Aliexpress WW   Banggood WW
Strana 4 od 11 PrvaPrva 12345678 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 163

Tema: Бициклом кроз Швајцарску и Аустрију

Datum priključivanja
    Nov 2008
    Poruka
    5,019
    Fotosi su više nego super!Ko god da ih je fotografisao imao je dobar foto aparat a Boga mi i dobro oko.Sve pohvale od mene.
    Zamislite imaju i tunel samo za bicikliste!!!! Vauuu...kakva zemlja! A mi ni u gradu nemamo zglavne.

Datum priključivanja
    Jun 2008
    Poruka
    287
    Citat U originalu postavio/la dzoker Pregled poruke
    Fotosi su više nego super!Ko god da ih je fotografisao imao je dobar foto aparat a Boga mi i dobro oko.Sve pohvale od mene.
    Zamislite imaju i tunel samo za bicikliste!!!! Vauuu...kakva zemlja! A mi ni u gradu nemamo zglavne.
    Fotosi su nastali na 4 aparata.
    Canon A85 od 4 mp
    Canon A720is 8mp
    FujiFilm 5mp
    Canon D40 10mp

Sto se tice tunela, bilo je nekoliko skupih resenja koja su bila samo za bicikliste, recimo staza kao terasa pored puta iznad litice, tuneli, dodatci mostovima sa strane... itd... postoje staze a postoje i trasirani putevi, a postoji i samo obelezeni deo kolovozne trake... ima i preterivanja kada u svakom smeru ima po dve trake i svaka ima svoju stazu za bicikle...

A imamo i mi jedan jako skup detalj koji je zasigurno jedinstven, a to je onaj lift kod brankovog mosta, napravljen od prohroma i totalno fensi i odudara od okoline samo tako...

Datum priključivanja
    Jun 2008
    Poruka
    287
    Citat U originalu postavio/la Dejan Pregled poruke
    Вози ли тамо још неко бициклове или сте били једини?
    Nekada davno neki ljudi koji mogu da proricu buducnost su dojavili tadasnjim vlastima u ovim evropskim zemljama da ce jednog dana tuda proci jedna grupa biciklista iz ovih krajeva i da bi bilo dobro da urade puteve kojima ce oni moci pedalofilisati i te staze su eto cekale do danasnjih dana, odrzavane, uredjivane, prosirivane... cekale da mi njima prodjemo

Svajcarska, Lihtenstajn, Austrija... ma ljudi su totalno aktivni, biciklira se, rolerise, voze i neke druge alatke koje simuliraju nordijsko skijanje, trotinetise, pesaci... cesto smo sretali starije ljude sa stapicima za planinarenje na tim stazama kako setaju... cele porodice... ljudi trce i nocu, i sasvim im je normalno da istrce na neki prevoj, itd...

Ono po cemu smo bili jedinstveni je da smo bili natovareni, i to je privlacilo paznju. Biciklista ima svugde, ali cetvorica sa velikim bisagama, e to bas i nema u tim krajevima...

Te natovarene smo videli samo u Ceskoj u drugom delu ture, i to najvise u Pragu... mozda kada malo otopli da ih ima vise, ipak je ovo bilo jako rano, ti krajevi se preporucuju za bicikliranje u vreme letnjih meseci, tako su nam svi rekli, ali mi eto nismo slusali, pa smo gazili sneg i skidali led sa satora...

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Где сте спавали? Шта сте јели успут?
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Jun 2008
    Poruka
    287
    Citat U originalu postavio/la Dejan Pregled poruke
    Где сте спавали? Шта сте јели успут?
    Spavanjac pre svega u satorima. Ako moze negde na divljaka to bolje, ali da ne bi bili smrde na drugi, treci dan smo gledali da budemo u nekom kampu. Naravno da su tamo kampovi prelepi i fino opremljeni, uvek na atraktivnim lokacijama...

A jeli? Eh... Hleba i Tomi majoneze
    U sustini biciklizam ne tolerise prejedanje, posebno kad ima napora. Ne mozete sesti u restoran i ozdrati se, jer posle mozete samo na spavanjac. Potrebni su sto kaloricniji, energetski jaki obroci... Sireve imaju fenomenalne, cokolade, testaste proizvode... davili smo se u vocnim jogurtima... uvece smo ipak gledali da bude nesto kuvano... suvo meso im je jako fino, kontrola kvaliteta je na viskom nivou... itd... med... mazalice... gledali smo da u toku dana ne gubimo puno vremena na klopu... grickalice i energetski napitci su na ovakvim turama obavezni... eto...

Jedna od mojih tajni za brze bicikliranje uzbrdo...
    secate se one fore sa magarencetom i sargarepom na stapu?
    Tako ja lepo umesto karte, koju nisam ni koristio jer smo nosili GPS uredjaje, u taj providni deo torbice na upravljacu stavim cokoladu... i ko ono magarence na sargarepu... u Austiji sam cokoladu zamenio Mocart kuglama sto je u startu dalo jos bolje rezultate, prosto sam uzivao na prevoju od 1740mnv...

U ceskoj su kackavalje zamenili budjavi sirevi, sa belom penicilinskom plesni... mada svako je imao neku svoju varijantu sta mu odgovara kad je klopa u pitanju...

Datum priključivanja
    Jun 2008
    Poruka
    287

A sta bi sa onim vodopadima?

Niko nije ni pokusao da pogodi?

Evo malo pomoci.

Detektiv

Profesor

Borba

Padaju niz vodopad....
    -------------------------------

e pa sad sam sve rekao... ajde pa da nastavim sa fotkama, ako vas nije prosla volja

Datum priključivanja
    Nov 2008
    Poruka
    5,019
    Situljko stavi još koju fotografiju ako imaš!

Datum priključivanja
    Nov 2008
    Poruka
    5,019
    Citat U originalu postavio/la Skituljko Pregled poruke
    Niko nije ni pokusao da pogodi?

Evo malo pomoci.

Detektiv

Profesor

Borba

Padaju niz vodopad....
    -------------------------------

e pa sad sam sve rekao... ajde pa da nastavim sa fotkama, ako vas nije prosla volja
    Jel taj film rađen po nekom romanu? Ja baš i ne gledam filmove o detektivima, samo Poaroa ili Šerloka Holmsa ovo ostalo baš i ne.

Datum priključivanja
    Jun 2008
    Poruka
    287
    Citat U originalu postavio/la dzoker Pregled poruke
    Jel taj film rađen po nekom romanu? Ja baš i ne gledam filmove o detektivima, samo Poaroa ili Šerloka Holmsa ovo ostalo baš i ne.
    Radjen je po romanu... mislim da ima bas dosta romana sa tim detektivom

i nije Poaro

zvezdom je obelezeno gde su se borili... ne znam pravi naziv vodopada, svi ih sad zovu Serlokovi vodopadi....

a fotkica je preko 2500 i preko 9giga... mislim da gazdaDeki nema toliko mesta na serveru
    Prikačene slike Prikačene slike

Datum priključivanja
    Jun 2008
    Poruka
    287

Lihtenstajn

Prvi kontakt sa ovom zemljom, kada predjete preko mosta je ovaj trg... bilo mi je ooriginalno i morao sam da slikam...

Datum priključivanja
    Jun 2008
    Poruka
    287
    Malo pozerskih, malo lepih fotkica sada vec Austrija...

Datum priključivanja
    Jun 2008
    Poruka
    287

Jos malo Austrija

Omakla mi se i neka pozerska, bas me cudi

Mi smo oni pored bicikala, nismo oni cupavi...

Datum priključivanja
    Jun 2008
    Poruka
    287

Granicni prelaz moze i ovako da izgleda...

naravno ne kod nas...

Iz Austrija pored onog lepog jezera, pa kroz kanjon pored fine planinske recice vodi biciklisticka staza... i samo u jednom trenutku nailazite na ovaj znak... sta ce jedan balkanac da uradi nego da slika, pa i da se slika pored... i nastavite da vozite... drugim biciklistima koje smo sretali ovo nije bilo cudno, oni skoro svaki dan tuda vrte tockove svojih mezimaca, i ovuda samo protutnje...

eh, nek dodju malo kod nas... pa da vide kako se prelazi granica... posebno ona sa madjarskom... neko od putnika ustane, uzme casu od vozaca i ide kroz autobus, i lepo svi daju neku kintu za madjarske carinike... ako ne date, cekacete dva sata da vam uzmu pasose... i tako i u odlasku i u povratku...

a Nemacko-Austrijski rekreativci, ne haju ni znak... zaboravili da tu ima i neka granica verovatno... bicikliraju... pih... i nisu za bolje nemaju harac na granici... tjah

Datum priključivanja
    Jun 2008
    Poruka
    287

Nemacka

Ma nista posebno

neko jezerce u podnozju CUGSPICA najviseg vrha Nemacke, AIBZEE se mislim zove... ... aj sad... neko jezerce... ma prelepo je... Robert se i okupao, ja samo brcno nogice i zaledio se... ostali clanovi ekipe nisu ni mrdnuli ka vodi... posetili smo i jedan prelep kanjon, cije ime cu naknadno napisati... sta cete skleroza uzela maha....

inace do jezera smo dosli posle 122km pedaliranja... tog dana je bilo najvise... pa smo imali problema da nadjemo smestaj... pa u toku noci nezvani gosti... huh... nezaboravno...

Datum priključivanja
    Nov 2008
    Poruka
    5,019
    Ovaj most... vrlo lepo je osmišljen...i kod nas bi trebalo napraviti par stotina takvih ali...(slika iznad ovoga što liči na krave) to je neki uzak-pešački?!

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu