Aliexpress WW
Strana 4 od 6 PrvaPrva 123456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 81

Tema: Koliko volite Beograd?

Datum priključivanja
    Aug 2004
    Poruka
    2

Poruka B E O G R A D

sapuric-zeljko.users.cg.yu
    Beograd znaci, grad sa najvecom dusom na svijetu, a posebno za nas iz Crne Gore. Zaista je istina da neki tu dusu zloupotrebljavaju, ali sta se tu moze - svakakvih nas ima.
    Zeljko Sapuric - Niksic

Datum priključivanja
    Sep 2004
    Poruka
    5
    Svi Begradjani su deca nekih dosljaka. Veliki deo nas zna odlicno odakle su mu roditelji ili odakle vuku korene. Deca novopridoslih stanovnika Beograda su takodje Beogradjani kao i svi mi. Oni koji tvrde da bolje prolaze "ne otvoreni" gradovi, jednostavno nemaju pojma.
    Ja volim Beograd zato sto je moj i volim za njega da mislim da je metropola. Uvek me u tome sputavaju mnogi Beogradjani ciji je snobizam prerastao u malogradjanstinu.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Drugar dobrodošao na forum!
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Jan 2005
    Poruka
    4
    BRE, TE NASE REKE DOBRE
    AVALA, BRE I TAJ HLAD
    SVE TE LEPE ZGODE,
    TO BRE IMA SAMO BEOGRAD

Datum priključivanja
    Jan 2005
    Poruka
    1,158

Thumbs up

Више од самог себе

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Nedavno sam bio u Barseloni, Madridu... I još uvek volim Beograd.

Moramo nešto da učinimo da bude jos lepši!

Datum priključivanja
    Jan 2005
    Poruka
    58
    oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooovooooooo ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooliiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiikoooo oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo oooooooooooooooooooo

Datum priključivanja
    Feb 2006
    Poruka
    2

Beograd Apsolutno Najlepsi

mislim da je Beograd najlepsi grad ne svetu, ima jako cudno moc. kad hodam ulicama Beograda osecam se kao da na svetu nema mesta gde bih rade bila, grad kao grad mozda nije najbolji zbog zdrastvenog stanja ali je prelep i dala bih sve da ponovo se budim uz Beograd, u to grad imas sve od marakane do kafica do zurki i kafica, i naravnu tu su prijatelji dorbro drustvo i momci. Nezelim da cujem kad neko kaze kako je Beograd zagaden, ima mnogo glavnih gradovo na ovom svetu koji su zagadeni ali samjo je jedan Beograd,nigde ga nema odim u srbiji tek se svati kad se ode iz Beograda medu tudi svet tudi grad Sta na beograd znaci......

Datum priključivanja
    Mar 2006
    Poruka
    4

Thumbs up

Rodjena sam, odrasla i zivim u Beogradu! OBOZAVAM SVOJ GRAD! I mislim da svako ko dodje i proseta beogradskim ulicama shvati koliko je ovo grad "sa dusom"!

Datum priključivanja
    Mar 2006
    Poruka
    2

Cool

:cool: :cool: :cool:
    Prikačene slike Prikačene slike

Datum priključivanja
    May 2006
    Poruka
    3

"Beograde..na uscu dveju reka ispod Avale.."

Ne zivim u Beogradu skoro dve godine i svakod dana mi nedostaje sve vishe i tako ce i ostati zanavek.. dok se nevratim.

Proslog novembra sam krenu za Beograd i vec dok sam ulazio u avion JAT-a poceo je da mi se vraca onaj osecaj,ono .. ono kada pozelis da kazes "JA sam Beogradjanin" kako to dobro zvuci.. i dok je avion sletao na aerodrom uhvatio me je bes zbog nekog razlupanog traktora pokraj piste pomislih,sto ga nisu sklonili da se nevidi ? Brat me je sacekao svojim matorim kolima i krenuli smo kuci i kada su kola stala i izasao sam a zatim MIRIS,trava,zelenilo Novog Beograda,ulica.U Kopenhagenu,ulice su ciste sve su iste sterilne i dosadne..
    Usao sam u kucu a tamo,pored roditelja pola ulaza me ceka da me pita kako sam i da me vidi,divota..mirishe kafa..ona prava ,ne instant nesto,nego ona koju zaista moras da skuvas.Kako to prija,ne kao ovde,da morm da idem do socijalne sluzbe da bi me neko pitao kako sam a komsiluk znam da imam ali neznam ni ko su niti kako se zovu a kamo li da smo ikada dosli jedni kod drugih na kafu.Sutradan ,uzelevshi se grada odlucio sam da sednem u svoj auto i malo se provozam ulicama a onda mi je majka rekla da je komsija video na kolima da se guma ispumpala,pa je covek hteo da pomogne i zameni je rezervom ali pogresno je postavio dizalicu pa mi je probusio pod.Ali je barem HTEO da pomogne.Dve ulice dalje usao sam u jedan od beogradski bulevara i tek onda shvatio koliko sam zaboravio da vozim,navikli me ovde da vozim ko po sinama 50 i nema dranja i vikanja iz kola.. medjutim,brzo sam povratio glasovne mogucnosti.Gledao sam fasade Beogradske i svakih par minuta imao utisak da sam u drugom gradu koliko se razlikuju delovi beograda,neki su kao deca smesni i sareni a neki tmurni i ozbiljni,neki se dice ukrasima i figurama a neki gordo pokazuju oziljke vremena.U Kopenhagenu sve izgleda plasticno i zgrade,sve su iste,obri okreni nemas pojma gde si.Otisao sam do Kneza da prosetam malo,Beograd se umio odkada me nije bilo,isti je samo malo je promenio stare kosulje i obukao neke nove i gledam lica ljudi,smeju se,pricaju poneki se raspravljaju ali se tesko snalazim jer svi mi nekako ukrstaju put svako ide u svom nekom smeru i onda shvatam koliko Beograd im slobode i ljudi u njemu,U Kopenhagenu setacke ulice kao da s podeljene na tamo i amo,dva pravca i prosto je neukusno ici popreko,sem petka posle 10,tada su svi pijani pa je onda dozvoljeno,valjda.A beograd nocu jos lepsi i ako se ljudi vesele i provode nevidim nikoga pijanog ili barem ne toliko da se vidi.I onda shvatim da u Beogradu ima i stranaca,onih "pravh" ne nasih koji hoce da potcine grad svom ponasanju neshvatajuci da ih grad polako menja,nego Amerikanaca,crnaca,azijata..i svi su se uklopili,tesko ih vidis,smeu se i trude se da neidu samo pravo,tamo amo..postaju Beogradjani polako.Moj Beograd je ostao isti,barem za mene samo sa mnogo novo sredjenih ulica i znam da se oni koji su tu svo vreme smese neverujuci ali jeste.. mnogo toga je novog ali daleko da Beograd nezasluzuje jos.U Beogradu je tesko zivet ovih dana kao i poslednje decenije ali ludi su definitivno lepsi i bolje izgledaju nego "imamo sve" skandinavci.Ovde se ljudi smese samo u prodavncama,kada ti nesto prodaju,na ulici svi su hladni nikoga nista ne dotice od saobracajne nesrece poed koje prolaze do starice koja se saplela na ulici.U Beogradu ljudi se cak i svadjaju na ulici i mozda to i nije lepo ali oni nesto osecaju i to pokazuju i kad se smeju i kada placu.. cak i "onaj prodavac" sto me gleda mrko u mesari makar znam da taj njegov pogled nije namesten,stvaran je.I sve je brzo ceo grad je brz a opet svi nadj uvremena za kaficu u kaficu u centru ili pored reke ili nekog parka ili .. Svakog dan hteo sam negde da odem od keja u novo breogradu i zemunu do splavova na savi,ade,botanicke baste,da prodjem barem kosutnjakom i normalno i slavijom i bulevarom revolucije i .. nisam stigao sve.Ovde su mi rekli da je najveca atrakcija Kopehagena "MALA SIRENA" u luci..otisao sam da je vidim i da nije bilo grupe japanskih turista nebih je ni video,nema n metar visine a pogledm moj Beograd i tu je gomila prelepih dela ,pogotovo Mestrovic je ostavio pecat svojim Pobednikom koji cuva sve nas do konja na skupstini i spomenika na Avali.. i pomislim,da Begrad moze da ustane,otisao bi do Pariza i Barselone ili Stokholma i Moskve a mozda i Do Londona,svih tih "velikih" gradova tapnuo ih po ramenu i rekao "Hajdemo ne gde na pice,da se ispricamo malo.." to je moj Beograd,onaj koji voli i one koji se trude njega da nevole.Eto,zato ja volim Beograd...

Datum priključivanja
    Oct 2005
    Poruka
    6
    Полагаћу пријемни на архитектонском факултету у Беогарду и напустићу свој град иако у њему постоји тај факултет!То ми је највећа жеља тренутно!
    Ето колико волим Београд!!!!!

Jocaov/in lik
    Joca je offline Министар Дејанове Владе
    Datum priključivanja
    Sep 2005
    Poruka
    1,392
    МА, ТО ЈЕ НАЈЛЕПШИ ГРАД НА СВЕТУ.НАЈБОЉИ!
    МА НАШ ЈЕ!
    ЈАОЈ, КАКО ЈЕ ТЕШКО ЖИВЕТИ ВАН ЊЕГА!
    Never be afraid to try something new. Remember that
    a lone amateur built the Ark. A large group of professionals built the
    Titanic.

Datum priključivanja
    May 2006
    Poruka
    128

Sijalica

Nisam iz Beograda ali sam bivao unjemu i samo mogu da kazem:"SVETSKI A NAS"
    unknown

Datum priključivanja
    May 2006
    Poruka
    3

Thumbs up Treba ga poznavati

Onaj ko upozna Beograd mora i da ga voli.
    dobro sam ga upoznao za 30 godina,zadnje tri godine zivim u Becu i verujte razlika je velika.
    Poslednji put uređena Djuradj : 01-06-2006 u 02:16 Razlog: jos nesto

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu