Aliexpress WW   Banggood WW
Prikaz rezultata 1 do 12 od ukupno 12

Tema: Atelje Zamurović - Noć otvorenih ateljea

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971

Atelje Zamurović - Noć otvorenih ateljea

Čast mi je i zadovoljstvo da sam dobio priliku da pozovem posetioce Srbija Uživo foruma da u ponedeljak 14. februara 2011 posete Atelje Dragoljuba Zamurovića.

Atelje će biti otvoren za posetioce u NOĆI OTVORENIH ATELJEA od 18:00 do 02:00 posle ponoći.

Atelje se nalazi u Dunavskoj 86 na drugom spratu.

Gospodin Zamurović će, siguran sam, za svoje posetioce spremiti i neko prijatno iznenadjenje.
    Prikačene slike Prikačene slike  

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Где је атеље у Динавској улици?
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971
    Citat U originalu postavio/la Dejan Pregled poruke
    Где је атеље у Динавској улици?
    Dunavskoj...

U međuvremenu sam načuo i šta se sprema kao iznenađenje svim posetiocima, tako da ćete, iako više volim iznenađenja, čuti i šta je u planu.

Svaki posetilac će dobiti priliku da napravi auto portret. Moći će takođe da ga preuzme sledećeg dana (utorak), a najuspešniji će tog dana biti i dodatno nagrađeni.

Ukoliko do sada niste imali priliku da saznate više o umetniku i njegovom radu, posetite sajt www.srbija-foto.com.

Atelje se nalazi u crvenoj zgradi koju ćete prepoznati po natpisu Tekstil. Kada u Dunavsku uđete iz Francuske (ili je taj deo sad Žorža Klemansoa) ili skrenete iz Poenkarove (kome je lakše ... Đure Đakovića) kroz Knežopoljsku (ispod podvožnjaka) pa desno u smeru ka Pančevačkom mostu zgradu ćete ugledati sa vaše desne strane.

U stvari, ako pazarite u Tempu, to je na samoj raskrsnici gde iz Dunavske skrećete ka Tempu ili Kim Tec-u...

Nadam se da objašnjenje nije suviše komplikovano, jednostavno je doći do tamo...

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    4,591
    Negde sam vec videla umetnikov sait i ove fotografije. Nije mi nepoznato. Sve su predivne ... bez daha me ostavljaju, pogotovo me uvek najvise fasciniraju ljudski motivi, narodni obicaji, pa tako i ove umetnikove Slovakinje u crnom sa crkvenim knjigama ... to je pravo blago, i "devojke" sa harmonikama i mnoge druge ... to su dragocene dokumentacije nestajucih obicaja. A tek "Brica" tj. fotografija 070 je fenomenalna ... nisam mogla da skinem oci sa nje! Nigde ne vidim koje godine su te fotografije nastale.

Kada bi bila blize, posetila bi sigurno atelje, nista radje nego to ali daleko je, jako daleko ... ko zna kada cu opet doci u Bgd. Ipak nadam se da ce neko od forumasa otici i da ce biti izvestaja o utiscima iz ateljea uz koju fotkicu.

Pozdrav

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971

Noć otvorenih ateljea

Bricu sam pronašao u fotomonografiji Vojvodina Život i običaji, koja je štampana 2006. što znači da je nastala pre toga. Pokušaću da se setim da pitam autora kad je tačno nastala u ponedeljak. Pošto sam postao prilično dementan, ako se neko od forumaša seti pre mene... Hvala unapred...

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971

Noć otvorenih ateljea - dodatna informacija

Autoportret koji snimite će biti izložen na IZLOŽBI DIGIGRAFIJA 15.02. u 18 h.

Pozdrav svima... vidimo se, nadam se, u ponedeljak...

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Ево га план Ноћи атељеа
    Prikačene slike Prikačene slike  
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971
    Citat U originalu postavio/la JO Pregled poruke
    Negde sam vec videla umetnikov sait i ove fotografije. Nije mi nepoznato. Sve su predivne ... bez daha me ostavljaju, pogotovo me uvek najvise fasciniraju ljudski motivi, narodni obicaji, pa tako i ove umetnikove Slovakinje u crnom sa crkvenim knjigama ... to je pravo blago, i "devojke" sa harmonikama i mnoge druge ... to su dragocene dokumentacije nestajucih obicaja. A tek "Brica" tj. fotografija 070 je fenomenalna ... nisam mogla da skinem oci sa nje! Nigde ne vidim koje godine su te fotografije nastale.

Kada bi bila blize, posetila bi sigurno atelje, nista radje nego to ali daleko je, jako daleko ... ko zna kada cu opet doci u Bgd. Ipak nadam se da ce neko od forumasa otici i da ce biti izvestaja o utiscima iz ateljea uz koju fotkicu.

Pozdrav
    Pitao sam, brica je nastao u proleće 2006.

Da li je još neko posetio atelje? Jesu li uspeli autoportreti?

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    4,591
    Das ist sehr, sehr nett von dir! Dankeschön!

... a fotka Slovakinja u crnom je sigurno starija... predpostavljam, koju deceniju, ili? ... ne mogu da zamislim da je jos uvek dozvoljeno da preminuli leze u kucnom izlogu.

Secam se kao dete kako sam trcala u komsiluk kad je neka baba ili deda umro ... da vidim mrtvaca, i onda bih ga opisala drugoj deci, koja nisu imali to "zadovoljstvo" da ga vide, tako, da nocima nisu spavali. Jednog slucaja se posebno dobro secam(samo tada ja nisam mogla da spavam), desilo se u nasem prvom komsiluku - kuca do kuce, kada je umrla jedna baba, i ja bila tamo da je vidim, bila sam mala, mislim da sam isla jos u zabaviste. Usla sam u predsoblje u kojem je bila baba u otvorenom kovcegu izlozena. Oko nje zene u crnom, sa crnim maramama duboko preko cela, da su im se jedva videla lica i sa svecama i knjigama u rukama, bas kao te umetnikove Slovakinje. Mrtva baba u kovcegu mi se ucinila nesto jako zuta i upala, i pitala sam komsiju(sina od preminule) zasto je tako zuta, kao, nesto jako lose izgleda bre. Rekao je da je baba imala zuticu i zato, hmm ... to je bilo u doba kada su cvetali ljiljani. Komsija je ubrao jedan beli ljiljan, gurnuo mi pod nos da ga pomirisim, natakao mi ga na nos i dobro natrljao, tako da je nosic od polena pozuteo, i rekao, eto sada i ti imas zuticu! Secam se da sam vristeci trcala kuci ... sa zutim nosom i mozda jos zutim gacama, dok se on zamnom smejao! Izgleda da taj komsija, "saljivdjija", kojeg sam inace jako volila i kod kojeg sam non-stop visila uprkos ozlojedjenosti moje bake, nije imao ni malo osecaja kada preteruje sa svojim "salicama" i kada je salicama vreme a kada nije. Danas bi rekla, kad bi videla tako nekoga, da je osoba 100% polupana!
    Poslednji put uređena JO : 17-02-2011 u 15:13

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    4,591
    Znaci ti si bio u ateljeu ... i, kako je bilo, jesi li fotografisao? Ima li negde neki (novinski) clanak i koja fotkica sa te veceri? Na blogu ne vidim(jos?)nista.
    Pa i mene sad interesuje ko je jos sve bio tamo od nasih forumasa i kako su im uspeli autoportreti ...

... evo ja pronasla nesto ali sigurno ima nesto i iz Zamurovicevog ateljea, samo nemam sad vise vremena da trazim
    http://www.mondo.rs/s197778/Zabava/K..._umetnike.html

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971
    Ima fotki na fejsbuku, ako imas fejsbuk, postavili su autoportrete da bi ih ljudi ocenjivali, može da se pronađe kao Atelje Art Zamur.
    Ja nisam mnogo fotografisao, a još uvek nisam skinuo sa fotoaparata... pa cim stignem, ako je neka fotografija uopste uspela, postavicu...

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971
    Ovde su nam portreti.

Moje fotografije nisu baš uspele, ali može da se vidi da je bilo zabavno učestvovati u Projektu Autoportret.

Sutra (utorak 22.februar 2011) od 10:00 - 12:00 idemo da preuzmemo naših ruku delo... Da li je na kraju bio još neko od forumaša?

Ako vam nije išlo glasanje, dok još nije kasno, treba prvo kliknuti na Like za ceo album, pa se onda pojavi Like kod svake fotografije. Vidim da su posetioci glasali za ljude koje poznaju, mada je trebalo izabrati najoriginalnije... Ali ima još vremena do ponoći...

Name:  hodnik.JPG
Views: 275
Size:  67.6 KB

Name:  pripreme.JPG
Views: 274
Size:  51.8 KB

Name:  zabavno.JPG
Views: 258
Size:  76.4 KB

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu