Aliexpress WW   Banggood WW
Strana 9 od 9 PrvaPrva ... 56789
Prikaz rezultata 121 do 133 od ukupno 133

Tema: Наша мала "Галерија"

Datum priključivanja
    Sep 2007
    Poruka
    10,812
    Citat U originalu postavio/la Mare Pregled poruke
    ...sve mi se ovde svidja...
    ...sem ovog "gospodina" sto je otvorio izlozbu ili galeriju, nisam najbolje razumeo...
    Sorry, loša formulacija. Otvorio je izložbu. "A m a, je l' to rod otkako sam ministarka, ili je i ranije bio? ..."

Datum priključivanja
    Feb 2006
    Poruka
    3,603
    Citat U originalu postavio/la plantaže Pregled poruke
    Sorry, loša formulacija. Otvorio je izložbu. "A m a, je l' to rod otkako sam ministarka, ili je i ranije bio? ..."
    ...u njegovom slucaju...on je pedofil i otkako je ministar i ranije je bio...a sad posebno......

Datum priključivanja
    Sep 2007
    Poruka
    10,812

Изложба, октобар 2010. Народна скупштина Срби&

Немам желудац ово да коментаришем. Тек, ми смо платили, колико....то знају четири ока
    Prikačene slike Prikačene slike      

Datum priključivanja
    Sep 2007
    Poruka
    10,812
    .....................

Datum priključivanja
    Feb 2006
    Poruka
    3,603
    ...ne razumeh ovo......

Datum priključivanja
    Sep 2007
    Poruka
    10,812
    Citat U originalu postavio/la mare Pregled poruke
    ...ne razumeh ovo......
    Наравно да не разумеш. Платили људи Стојкову да им изради портрете, уље на платну. Сем оних првих, које је урадио Урош Предић. Овековечени српски властодржци. Можда им је следећа акција, мозаици у црквама.
    Poslednji put uređena plantaže : 16-10-2010 u 06:35

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Citat U originalu postavio/la plantaže Pregled poruke
    Наравно да не разумеш. Платили људи Стојкову да им изради портрете, уље на платну. Сем оних првих, које је урадио Паја Јовановић. Овековечени српски властодржци. Можда им је следећа акција, мозаици у црквама.

(
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Sep 2007
    Poruka
    10,812
    У Скупштини Србије, отворена изложба портрета председника парламента од 1920. године до данас. Изложбу отворила садашња председница Народне скупштине Славица Ђукић-Дејановић. Отварању присуствовали некадашњи челни људи Скупштине.

Председница Скупштине Србије Славица Ђукић-Дејановић, у холу Парламента, отворила је изложбу портрета председника Народне скупштине од 1920. године до данас.
    Сви председници Скупштине

На сликама су ликови укупно 34 председника Скупштине Србије од 1920. године, чији су аутори Урош Предић, Иван Тишов и Драган Стојков.

Предић је урадио осам портрета, Тишов један, док је 26 портрета председника од 1945. године до данас урадио уметник из Сомбора Драган Стојков.

Председница парламента је оценила да портрети, сваки за себе, симболизују посебно време у којима су настајали, а да њихове међусобне разлике говоре о великим разликама које су постојале у релативно кратком временском периоду од 90 година.

Она је изразила задовољство због тога што ће зграда Скупштине Србије убудуће бити дом тих уметничких дела и захвалила бившим председницима парламента који су дошли на отварање изложбе.

Аутор највећег броја портрета, Драган Стојков, рекао је да је за њега велика част то што ће његова дела бити смештена у, како се изразио, једној таквој згради каква је Дом Народне скупштине.

Историчар уметности Миодраг Јовановић похвалио је рад Стојкова, јер је аутор морао да ради на основу "избледелих црно-белих" фотографија, и оценио да наручилац има разлога да буде задовољан, јер је тако попуњена празнина у историји једне тако важне институције као што је парламент.

Отварању изложбе присуствовали су некадашњи председници парламента: Драган Томић, Наташа Мићић, Борисав Јовић и Слободан Унковић, а после отварања изложбе, музички програм извели су чланови оркестра "Станислав Бинички".

http://www.rts.rs/page/stories/ci/st...BD%D0%B5+.html

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    4,591
    Vaooo, ovde vec odavno niko nije bio, pa rekoh, mozda kada zakucam novu sliku, mozda ce galerija opet proraditi

... prenecu je u kafanicu ... bolje tako jer je tamo skrivena.
    Poslednji put uređena JO : 11-12-2010 u 01:14

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    4,591
    Milan Tepavac - Tarin
    intermedijski umetnik

- 1985 .god. Diplomirao na Akademiji primenjenih umetnosti u Beogradu
    - 1990.god. Specijalizirao slikarstvo i grafiku na Academiji de Bellas Artes u madridu kao
    stipendista Spanske vlade.
    - 2003.god. Magistrirao na interdisciplinarnim magistarskim studijama na Univerzitetu umetnosti
    u Beogradu na katedri za visemedijsku umetnost kod profesora dr. Vladana Radovanovica.
    Od 1982.god. izlagao na skoro svim znacajnim grupnim izlozbama u Ex Jugoslaviji i Srbiji. U inostranstvu izlagao u Francuskoj, Engleskoj, Madjarskoj, Spaniji, Nemackoj i Danskoj.

Rekli su
    Мilan Tepavac Tarin је multimedijalni umetnik i slikar, koji uspešno sintetizuje razne tradicionalne tehnike i nove tehnologije u umetničke forme stvarajući sliku egzistencijalne suštine vremena u kome živimo. On slika, fotografiše, pravi kolaže, video radove, instalacije... Zaranja u višeslojnost života i istoriju ljudske civilizacije. Na simboličan način otkriva svoju kompleksnu viziju sveta. Bavi se kritičkim diskursom društvenih političkih pitanja i pitanjem društvene uloge umetnika i umetnosti, pritom interpolira citate ulazeći u žanrove samosvesti, provocirajući interaktivnost. Estetikom svog duha Tepavac ulazi u mentalne sfere sveta koji ga okružuje i stvara atmosferu konferencije sa iluzijom apsurdnog, na sebi svojstven način metaforikom i kontrastima svetlo-tamno, dualizira ličnosti, stvarajući socijalno - društvene supe raznih životnih situacija, koje izazivaju dijalog posmatrača sa umetnikom. Na tom polju, Tepavac spada među prve umetnike na ovim prostorima, koji se umetnošću bave na interdisciplinaran način.
    Mirjana Savić
    Istoričar umetnosti

Aktuelna desavanja:
    Otvorena izlozba Milana Tepavca - Tarina - Galerija Atrijum - Biblioteka grada Beograd
    24.11 - 15.12.2010.god.
    Izlozbe:
    - 1983.god. SKC, Beograd
    - 1986.god. Velika galerija KC, Novi Sad
    - 1987. god. Galerija Creative Image, London
    - 1988.god. Galerija SC, Zagreb
    - 1995.god. Galerija KCB, Beograd
    - 1997.god. Galerija Art Present, Pariz
    - 2000.god. Galerija KCB, Beograd
    - 2004.god. Galerija HAOS, Beograd
    - 2007.god. Galerija ULUS, Beograd
    - 2009.god. Galerija KCS, Pariz
    - 2009.god. Kopenhagen
    - 2010.god. Beograd

Milan Tepavac autor je dva teksta za pozorisne predstave C, premijera Beograd SKC 1983.godine i Cekajuci vizu premijera Bec, 2009.god. Right and Wrong 1. World Youth Theatre Festival. Kompletan je autor knjige Ruke na zemlji - secanja na Elenoru Bruk, izdavac Publikum, 2008.god. Autor je vise video radova i video performansa.

http://www.artinfo.rs/ceo_profil.php...id=928#info_83

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    4,591
    Milan Tepavac Tarin o svojoj izložbi „Različito a isto“ i poziciji umetnika danas
    Nastupilo je vreme besomučnog takmičenja
    Autor: Aleksandra Ćuk
    Beograd - Konferencije s obezličenim figurama, autoportret sa bar kodom preko očiju, posude sa supom kroz čiju paru leti umetnik akrobata samo su neki od enigmatičnih prizora sa izložbe „Različito a isto“ višemedijskog umetnika Milana Tepavca Tarina, koja je nedavno održana u Atrijumu Gradske biblioteke i produžena za još nekoliko dana zbog interesovanja publike. Izloženi radovi logičan su nastavak Tepavčevog umetničkog delovanja, zasnovanog na sveobuhvatnom pristupu i težnji da se kroz sintezu svih formi koje postoje u današnjoj umetničkoj praksi izgradi delo koje insistira na svom pojmovnom i estetskom sadržaju.
    Tepavac to čini spajanjem tradicionalnih tehnika i novih tehnologija, tako što slika, fotografiše, pravi instalacije i video radove, stvara kolaže i izvodi performanse. Uz to u njegovim radovima ponavljaju se motivi po kojima ga publika prepoznaje - reference na istoriju i filozofiju, prerađeni krojevi iz Burde, lik Ničea. Na koji način sve ovo svedoči o današnjem vremenu i njegovim kontroverznim odlikama kroz prizmu ubrzanog razvoja nauke i tehnologije, što je kako kaže jedna od tema njegove izložbe pokušali smo da saznamo od samog autora.
    - Izložba je inspirisana Ronaldom Bartom i predstavlja neku vrstu omaža postmodernizmu. Ovo je vreme u kome se tehnologija neprestano usavršava počev od mobilnih telefona, preko kompjutera. Sledstveno tome trebalo bi bolje da komuniciramo, ali se to zapravo ne dešava. Sporazumevanje je sofisticiranije, ali se i dalje ne razumemo. Živimo internet revoluciju i ne znamo posledice koje će iz nje proisteći. Problemi ostaju, naizgled je sve različito, a u suštini isto.
    * Zanimljiv je način koji ste izabrali da biste o tome govorili?
    - Nisam posegnuo ni za kakvim velikim temama poput nacionalne istorije nego sam se posvetio krajnje ordinarnim stvarima kao što su konferencije što uopšte nije inspirativno. Tako su tu „Konferencija o klimatskim promenama“, „Konferencija bla bla“ i motiv krojeva koji se ovde stalno ponavlja kao simbol u kontekstu komunikacije.
    * U kom tačno smislu?
    - Krojevi su simbol preciznog jezika posredstvom koga ljudi komuniciraju samo da bi nešto napravili, a ne da bi se razumeli. Ako se pridržavaju uputstava uspevaju da stvore model koji im je potreban međutim jezik krojeva je limitiran, uniformisan i dosadan. Zbog toga ja i upotrebljavam figuru Ničea budući da je on jedan od prvih kritičara logocentrizma koji je smatrao da se mi, pomoću našeg ljudskog govora, zapravo ne možemo suštinski razumeti, nego da je potreban neki drugi jezik. Drugi jezik su možda novi mediji gde je ljudski govor sveden na binarni kod. Ipak, za sada ni to nije pomoglo i suštinsko razumevanje još nije uspostavljeno
    * Različito a isto?
    - Između ostalog govorim o uplivu nauke u umetnosti, koja je evidentna preko upotrebe novih tehnologija, tako dominantnim u savremenim umetničkim praksama. Postavljam pitanja da li je umetnost potrebna i da li je uopšte ima. Po novim teorijama, umetnost teži ka dematerijalizaciji, a ja mislim da ona ne može da se dogodi, jer kad se ona svede samo na tekst, postaje materijal. Živimo u doba dekonstrukcije svega u kojem je i uloga umetnosti izmenjena. Moji radovi svedoče o tome zbog toga se izložba i zove „Različito a isto“.
    * I ne samo da svedočite nego i ukazujete da je to problem?
    - Polje umetnosti je najidealniji medij za to. Doduše, postoje i drugi načini s obzirom na to da živimo u vremenu histeričnog aktivizma posebno mi koji smo udaljeni od velikih centara. Angažovanost je naravno neophodna ali u radovima gde se bavim konferencijama opet se vraćam na problem sporazumevanja i ukazujem na to da uprkos pokušajima da se dođe do nekog unapređenja, pomaka zapravo nema. Zbog toga u tim radovima figuriraju depersonalizovane osobe koje čini se nisu istinski zainteresovane za ostvarenje viših ciljeva, nego za poboljšanje vlastitih pozicija.
    * Kako se u svemu tome pozicionira umetnik? Vi se na autoportretima pojavljujete trolično, ali se trudite da budete i sportski nastrojeni.
    - Nastupilo je vreme besomučnog takmičenja gde su uloge svih nas izmenjene pa tako i umetnika. Ekspanzija dizajna preuzela je na neki način ulogu umetnosti. Zbog toga sam ja u autoportretu i dizajner i romantični art navijač i vojnik. Lakan je nekad govorio da smo svi mi višestruke ličnosti, a njegovi naslednici da smo zamršeno klupko koje čini milijardu osoba. Ja to pokazujem u svojim autoportretima jer mislim da je autoironija najbolji način.
    Fudbal i moderna
    Ekipa fudbalskog tima koji je u svom radu sastavio Milan Tepavac, gde se i sam pojavljuje uz Adorna, Bodrijara, Rembranta, Deridu kao golmana i Nemanju Vidića referiše na tezu da je filozofija pre svega pismo, a da se postmoderna teorija zasniva na dekonstrukciji. „Ako je moda umetnost onda je to i fudbal koji je naročito ilustrativan primer gladijatorstva, koje je u današnjoj umetnosti stalno prisutno. Fudbal i moderna umetnost se ne razlikuju mnogo po stepenu besomučnog takmičenja tako da je poželjno da umetnik maltene svaki dan napravi neku egzibiciju ne bi li skrenuo pažnju medija na sebe. Svako vreme dakle ima svoju umetnost i to je normalno. Ja nad tim ne kukam samo svedočim o tome“, konstatuje Tepavac.
    Nijedna supa nije ista
    „Ja inače volim da se bavim dosadnim ili neinspirativnim temama kao što su recimo supe koje radim već duže vreme. Supe su nekad bile simbol božanske hrane budući da bogovi nisu jeli meso“, kaže Milan Tepavac i pojašnjava: „Mi danas svi jedemo supe i živimo u vremenu gde je kulinarstvo postalo umetnost isto kao i moda, estetska hirurgija i dizajn. Supa je takođe i simbol svakog pojedinačnog života koji isparava i zbog toga su sve one različitog sadržaja“.
    Svi smo svedeni na binarni kod
    U vreme gde je tržište postalo apsolut, svi smo svedeni na binarni kod, zato sam preko očiju stavio zapis sa kartice koji zamenjuje moju dušu, objašnjava Milan Tepavac i dodaje da se nekad u doba kada se na umetnost gledalo na romantičan način verovalo da su umetnici senzibilna bića, dok se danas oni smatraju proizvođačima kulturnih dobara.

http://www.danas.rs/danasrs/kultura/...news_id=206317

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    4,591
    Izlozba Milana Tepavca Tarina

http://www.artinfo.rs/ceo_profil.php...id=928#info_81
    Poslednji put uređena JO : 24-12-2010 u 20:02

Datum priključivanja
    Dec 2012
    Poruka
    4
    Name:  Srbi oko guslara,Anastas Jovanovic.jpg
Views: 179
Size:  36.8 KB
    Anastas Jovanović.
    Crtao sam je nekoliko puta na velikom formatu i nikada mi ne dosadi.

Strana 9 od 9 PrvaPrva ... 56789

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu