruka
    3,603
    Citat U originalu postavio/la JO Pregled poruke
    Ko sto rekoh, sve stoji u Wikipediji i zato necu da trosim vreme na objasnjavanju o znamenostima. Htela bih samo da vam svima kazem, ono sto ne stoji u wikipediji a to je da Bavarcu nikada, ni slucajno, nekazete SVABE! Svabe su Württemberg-eri, bavarske komsije ali nekako, ne harmonisu skupa, prosto receno - ne volu se! Bavarci imaju imidj grubih prostaka, dok Svabe su skrti, spizeri ali prijatni i drustveni ljudi. Jedino sto mi se ne svidza(osim da su skrti i spizeri) je njihov dialekt, koji je stvarno katastrofalan

[media]http://www.youtube.com/watch?v=S4gW25aISiA[/media]
    ...ja sam cuo su najbolji Nemci iz pokrajine Badenwinterberg (ili kako se vec pise)...ili mozda oni jos severnije...

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    4,591
    Citat U originalu postavio/la Mare Pregled poruke
    ...gde si JO, stara spijunko...pa eno me na onoj fotografiji pod "kapijom"...
    Znala sam da si to ti!

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    4,591
    Citat U originalu postavio/la Mare Pregled poruke
    ...ja sam cuo su najbolji Nemci iz pokrajine Badenwinterberg (ili kako se vec pise)...ili mozda oni jos severnije...
    Da, dobro si cuo

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    4,591
    Citat U originalu postavio/la Dejan Pregled poruke
    Мени је тетка доносила те беле кобасице. Мислим да су ми се оне нормалне више допале. Али их вероватно нисам јео на правим местима. Нисам ни коленице јео. Али успео сам да замислим укус уз пивце.

Уопште, кад сам већ код швапских кобасица, некако су ми све имале исти укус. Саламе исто. Облици разни, али укус исти. Разочарали су ме и куповни колачи. Изглед перфектан, али укус никакав.

Али зато кад замиришу пецива у ликалној пекари, мммм... Сто врста пецива. За дорулак сам редовно јео броће (тако их наши зову), са рамом и џемом од јагода. Мада више волим слани доручак, напред поменуте саламе и кобасице су ме натерале да пређем на слатки.

Последњи пут сам био почетком овог века. Ако нам укину визе ето нас троје у Минкену.

Једва чекам онај други део репортаже. У том делу бих могао да живим.
    Nemci imaju jako dobre pekare sa velikim izborom hleba, peciva, zemicka, pereca i td ...
    Sto se tice kobasica, u svakom slucaju isto su odlicne ako nisu industrijske, iz masovne proizvodnje ... ne shvatljivo mi je zasto ti inace ne bi smekale?

Datum priključivanja
    Feb 2006
    Poruka
    3,603
    ...a mozda da stavim jos po koju i tako zavrsim sa ovim "krajputaskim" fotkama...preskocio sam deo Italije koji sam vise puta video, tako da nema nista sa puta Bolcano-Verona-Milano...tu je jedino sto je posebno interesantno i prelepo, jezero Garda(lago di Garda) koje ovog puta nisam obisao....a ne bi bilo posteno da stavljam fotografije od ranije.......znacui ovo su "krajputasice" sa dela od Parme do La Specije...i dalje ka
    P4100486.jpg

P4100484.jpg

P4100477.jpg

P4100460.jpg

P4100469.jpg
    Firenci, odnosno Montekatiniju...
    Poslednji put uređena Mare : 19-04-2009 u 00:14

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,337
    Citat U originalu postavio/la jo Pregled poruke
    nemci imaju jako dobre pekare sa velikim izborom hleba, peciva, zemicka, pereca i td ...
    Sto se tice kobasica, u svakom slucaju isto su odlicne ako nisu industrijske, iz masovne proizvodnje ... Ne shvatljivo mi je zasto ti inace ne bi smekale?
    Немам појма. Чинило ми се да имају само зачине и ништа друго. Као што рекох свака коју су донели имала ми је исти укус. Пуне су бибера.

Али вероватно нисам имао прилику да једем праве, већ углавном индустријске.
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    4,591
    [media]http://www.youtube.com/watch?v=yLEI4iOo0nc&feature=related[/media]

OK. Mislim da je dosta o temi "Bavarska"

Mare, di je "ono" na sta svi naj vise cekaju? Florenz(kao Nemci kazu)

Datum priključivanja
    Feb 2006
    Poruka
    3,603
    [media]http://www.youtube.com/watch?v=yLEI4iOo0nc&feature=related[/media]

OK. Mislim da je dosta o temi "Bavarska"

Mare, di je "ono" na sta svi naj vise cekaju? Florenz(kao Nemci kazu)

...pa ne moze odma Firenca...nije dosla na red...ali ok idemo dalje redom....Milano...P4090305.jpg

P4090307.jpg

P4090313.jpg

P4090325.jpg

P4090344.jpg

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    4,591
    Divno! Moja najdrazija tema(i praksa)je putovanje! Kako bih sad htela da pakujem kofer ... ... ali sada cu odputovati u krpe!

CMOK, Patak
    Baj Dejane
    Laku noc svima!

Poslednji put uređena JO : 19-04-2009 u 00:43

Datum priključivanja
    Feb 2006
    Poruka
    3,603

Datum priključivanja
    Feb 2006
    Poruka
    3,603
    Divno! Moja najdrazija tema(i praksa)je putovanje! Kako bih sad htela da pakujem kofer ... ... ali sada cu odputovati u krpe!

CMOK, Patak
    Baj Dejane
    Laku noc svima!

...laku noc devojcice... i sanjaj Firencu...nista ne boli...

Datum priključivanja
    Feb 2006
    Poruka
    3,603
    ...izvinjavam se na losem kvalitetu nekih fotografija...sutra cu se potruditi da ih zamenim sa boljim...sad ih postavljam onako adhok...
    P4090321.jpg
    Poslednji put uređena Mare : 07-12-2009 u 22:34

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu