Aliexpress WW
Prikaz rezultata 1 do 4 od ukupno 4

Tema: Ljiljana Habjanovic

Datum priključivanja
    Jun 2009
    Poruka
    4

Ljiljana Habjanovic

Postavila sam ovu temu,da vidim i cujem,tj. procitam sta vi mislite o Ljiljani Habjanovic kao relativno novom srpskom piscu?! Da li vam se dopadaju njena djela i sl?! I da vidim da li jos neko uziva citajuci njene knjige kao ja!?

Datum priključivanja
    Aug 2009
    Poruka
    2

Ćaskanje

E evo, ja sam ovde nova, al htela bih da odgovorim na ovu temu...

Pa ovako, ja nisam neki ljubitelj doticne... Procitala sam samo 2 njene knjige (Zenski rodoslov i Petkanu) i resila sam da tu stanem sa citanjem njenih knjiga...

Ona licno je meni uzasno iritantna osoba... Takodje, iziritirala me je kad je u nekoj emisiji rekla kako i ona ima radno vreme npr. od 8h do 15h, a ja smatram da pravi pisac nema radno vreme, vec pise onda kada ima inspiraciju, sto smatram da je odlika svake umetnicke duse, bila ona slikar, muzicar, pisac itd... Ovaj stav sam takodje istakla i na jos jednom forumu Mozda ja verujem u onaj romanticarski koncept umetnika, koji stvara u 2h ujutru, koji ustaje iy kreveta da bi pisao, koji nekad ne pise po 5 dana, pa onda opet dobije inspiracuju... ... He he

Zenski rodoslov zaista ima tesku tematiku, al me je kraj dotukao, jer sve ono sto sam ja mislila da ona osudjuje, na neki nacin je porekla na kraju jer je pristala na odredjene ''ultimatume''. Mogu ovo i obrazloziti u nekom drugom post-u, ako nekoga zanima, sad ne bih da gusim...
    Poslednji put uređena kamamid : 14-08-2009 u 22:04

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Citat U originalu postavio/la kamamid Pregled poruke
    e evo, ja sam ovde nova, al htela bih da odgovorim na ovu temu...

Pa ovako, ja nisam neki ljubitelj doticne... Procitala sam samo 2 njene knjige (zenski rodoslov i petkanu) i resila sam da tu stanem sa citanjem njenih knjiga...

ona licno je meni uzasno iritantna osoba... Takodje, iziritirala me je kad je u nekoj emisiji rekla kako i ona ima radno vreme npr. Od 8h do 15h, a ja smatram da pravi pisac nema radno vreme, vec pise onda kada ima inspiraciju, sto smatram da je odlika svake umetnicke duse, bila ona slikar, muzicar, pisac itd... ovaj stav sam takodje istakla i na jos jednom forumu mozda ja verujem u onaj romanticarski koncept umetnika, koji stvara u 2h ujutru, koji ustaje iy kreveta da bi pisao, koji nekad ne pise po 5 dana, pa onda opet dobije inspiracuju... ... He he

zenski rodoslov zaista ima tesku tematiku, al me je kraj dotukao, jer sve ono sto sam ja mislila da ona osudjuje, na neki nacin je porekla na kraju jer je pristala na odredjene ''ultimatume''. Mogu ovo i obrazloziti u nekom drugom post-u, ako nekoga zanima, sad ne bih da gusim...
    Не би требало да тако гледаш на ствари. Никад не знаш да ли неког "жуља ципела" док разговара са тобом телефоном. Тј. покушавам да кажем да смо сви ми индивидуе које живе у неком свом универзуму. Тако и она има неки свој универзум који покушава да на неки начин среди. Да ли пише књиге од 8 до 15 није битно, битни су резултати.

Можда је романтичарски концепт уметника само фасада и маркениг за околину?
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Dec 2009
    Poruka
    1

Thumbs up the best

Meni se Habjanovickini romani svidjaju,mislim da je jako talentovana i jedinstvena jer tako duboke misli pise na jednostanan nacin(bez suvisnog filozofiranja i koristenja izraza za koje je neophodna Vujaklija da bi se desifrovali).Sve knjige su odlicne,posebno mi se svidjela `Paunovo pero`,mislim da sam iz svake njene knjige izvukla neku pouku koja mi je dosta uticala na zivot,npr.nakon citanja `Javna ptica` shvatila sam da ne smijem dozvoliti sebi da unistim svoj zivot zbog nekog muskarca(iako sam bas u tom periodu zivota bila u ozbiljnoj krizi,i razmisljala sam da zbog velikog ljubavnog razocarenja krenem pogresnim putem) i bas tad mi je Bog bukvalno"ubacio"tu knjigu u ruke da je procitam i shvatim da NIJEDAN MUSKARAC NIJE VRIJEDAN TOGA DA ZENA UNISTI SVOJ ZIVOT ZBOG NJEGA,tj. da mu se osveti a u stvari, sveti se sama sebi-unistava se! I njene duhovne knjige su posebne i poucne-naucila sam mnogo toga o vjeri iz njenih knjiga,zavoljela Bogorodicu jer sam bolje razumjela hriscansku filozofiju i vjeru zahvaljujuci njenim knjigama. I naravno,toliko toga sam saznala o srpskoj isroriji,jer je ona tako realisticno opisala. Za mene je Ljiljana Habjanovic jedna od NAJBOLJIH SRPSKIH KNJIZEVNICA!!!!!!!!!!!

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu