Aliexpress WW
Strana 2 od 13 PrvaPrva 12345612 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 186

Tema: Jesenske impresije

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    4,591
    Zetva
    Ulje na platnu od Léon Lhermitte, isplata
    Prikačene slike Prikačene slike   
    Poslednji put uređena JO : 18-09-2009 u 23:04

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    4,591

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    4,591
    Za danas toliko

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    4,591
    Bas nije po mome ukusu ali i ovaj posao je prije spadao u jesensko i zimsko vreme ...

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    4,591
    Seljaci slave

Datum priključivanja
    Sep 2007
    Poruka
    10,812

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Боје јесени у нашим крејеима су углавном прелепе. Ја волим јесен због грожђа, и то црног посебно. !
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    4,591
    Hvala na belom luku, Plantaze! Ovde smo sad sigurni od vampira

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    4,591
    Evo i ja malo, na balkonu, stolcic jesenski dekorirala. Asparagus obozavam!

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    4,591
    Kolac od luka i novo(ili mlado)vino je tradicionalno nemacko jelo i pice u septembarskim danima.
    Video-klip pokazuje vinogradjane iz Frankonije, kako mere secer u grozdju. Vrsta grozdja za novo vino je isto pazljivo izabrano.
    Osim toga, bakica pece kolac sa lukom. Za jedan pleh(na kojem ste rasirili testo od kvasca), je potrebno oko ca. 2kg luka, slanine isecene u sitne kockice(kolicine po ukusu), kajmaka + jaja. Zacine isto po ukusu(soli, bibera, a u Bavarskoj dodaju jos i kima). Kao sto se moze videti, pre nego sto se luk i slanina polije preko testa, mora prvo da se dinsta i neko vreme na strani ohladiti ... sve ostalo, bakica odlicno pokazuje i mislim da joj je kolac super uspeo.

[media]http://www.youtube.com/watch?v=uUrkw--8IK4[/media]

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    4,591
    za kraj jos nekoliko lepih slicica!

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    4,591
    Nekad, davno, secam se, svake jeseni cepanje drva u babinoj supi ... divan miris, spaljenog drveta, se sirio po celoj kuci!

PS: Ovo nije kod moje babe

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Citat U originalu postavio/la JO Pregled poruke
    Nekad, davno, secam se, svake jeseni cepanje drva u babinoj supi ... divan miris, spaljenog drveta, se sirio po celoj kuci!

PS: Ovo nije kod moje babe
    Да, и ја волим тај мирис. Раније смо се и ми грејали на дрва, али је постало скупо па смо прешли на угаљ. А у следећих годину две, даће бог, прелазимо на геотермално, а дрва ћемо ложити чисто да замиришу!
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    4,591
    Odlicno, ovu jesensku temu mozemo da koristimo i za razgovor o energiji!

Da, Dejane i moja baba je sparala drvo iz istog razloga i u glavnom zimi na ugalj lozila. Svake jeseni je dolazio kamioncina puna uglja i pred kapiom ga istovario, uprljao travu gde smo se mi svi klinci iz komsiluka igrali ... uf ... sto sam to mrzila ... vec sam se onda pitala, sta bi mogli umesto uglja jos da koristimo za grejanje, sta manje prlja ...

Dobru, ekolosku, odluku si doneo da kucu grijes poput geotermalne energije. Super! Mi smo isto razmisljali dugo o tome ali odlucili smo se ipak za solarnu energiju ... ali jos je nemamo, nego samo u planu, cekamo jos na visak "sitniza" ...

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Citat U originalu postavio/la JO Pregled poruke
    Odlicno, ovu jesensku temu mozemo da koristimo i za razgovor o energiji!

Da, Dejane i moja baba je sparala drvo iz istog razloga i u glavnom zimi na ugalj lozila. Svake jeseni je dolazio kamioncina puna uglja i pred kapiom ga istovario, uprljao travu gde smo se mi svi klinci iz komsiluka igrali ... uf ... sto sam to mrzila ... vec sam se onda pitala, sta bi mogli umesto uglja jos da koristimo za grejanje, sta manje prlja ...

Dobru, ekolosku, odluku si doneo da kucu grijes poput geotermalne energije. Super! Mi smo isto razmisljali dugo o tome ali odlucili smo se ipak za solarnu energiju ... ali jos je nemamo, nego samo u planu, cekamo jos na visak "sitniza" ...

2010 би цена соларних ћелија за производњу електричне енергије требала да падне за 50%. Ако сте планирали да купујете, штедите још мало док не падну цене!

Данас би наш председник пред УН требало да говори о климатским променама и глобалном загревању. Баш ме занима шта ће да каже пошто се овде свако коришћење нових технологија које штеде енергију кажњава порезима умесо да буде стимулисано.

За оне који не знају шта доноси коришћење геотермелне енергије могу да кажем да сам прошле године био у кући/пословном простору од 350 квадрата за чије грејење/хлађење власник плаћа око 13€ месечно.

Део у ком ја живим је идеалан за коришћење геотермалне енергије. Надам се да нећу бити једини који ће је користити.
    SEO Optimizacija sajta

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu