Aliexpress WW   Banggood WW
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 19

Tema: Zaobiđite Verat hosting!

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339

Upozorenje Zaobiđite Verat hosting!

Ako traŽite pouzdan hosting, o www.verat.net hostingu nemojte da razmišljate. Ako na baneru kojim reklamiraju svoje hosting usluge vidite da je podrška 24 sata tokom cele godine, to je laŽ. Hosting podrška im radi od 9 do 17 i to samo radnim danima. Ako im serveri "padnu" u petak posle 17 časova, sajt Vam verovatno neće raditi do ponedeljka u 9 ujutru. U slučaju da im puknu serveri najverovatnije to niko iz Verata neće primetiti dok im neko od korisnika ne javi!

U slučaju da im serveri rade, ali neka od funkcija ne radi kako treba pa ih zamolite da je poprave, reći će Vam da to ne rade na zahtev korisnika, ali da će uskoro upgrade-ovati servere pa će to biti sređeno. To uskoro po mom iskustvu traje mesecima.

Ovako im je izgledalo stanje servera tokom prošle noći:
    Prikačene slike Prikačene slike

Datum priključivanja
    Aug 2004
    Poruka
    36

slazem se 100%

Jos krajem proslog veka smo se brat i ja odlucili za Verat. Tacnije, on se odlucio buduci da licno nikada nisam imala zivaca da procenjujem sta je bolje i ko nudi kakvu uslugu za koju finansijsku nadoknadu. Sve je bilo super do pre otprilike godinu dana...

Serveri padaju, u tehnickoj podrsci sede neka decica koja (ne retko) pokusavaju da sole pamet svakome ko hoce (iz najboljih namera) da im ukaze na problem koji zaista postoji, webmail (ko se presao da kod njih ima i nalog) vise ne radi nego sto radi, pri cemu se pojavljuju fantomska umnozavanja neprocitanih poruka...

Uzas, uzas, uzas...

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    U ponedeljak 6. decembra pre podne Veratovi serveri nisu radili nekih sat vremena. Hosting podrška kaže da im neki sajt pravi probleme i da su ga isključili. A status servera je izgledao ovako:
    Prikačene slike Prikačene slike

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339

Bes

U ponedeljak 7. decembra serveri im ponovo nisu radili par sati.

U sredu 8. decembra serveri su im pukli oko 6 popodne i nisu radili do danas, četvrtaka 9. decembra, do 10 pre podne!!!

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Subota, 11. decembar, serveri nisu radili od 4 popodne do 9 uveče.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971

Thumbs down

Tebe bas zezaju... Video sam da ti sajt ne radi celo posle podne, a njihov je radio...

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339

Bes

Ispunili su kvotu od 99% uptime. U 2004. im serveri nisu radili samo 1% ili otprilike 3 dana!

A tradiciju nastavljaju i ove godine. Juče im serveri nisu radili nekih 10 sati tako da ni ovaj sajt nije bio dostupan.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339

Bes

Nekih 15-tak sati sajt nije radio zbog novog pada veratovih servera!

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339

Bes

Sajt ponovo nije radio. Nazalost www.nic.yu treba mesec dana da prebace .co.yu sajtove na druge provajdere i zbog toga sam primoran da Srbija uzivo forum ostavim na Veratu.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Od Verata sam dobio mejl da će u narednih 2-3 dana http://www.srbijauzivo.co.yu prebaciti na novi server. To bi trebalo da znači da više neće biti padova servera i da će se sajt brže otvarati.

Takođe rekoše da im hosting podrška samo poslednja dva meseca radi od 9 do 17, a da je do tad radila 24 sata. Pošto je to laž, nadam se da nisu lagali i u prvom delu mejla vazanom za prebacivanjem na novi server.

Datum priključivanja
    Mar 2005
    Poruka
    1,445
    Poslednjih dana stvarno imam probleam sa pristupom forumu!
    Otvara ga nekad i po 15minuta! Uglavno zagusenje je oko 21:30h!
    Verovatno je server u pitanju.
    JAH RasTafari

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339

Bes

Pre neki dan sam skript koji me obaveštava o greškama i problemima u radu foruma usmerio da obaveštenja šalje na adresu podrške u Veratu i od njih dobio sledeći odgovor:
    Niko od nas ne zna bolje u kakvoj je stanju i kako radi MySQL server. Slanjem
    ovih mailova nam samo bespotrebno otezavate posao bez ikakvog efekta
    (pozitivnog makar).
    Mislim da je podrska bila vise nego fer prema Vama, ali u redu.
    Ovi mailovi su isli na pogresnu adresu.
    Još ispade da sam ih tim uznemiravao, a od jutros do sad su mi stigle 33 poruke o kvarovima na njihovom serveru. U poslednjih 5 dana prosek je bio 60 kvarova dnevno. A o danima kad su počeli da im se zaglavljuju serveri da i ne pričam pošto je tad forum bio nekoliko desetina puta posećeniji.

Datum priključivanja
    Mar 2005
    Poruka
    1,445
    Stvarno su dripci! Mozemo li da ocekujemo da ces forum uskoro prebaciti kod nekog drugog host-a?
    JAH RasTafari

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Ako uspem da pronađem vezu u nic.yu da podese DNS na novog provajdera istog dana kad promenim host. Trentno brzina prebacivanja zavisi od hormonskog statusa onih koji rade u nic.yu i traje 3 do 28 dana. Kad ih pozovem počnu da se žale kako 15 godina rade volonterski i ...

Ta debilna organizacija je ogledalo rada svega ostalog u ovoj truloj državi.

Jocaov/in lik
    Joca je offline Министар Дејанове Владе
    Datum priključivanja
    Sep 2005
    Poruka
    1,392
    Ja sam odustajao od uopstenog otvaranja, ponekad majke mi.
    Neka si ih Dejane, opleo.Ko ih .....
    Ja sam na ''Krstarici'' i sam hocu da poludim koliki su ne profesionalci i amateri.
    Treba da te biramo za poslanika.
    Never be afraid to try something new. Remember that
    a lone amateur built the Ark. A large group of professionals built the
    Titanic.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu