Aliexpress WW   Banggood WW
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 39

Tema: Ада Циганлија

Datum priključivanja
    Sep 2007
    Poruka
    10,812

Od danas karling na Adi

Pored klizališta na Adi Ciganliji danas u 11 sati biće otvoren prvi teren za karling u Srbiji. JP „Ada Ciganlija“ i Nacionalni savez za karling realizovali su projekat koji će omogućiti Beograđanima da se upoznaju sa ovim olimpijskim sportom s obzirom na to da će biti organizovana i besplatna osnovna obuka karlinga. Za decu i osobe sa invaliditetom, kojima je staza prilagođena, škola i treninzi biće besplatni, dok će ostali plaćati treninge
    Reprezentativci Srbije u karlingu danas će demonstrirati pravila igre ovog sporta i pomoći svima koji žele da igraju. Stazu koja je duga 45 metara i široka pet metara svečano će otvoriti Snežana Marković Samardžić, ministarka omladine i sporta, koja će gurnuti prvi kamen za igru.
    Prvi karling meč u istoriji Srbije odigran je 19. februara 2005. u Beogradu, između nezvanične reprezentacije SCG i selekcije Bugarske.

http://www.24sata.co.yu/vesti.php?id=67490

Datum priključivanja
    Sep 2007
    Poruka
    10,812
    Карлинг је зимски олимпијски спорт тек од Нагана 1998., иако његове почетке можемо пронаћи већ на сликама знаменитог Петера Бројгела (Peter Bruegel) из 1565. У програму олимпијских игара као демонстрациони спорт карлинг се појавио 1924. године.

Бројне су теорије о настанку карлинга у којем две четворочлане екипе настоје да уз помоћ »четки« и »метли« сместе по осам »камених кугли« (изворно: »stones«) што ближе средишту »куће« (»house«) означене круговима на леденој површини. Водећи (»lead«) први баца своја два »камена« према средишту »куће«, други и трећи играч зову се једноставно »second« и »third«, док последњи баца »skiper« који је уједно и капитен екипе.

Карлинг је шкотски национални спорт који се проширио на Канаду, САД, Шведску, Швајцарску, Норвешку, Данску, Немачку и Француску, стоји у напису »Клизеће камење« седам деценија чекало је олимпијско признање.

Назив игре настао је »према звуку« баченог камења – »the roaring game«. Бројгелова платна – »Зимски крајолик са ловцима на птице« и »Ловци у снегу«, приказују »ice shooting«, баварску игру на леду која се сматра претечом карлинга.

Аутор првих писаних трагова о карлингу је Шкот Џон МекКуксин који је у фебруару 1540. године забележио један ондашњи »двобој на леду«. Прва правила карлинга објавио је Дудингсон клуб 1813. године. Светска првенства у мушкој конкуренцији играју се од 1959. године, а у женској од 1979. године.

»Камен« којим се игра карлинг направљен је од гранита и тежи отприлике 20 килограма.

http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%...B8%D0%BD%D0%B3
    Prikačene slike Prikačene slike

Datum priključivanja
    Sep 2007
    Poruka
    10,812
    Ада Сафари, данас

Datum priključivanja
    Feb 2006
    Poruka
    3,603
    Citat U originalu postavio/la plantaže Pregled poruke
    Ада Сафари, данас
    ...kad je pre xy godina Ljuba-Rebox, resio da svoj biznis prosiri, iz kancelarija i kancelarijskog materijala, na nekakvu "baru po sred Ade"......svi su se cudno zgledali, ...kad je ulozio novac u poribljavanje tad su se svi vec zabrinuli......kad je odelo zamenio, iscepanim bermudama i gumenjarama vec su svi bili uvereni da je "puko".......posle raznih prica na tu temu, obisao sam lokaciju, video Ljubu, uzeo od njega jednog sarana trokilasa i dok smo ga onako, "pijanog" kusali kod moje keve, nesto mi se ucinilo da mu zavidim...nisam bio siguran na cemu...da li na hrabrosti ili na njegovom novom outlooku , pri tom ne mislim na cizme gumenjare vec na njegovo ozareno lice koje je tamo, ponovo, pazario, a bilo je skoro, nepovratno, izgubljeno negde medju bezlicnim fasciklama u njegovoj kancelariji....

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    4,591
    Citat U originalu postavio/la Mare Pregled poruke
    ...kad je pre xy godina Ljuba-Rebox, resio da svoj biznis prosiri, iz kancelarija i kancelarijskog materijala, na nekakvu "baru po sred Ade"......svi su se cudno zgledali, ...kad je ulozio novac u poribljavanje tad su se svi vec zabrinuli......kad je odelo zamenio, iscepanim bermudama i gumenjarama vec su svi bili uvereni da je "puko".......posle raznih prica na tu temu, obisao sam lokaciju, video Ljubu, uzeo od njega jednog sarana trokilasa i dok smo ga onako, "pijanog" kusali kod moje keve, nesto mi se ucinilo da mu zavidim...nisam bio siguran na cemu...da li na hrabrosti ili na njegovom novom outlooku , pri tom ne mislim na cizme gumenjare vec na njegovo ozareno lice koje je tamo, ponovo, pazario, a bilo je skoro, nepovratno, izgubljeno negde medju bezlicnim fasciklama u njegovoj kancelariji....
    Drop-out ... za takve skokove treba kuraze!
    Mislim da bih se i ja usudila ...

Datum priključivanja
    Feb 2006
    Poruka
    3,603
    Citat U originalu postavio/la JO Pregled poruke
    Drop-out ... za takve skokove treba kuraze!
    Mislim da bih se i ja usudila ...
    ...mnogo je teze nego sto na prvi pogled izgleda....u svakom slucaju, ja mu zavidim......nisam coveka video jako dugo, ali verujem da je potpuno "ozdravio"...
    ....samo ponekad hrabrost bude nagradjena, u vecini slucajeva donosi benefit svima osim "hrabrom srcu"...

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    4,591
    ...mnogo je teze nego sto na prvi pogled izgleda....u svakom slucaju, ja mu zavidim......nisam coveka video jako dugo, ali verujem da je potpuno "ozdravio"...
    ....samo ponekad hrabrost bude nagradjena, u vecini slucajeva donosi benefit svima osim "hrabrom srcu"...

... da, imas pravo, nije lako. Htela sam u stvari reci, usudila bih se i ja da nemam nekih ozbiljnih obaveza ... hm ... nestala bih negde u sumi ili brdima ... sa ovcama ... zapocela bih mozda cobansku karieru, zasto da ne? ... ili bih se odselila na neki somborski salas i tamo ne primeceno zivela u prirodi i od prirode sta mi nudi ... sa mackama, psima, kokoskama, guskama ... patkama ... ...

Datum priključivanja
    Feb 2006
    Poruka
    3,603
    ... da, imas pravo, nije lako. Htela sam u stvari reci, usudila bih se i ja da nemam nekih ozbiljnih obaveza ... hm ... nestala bih negde u sumi ili brdima ... sa ovcama ... zapocela bih mozda cobansku karieru, zasto da ne? ... ili bih se odselila na neki somborski salas i tamo ne primeceno zivela u prirodi i od prirode sta mi nudi ... sa mackama, psima, kokoskama, guskama ... patkama ... ...
    ....i sa patkama naravno.......

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    4,591
    ....i sa patkama naravno.......
    ... i sa patkama naravno ... ...

Datum priključivanja
    Feb 2006
    Poruka
    3,603
    ... i sa patkama naravno ... ...
    ...samo negde dalje od Apatina, ako moze, tamo su organizovali neke sportske aktivnosti koje stete mom zdravlju....

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    4,591
    ...samo negde dalje od Apatina, ako moze, tamo su organizovali neke sportske aktivnosti koje stete mom zdravlju....
    Zasto? Jesi li ti divlji Patak?

... hm ... pa ako krades jagode kod komsije, onda, mozda ...

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    4,591
    Plantaze, donesi nam nekoliko letnjih impresija sa Ade, sa plaze ... nikad nisam videla to kupaliste ... mora da je sada, u vreme skolskog raspusta, prepuno tamo ... predpostavljam da si i ti dnevno tamo pa 'ajd slikaj malcice za nas u tudjuni! Bitte!

Datum priključivanja
    Sep 2007
    Poruka
    10,812
    Ada, danas....

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Citat U originalu postavio/la plantaže Pregled poruke
    ada, danas....
    Лепо је време па ми није јасно где су људи? Обично је ту велика гужве.
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Sep 2007
    Poruka
    10,812
    Citat U originalu postavio/la Dejan Pregled poruke
    Лепо је време па ми није јасно где су људи? Обично је ту велика гужве.
    ...jутро, око осмице, субота

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu