Aliexpress WW   Banggood WW
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 30

Tema: Da li je dobro prepisivati zakone?

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971

Da li je dobro prepisivati zakone?

Šta mislite o tome?

Datum priključivanja
    Nov 2008
    Poruka
    5,019
    Citat U originalu postavio/la Nenad Pregled poruke
    Šta mislite o tome?
    Pa posto kod nas nisu zakoni usaglaseni moje je misljenje da je bolje ne prepisivati a i menjaju ih i dopunjuju uredbama (koje su doduse podzakonska akta) koja se moze promeniti cim prestane potreba za sta su ih doneli.Ako do sad nisi primetio nasa drzava se vodi uredbama vec 15 godina tako da ne znam za sta im sluze zakoni (mozda kao baza za uredbu)

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971
    Kada se projektuje park, prvo neki pejsažni arhitekti ili tako neki naprave projekat, stave ga u funkciju, pa u praksi vide gde je trava ugažena.
    Nakon toga, kada vide koji je prirodni tok stvari dovrše projekat i dodaju staze.

Što se zakona tiče, ovde broj projekata kojima su staze utabane teži beskonačnosti. Lično mislim da bi to trebalo iskoristiti.

Datum priključivanja
    Nov 2008
    Poruka
    5,019
    Kada se projektuje park, prvo neki pejsažni arhitekti ili tako neki naprave projekat, stave ga u funkciju, pa u praksi vide gde je trava ugažena.
    Nakon toga, kada vide koji je prirodni tok stvari dovrše projekat i dodaju staze.

Što se zakona tiče, ovde broj projekata kojima su staze utabane teži beskonačnosti. Lično mislim da bi to trebalo iskoristiti.
    I moje je mišljenje da se posmatraju putevi tj. utabane staze kojima ljudi prolaze (onog puta je to zelena povrsina-park)a ne da se staze projektuju po autorovom nahođenju.U mom gradu to na žalost nije tako i zato nam grad liči na arhitektonsko čudo,da su maloj deci dali da ga srede bio bi bolje uređen.

Datum priključivanja
    Nov 2008
    Poruka
    5,019
    Nenade,sve hocu da te pitam pa nikako nisam imala priliku šta je tvoj radni zadatak u firmi?

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971
    Citat U originalu postavio/la dzoker Pregled poruke
    Nenade,sve hocu da te pitam pa nikako nisam imala priliku šta je tvoj radni zadatak u firmi?
    Da zaradim svoju platu, doprinose i poreze i donesem dobit firmi. Kao i svima...

Datum priključivanja
    Nov 2008
    Poruka
    5,019
    Da zaradim svoju platu, doprinose i poreze i donesem dobit firmi. Kao i svima...
    Pa to nije radni zadatak. Preformulisaću pitanje šta treba da uradiš da bi zaradio za sve to?

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971
    Pa to nije radni zadatak. Preformulisaću pitanje šta treba da uradiš da bi zaradio za sve to?
    Možda zvuči čudno, ali mi je radni zadatak baš to, plus da obezbedim dovoljno slobodnog vremena za svoju porodicu, prijatelje, za stalno učenje i odmor.

Ne kažem da mi uvek polazi za rukom i najčešće je još uvek sve na uštrb odmora.

A ako me pitaš kako to tehnički izvodim (ili pokušavam), mogu da ti kažem kako i šta radim ovih dana, odnosno na šta se svodi moj radni dan. Pretpostavljam da je to pitanje?

Datum priključivanja
    Nov 2008
    Poruka
    5,019
    Možda zvuči čudno, ali mi je radni zadatak baš to, plus da obezbedim dovoljno slobodnog vremena za svoju porodicu, prijatelje, za stalno učenje i odmor.

Ne kažem da mi uvek polazi za rukom i najčešće je još uvek sve na uštrb odmora.

A ako me pitaš kako to tehnički izvodim (ili pokušavam), mogu da ti kažem kako i šta radim ovih dana, odnosno na šta se svodi moj radni dan. Pretpostavljam da je to pitanje?
    Ne znam kako to srpski jednostavno da te pitam.Ranije je u preduzećima a trebalo bi i danas da postoji, samo što privatnici barem oni mali to ne praktikuju, elem, postojala je sistematizacija radnih mesta tj. da svaki radnik tačno zna šta mu je posao do u najsitniji detalj i za koji deo posla je odgovoran, ja sam recimo dok sam radila u državnoj administraciji imala najviše tih radnih zadataka, tako da sam morala ostajati i prekovremeno da radim iako mi za to nije bilo plaćeno na kraju sam morala da odem odande jer sam bila izložena mnogim pritiscima i radnim zadacima koji u opšte nisu bili iz mog domena ni stručnog, a ni radnog mesta, pa sam na kraju radila posao za troje umesto za jednog.Podstaknita time napisala sam jedan Stručni rad koji sam i odbranila u kom sam dokazala hipotezu da ne ravnomerna raspodela radnih zadataka vodi u mobing prema jednom zaposlenom (slučajno ili namerno!?)- i da je moguće dokazati mobing na radnom mestu po tački ‚‚pun sto- prazan sto‚‚ i bez svedoka tj. kolega koje ce posvedociti u tvoju korist.
    Pošto je oblik poslovanja Dejanove firme malo specifičan,podstakla me je ideja da bih mogla da pokušam da napišem još jedan rad (ako uspem da ‚‚proguram‚‚ temu i hipotezu na faksu) .Možda je ipak trebalo njega da pitam pošto je on vlasnik ali me je zaintrigiralo to tvoje radno mesto s obzirom na naziv istog.
    Da me Dejan pogrešno ne razume necu dokazivati mobing vec mogucnost raspodele radnih zadataka u ovako specifičnom poslovanju.Čista teorija sa pomoći iz prakse.

Datum priključivanja
    Nov 2008
    Poruka
    5,019
    E,najvise mrzim kada mi nestane struje u sred kucanja.
    Upravo mi treba tehnički rad na radnom mestu ali ako bi mogao da mi to izvedeš po tackama i ako ima još radnih mesta kako bih mogla da napravim poređenje i raspodelu, pošto se tu rade i razni grafikoni i izvlače procenti o zastupljenosti za svakog radnika...itd.Pošto je Dejanova žena ekonomista ona će znati o čemu se radi.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971
    Ne znam kako to srpski jednostavno da te pitam.Ranije je u preduzećima a trebalo bi i danas da postoji, samo što privatnici barem oni mali to ne praktikuju, elem, postojala je sistematizacija radnih mesta tj. da svaki radnik tačno zna šta mu je posao do u najsitniji detalj i za koji deo posla je odgovoran, ja sam recimo dok sam radila u državnoj administraciji imala najviše tih radnih zadataka, tako da sam morala ostajati i prekovremeno da radim iako mi za to nije bilo plaćeno na kraju sam morala da odem odande jer sam bila izložena mnogim pritiscima i radnim zadacima koji u opšte nisu bili iz mog domena ni stručnog, a ni radnog mesta, pa sam na kraju radila posao za troje umesto za jednog.Podstaknita time napisala sam jedan Stručni rad koji sam i odbranila u kom sam dokazala hipotezu da ne ravnomerna raspodela radnih zadataka vodi u mobing prema jednom zaposlenom (slučajno ili namerno!?)- i da je moguće dokazati mobing na radnom mestu po tački ‚‚pun sto- prazan sto‚‚ i bez svedoka tj. kolega koje ce posvedociti u tvoju korist.
    Pošto je oblik poslovanja Dejanove firme malo specifičan,podstakla me je ideja da bih mogla da pokušam da napišem još jedan rad (ako uspem da ‚‚proguram‚‚ temu i hipotezu na faksu) .Možda je ipak trebalo njega da pitam pošto je on vlasnik ali me je zaintrigiralo to tvoje radno mesto s obzirom na naziv istog.
    Da me Dejan pogrešno ne razume necu dokazivati mobing vec mogucnost raspodele radnih zadataka u ovako specifičnom poslovanju.Čista teorija sa pomoći iz prakse.
    Izvini što kasnim sa odgovorom... da se sad ne pravdam zašto nisam imao vremena za forum...
    Naziv koji sam uneo i koji stoji još uvek je iz davne prošlosti. Dok sam radio u državnoj firmi imao sam i ja specifikaciju radnog mesta. Istina je da i najmanja firma treba da ima definisana radna mesta, i ne samo to. Nekada sam se igrao sa svojom firmom koja je bila registrovana i radila kao eksperiment. Ono što sam time prvenstveno sebi dokazao je da je moguće "drugačije" poslovati. Jedini problem je nefleksibilnost i sporost države u pozitivnim promenama.

Ono što sad radim je takođe eksperiment više nego posao, tako da nije primer za to što tebi treba. Moje razmišljanje je takvo da ne mogu lako ni da se uključim u temu koju si navela. Očigledno je da sa pravilima koja su opšte usvojena u privredi imamo problem sa velikim brojem nezaposlenih, zamiranjem proizvodnje, itd. U administraciji imamo problem da svi izbegavaju bilo kakvu odgovornost (u dosta slučajeva, na žalost, samo dok ih ne potkupe) pa od običnih građana često traže totalne gluposti. Šalterskom radniku na overi potpisa je npr, osim da ustanovi identitet onoga ko potpisuje u opis posla ušlo da tumači sadržaj onoga što se potpisuje. Meni sve to baš i nije normalno.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971
    Pokušaću da ti kažem kako pokušavam da postavim stvari... Godinama su nas ovde učili totalno neprirodnim stvarima, da kad neko nešto radi iz sopstvenog interesa radi nešto totalno bezobrazno.

A kad ujutro ustanemo iz kreveta, prirodno krećemo da zadovoljavamo sopstvene interese, doručujemo, sram nas bilo, pa tako nastavljamo po ceo dan.

Normalno je da svako od nas prvenstveno gleda da zaštiti svoj interes.

Znači, moj interes, kao poslodavca, je da za što manje novca dobijem što više.
    Moj interes, u ulozi radnika je da za što manji uloženi rad dobijem što više novca.
    Interes sindikalnog radnika je da obezbedi prodaju što više polutki, kako bi dobio nižu cenu za radnike i zakačio neku džabe za svoju porodicu.

Prošli vek je obeležila industrijska revolucija, koja nam je donela razvoj tehnologije tako da nas sad okružuju mnogi neverovatni uređaji. Na žalost, razvoj naše svesti nije išao jednako brzo...

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971
    Znači, ako postavim stvari tako da su psihičko maltretiranje na radnom mestu seksualno uznemiravanje, ismejavanje, pretnje, smanjenje plate, podmetanje nogu od strane kolega normalne stvari, izazvaću burnu reakciju protiv svog načina razmišljanja.

Ipak, i to sa lakoćom usvajam kao normalno, kao i sve ostalo što se dešava u realnom životu.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971
    Ali sad, kada sam pred sobom ogolio način života u svom okruženju, postavljam sebi pitanje da li želim da živim u takvom okruženju. Naravno da ne. Nije to u mom interesu. Da li želim da promenim geografsku lokaciju? Ne baš, a ne bih se ni upuštao u razmišljanje koliko bi to bilo u mom interesu....

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971
    Znači, "jednostavno" srpski, odgovor bi bio...

U interesu mi je da radim posao koji volim. Trudim se da je tako.
    U interesu mi je da radim samo sa ljudima sa kojima mi je lepo da radim. Trudim se da je tako.
    U interesu mi je da radim za firmu koja vodi računa o meni koliko može. Trudim se da je tako.
    U interesu mi je da je u mojoj firmi što više kvalitetnih ljudi, kako bi došli do ravnomerne raspodele radnih zadataka. Trudim se da je tako.
    U interesu mi je da sam određujem koliko mi je sto pun. Trudim se da je tako.
    U interesu mi je da živim u državi koja štiti moje interese. Trudim se da je tako.
    U interesu mi je da štitim svoju državu zauzvrat. Trudim se da je tako.
    U interesu mi je da ja i moja firma radimo samo za klijente koji su nam dragi i kojima smo mi dragi. Trudim se da je tako.
    U interesu mi je da moja firma pruža dovoljan kvalitet usluge koji nam donosi i održava saradnju sa klijentima koji su nam dragi. Trudim se da je tako.
    U interesu mi je da zaradim svoju platu, doprinose i poreze i donesem dobit firmi. Trudim se da je tako...

A trenutno je moj radni dan prilično definisan i sastoji se od:
    -Vremena posvećenog učenju i upoznavanju sa novotarijama u mom poslu preko interneta.
    -Vemena za razmišljanje.
    -Telefonskih razgovora sa klijentima u smislu obuke, tehničke podrške, saveta i razmene ideja vezanih za razvoj projekata koji su u toku.
    -Vremena za opušten razgovor, ponekad sa klijentima, a ponekad sa prijateljima uz neku kafu sa šlagom, toplu čokoladu ili slično i
    -Vremena za rad u proizvodnji ("rasčišćavanju radnog stola")...

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu