Aliexpress WW   Banggood WW
Prikaz rezultata 1 do 3 od ukupno 3

Tema: Nacionalno...

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971

Nacionalno...

Već duŽi niz godina ovde je sve što se zove nacionalno opasno po drŽavu i izjednačava se sa nacionalizmom. Ja zaista imam mnogo dragih prijatelja raznih nacionalnih pripadnosti. Uvek sam bio ponosan na to što sam Srbin, pravoslavni hrišćanin. Znam mnoge Srbe koji su se u proteklom vremenu odricali svog nacionalnog i čak govorili kako ih je sramota što su Srbi. Naravno da im ne zameram na tome, ali bih voleo da se to promeni.
    Kako?
    Prvo ću da pokušam da definišem gde leŽi problem, pa ću zatim dati svoje viđenje rešenja. Molim čitaoce ovog teksta da se uključe u diskusiju i daju i svoje viđenje stvari. Naravno, mnogo je toga, ali ću pokušati da definišem bar par problema za početak.

1. Podele
    Na našim teritorijama su dugo namerno pravljene razne podele. A najčešće među samim Srbima. Npr. Četnici i Partizani, Ljotićevci i Nedićevci, a u stvari i sad se ljudi ovde, na Žalost, dele na DOS-ovce i one druge... Valjda su navikli tako posle niza godina uticaja raznih interesa...

2. Plata
    Kod nas su ljudi naviknuti da idu na posao da bi primili platu. Ma šta to značilo. Mnogi i danas idu na posao, za platu koja im čak i ne pokriva troškove odlaska na posao. Ova čudna pojava se kod nas popularno naziva markica i topli obrok.
    Rezultat: Nema mnogo domaćih proizvoda kojima bi mogli da se ponosimo. Sve je zaista bolje iz inostranstva, jer kod nas gotovo niko ne vodi računa o svome i tuđem vremenu, o posvećenosti poslu, pa kao rezultat svega ni o završnoj obradi, kvalitetu ili dizajnu. O ceni da i ne pričamo jer su ljudi naviknuti da plaćaju đubre po ceni koja duplo nadmašuje i neke kvalitetne proizvode od preko.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971

Nacionalno 2...

1. Mislim da je naš zadatak da naučimo što veći broj ljudi oko sebe da jedina podela među ljudima koja je primenljiva i ne moŽe se vezati ni za jednu naciju, a vaŽi za sve, podela na dobre i loše ljude.

2. Dajte da ponovo počnemo cenimo sebe i druge. Budimo ponosni na trud koji ulaŽemo. Postanimo ponosni na svoje proizvode, svoje usluge i na svoje okruŽenje. Naučimo ljude oko sebe da je to jedan od najvećih nacionalnih interesa. Nemojmo raditi za platu, nama niko ne treba da da platu, već zarađujmo sami novac. Trudimo se da budemo uspešni i sami ponosni na to, a ako nam i ne ide, budimo ponosni na ljude oko nas kojima ide jer su uloŽili svoj trud.
    Poslednji put uređena Nenad : 10-11-2001 u 17:40

Datum priključivanja
    Apr 2005
    Poruka
    4
    E,da mi je i to doziviti.

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu