Aliexpress WW   Banggood WW
Strana 4 od 9 PrvaPrva 12345678 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 133

Tema: Наша мала "Галерија"

Datum priključivanja
    Feb 2006
    Poruka
    3,603
    ...hmm, vidim ovaj psihodelicni New York, i razmisljam, na sta li me podseca ova eksplozija boja...e sad kad sam se setio, vidim da tu i nema toliko slicnosti, sem sto je kolorit slican....i mozda to sto je ovde u pitanju balkanski New York......i mozda je to sve kako treba, ista snaga , sa manje inventivnosti, slicna poruka, ali svedenija, bez detalja, ali ipak dublja, ostavlja prostora oku da prosledi dozivljaj, malo, i do mozga...
    ...to mu dodje logicno, jer umetnici se obracaju razlicitim odijumima, tamo "neki to vole vruce"...a ovde samo podgrejano...i da se pojasnim, to je kao kad popijes dobru, domacu, rakiju... malo zagolica dok klizi niz grlo, ali u zelucu izazove pozar......dok bourbon natopi nepca aromama, i isposcen sidje direktno do besike...i dalje...

...znaci...ne toliko poznat, mladi, autor Borko Petrovic...i njegov Beograd...

http://www.srbijauzivo.rs/attachment...47452695952632

...i da me moja drugarica JO ne shvati pogresno, zaista sam uzivao u "bourbonu" koji si nam servirala, ali lokal patriotizam je ovog puta, jaci od mene...
    Prikačene slike Prikačene slike     
    Poslednji put uređena Mare : 09-09-2009 u 02:12

Datum priključivanja
    Feb 2006
    Poruka
    3,603
    ...i na kraju za vas za vas, devojke, posto ste sve "Lale", ovi lepi tulipani...isti autor...http://www.srbijauzivo.rs/attachment...1&d=1252455574

Datum priključivanja
    Jul 2009
    Poruka
    483
    Citat U originalu postavio/la pesma Pregled poruke
    ...to je moj skromni doprinos vasoj galeriji...ne i moj domet...verujem da svako na svoj nacin vidi umetnicko delo i dozivljava ga jedinstveno. Volim slike koje imaju pricu posmatraca tj.slike koje ja vidim i dozivim na svoj nacin,a drugi opet na svoj.
    Moje zidove krase slike ne afirmisanog mladog umetnika,akademskog slikara no one za mene imaju posebnu car...jednom...mozda ih stavim ovde...
    Ееееее, Песмице...... веома лепо.... ..Хвала ти пуно што си нам "свратила"..Сврати чешће....

И порука за све: ставите све што вам се допада "овде" и напишите како то доживљавате, на свој начин, из срца... Нисмо ми овде критичари уметности..већ... љубитељи...

Datum priključivanja
    Jul 2009
    Poruka
    483
    Поздрав за Марета! Хвала што си нам свратио и хвала за "лале"!

Datum priključivanja
    Jul 2009
    Poruka
    483

Надежда Петровић

Жао ми је што нисам успела да пронађем слику већег формата...
    али..Без обзира.. Слика је прелепа...

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    4,591
    Citat U originalu postavio/la Mare Pregled poruke
    ...hmm, vidim ovaj psihodelicni New York, i razmisljam, na sta li me podseca ova eksplozija boja...e sad kad sam se setio, vidim da tu i nema toliko slicnosti sem sto je kolorit slican....i mozda to sto je ovde u pitanju balkanski New York...i mozda je to sve kako treba, ista snaga , sa manje inventivnosti, slicna poruka, ali svedenija, bez detalja, ali ipak dublja, ostavlja prostora oku da prosledi dozivljaj, malo, i do mozga...
    ...to mu dodje logicno, jer umetnici se obracaju razlicitim odijumima, tamo "neki to vole vruce"...a ovde samo podgrejano...i da se pojasnim, to je kao kad popijes dobru, domacu, rakiju... malo zagolica dok klizi niz grlo, ali u zelucu izazove pozar......dok bourbon natopi nepca aromama, i isposcen sidje direktno do besike...i dalje

...znaci...ne toliko poznat, mladi, autor Borko Petrovic...i njegov Beograd...

http://www.srbijauzivo.rs/attachment...47452695952632

...i da me moja drugarica JO ne shvati pogresno, zaista sam uzivao u "bourbonu" koji si nam servirala, ali lokal patriotizam je ovog puta, jaci od mene...

Ah, vidi, vidi ... a vec sam se pitala, gde je kultivirani Patak, nema ga na ovoj nasoj maloj " vernissage d 'art" ... i eto, sta je telepatija! Kvak ... kvak ...

Tovarisu, patriote Kvak, necu te pogresno razumeti. Zadovoljna sam i iznenadjena videci ove slike i prvom prilikom kada dojem u Bgd poseticu galeriju tog mladog umetnika(ako je ima). Meni u stvari nije vazno da li je New York ili koja druga metropola, nego divila sam se tehnici i bojama kojim su se umetnici koristili. Mislim da bi i "moj" mali Sombor divno izgledao pod njihovim penzlama, isto tako i pod penzlicom ovog beogradskog umetnika...lepo je stvarno ... hm.. pa mozda ce jednom i on ovo procitati i ko zna, isto koju sliku somborskih sokaka uveciti - potopiti ih u boje u kojima jos nikada nisu plivali.

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    4,591
    Iskrice, lepa ti je slika zetve! Ti si skroz-naskroz tradicionalna! Lepo

Evo mene opet ... Dalija necu vise kaciti, nema ko nezna njegove slike, njegove nebeske slonove i otopljene satove i td ... sada cu zakucati nesto drugo!

Datum priključivanja
    Jul 2009
    Poruka
    483
    Citat U originalu postavio/la JO Pregled poruke
    Iskrice, lepa ti je slika zetve! Ti si skroz-naskroz tradicionalna! Lepo

Evo mene opet ... Dalija necu vise kaciti, nema ko nezna njegove slike, njegove nebeske slonove i otopljene satove i td ... sada cu zakucati nesto drugo!
    Хвала ЈО! Драго ми је да ти се свиђа! Што се тиче закуцавања... Само изволи! Свиђа ми се и твој избор!

п.с. Чека те пићенце на мој рачун у кафанчету зато што си толико вредна..

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    4,591
    Hvala na lalama Patak!

Patka sa lalama, Jane Simmons

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    4,591
    Ovaj oblik umetnosti se naziva Graffiti-Writing. Istorija graffita pocinje negde oko 1968 god. u americkim metropolima, gde se u javnosti sarene poruke po zidovima skrabale. Vec odprilike od 1980 god. graffiti je priznat kao umetnost, koja se nesme uporedjivati sa nemastovitim skrabanjima nekih vandalira.

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    4,591
    Vidjeno u Beogradu na fasadi jednog fakulteta.

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    4,591
    Jedan od mojih omiljenih umetnika, pionir te hip-hop kulture je Kaith Haring(1958-1990) koji je njegovu umetnicku karieru zapoceo graffitom. Evo ovde cu predstaviti nekoliko njegovih radova.

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    4,591

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    4,591

Datum priključivanja
    Jul 2009
    Poruka
    483
    Само кратак коментар, и идем! Свака част! Супер си се сетила.. Иначе, и ја сам љубитељ зидног сликарства, а знам да се овакве слике на зидовима називају код нас још и мурали.. И пре свега, допада ми се њихов смисао, тј порука коју скоро сваки графит носи.. Као и живост!
    Ето, толико од мене!Нисам могла да одолим а да се не одушевим шта си се сетила ово да "окачиш" ....
    А сад, идем! Поздрав!

Strana 4 od 9 PrvaPrva 12345678 ... PoslednjaPoslednja

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu