Aliexpress WW   Banggood WW
Strana 3 od 11 PrvaPrva 1234567 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 165

Tema: Norveška - zemlja (možda) daleka?

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    4,591
    Evo i video-clipa ... nista za osetljiv stomak ... miris ce nam ostati dalje predpostavka, ali ovo sto vidimo je dovoljno da nam pozli i zato preporucujem ... kablic u blizini

[media]http://www.youtube.com/watch?v=iebNdCSqWmc[/media]

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    4,591
    [media]http://www.youtube.com/watch?v=vcnfEVqNdoA&feature=related[/media]

Datum priključivanja
    Jun 2008
    Poruka
    287

Smrdljive haringe...

Mislim da cemo ovaj specijalitet zabraniti da se konzumira u shatoru...
    prilikom ture po svajcarskoj, Vlada je uzeo neki njihov kackavaljasti proizvod, za koji sam ja totalno siguran da je jednako smrdeo kao moje carape koje si istrulile posle onog prevoja pod snegom. Onako mokre sam ih stavio u kesu, i... pa definitivno su bile za smece...
    Vlada kaze da mu se bisage i dalje osecaju na taj sir...
    Tako da ovo sto sam procitao mi je sasvim fina informacija da ni jednu konzervu haringe necu ni probati... hvala JO
    mogu da zamislim kako izgleda varenje doticne hrane (valjda je to hrana?) prilikom jednog ovakvog uspona...

(slika je sa neta, ali obecavamo i sa nasih aparata da ce biti... naravno ne jedna)
    Prikačene slike Prikačene slike

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,337
    Citat U originalu postavio/la Skituljko Pregled poruke
    Mislim da cemo ovaj specijalitet zabraniti da se konzumira u shatoru...
    prilikom ture po svajcarskoj, Vlada je uzeo neki njihov kackavaljasti proizvod, za koji sam ja totalno siguran da je jednako smrdeo kao moje carape koje si istrulile posle onog prevoja pod snegom. Onako mokre sam ih stavio u kesu, i... pa definitivno su bile za smece...
    Vlada kaze da mu se bisage i dalje osecaju na taj sir...
    Tako da ovo sto sam procitao mi je sasvim fina informacija da ni jednu konzervu haringe necu ni probati... hvala JO
    mogu da zamislim kako izgleda varenje doticne hrane (valjda je to hrana?) prilikom jednog ovakvog uspona...

(slika je sa neta, ali obecavamo i sa nasih aparata da ce biti... naravno ne jedna)
    Како људи различито виде исту ствар. Ја на тој слици видим спуштање!
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Jun 2008
    Poruka
    287

Surströmming

Pogledao sam oba klipica...
    pa stvarno ne znam sta da mislim, ako je to toliko smrdljivo, zasto onda jedu, zasto se proizvodi? Kakav to ukus treba da ima da bi se covek odlucio da ih jede?

Datum priključivanja
    Jun 2008
    Poruka
    287
    Citat U originalu postavio/la Dejan Pregled poruke
    Pa istina je negde izmedju. Svaka uzbrdica ima svoju nizbrdicu. Nizbrdica je ko zna gde, ali ovo definitivno penjemo, i zavrsava se tunelom, vidi se na slici, nadam se da je osvetljen

Datum priključivanja
    Jun 2008
    Poruka
    287

Par linkova

Česi su narod koji mnogo voli da putuje. Njima nista nije daleko, a neki komfor i ne traze. vole prirodu, vole da kampuju... Mogu Vam reći da baš dosta koristimo njihove putopise i opise u toku priprema ovog puta.

evo dva linka ka galerijama sa nekih njihovih putovanja po Norveskoj.

http://lubosha.rajce.idnes.cz/Norsko/

http://kacab.rajce.idnes.cz/Norsko/#album

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    4,591
    Pogledao sam oba klipica...
    pa stvarno ne znam sta da mislim, ako je to toliko smrdljivo, zasto onda jedu, zasto se proizvodi? Kakav to ukus treba da ima da bi se covek odlucio da ih jede?

Proizvodi se iz tradicije. Taaaa tradicija. Tako su ribu kiselili seljaci pocetkom 19 veka(procitala malopre). To im je bio vazan obrok. Pocetkom 20-og veka su ribu preradili, napravili od nje delikates(tek sada mogu da zamislim kako je onda smrdila). A zasto se jede kad bas tako smrdi, pojma nemam ... hm ... verujem iz vise razloga. Mozda se omladina kladi u nesto ... mozda isprobavaju smelost(kurazu), ko je vise cool ... drustvena zabava. U svakom slucaju, bilo kako bilo, smeju se i "piju mleko"(uz tu ribu se preporucuje mleko) i onda riba nije losa ... mozda je bas zato zdrava, zbog smejanja i bezalkoholnih pica.
    Onada "oni drugi" zasto jedu taj "delikates"??? ... verovatno jer su se navikli i od 19 veka nista drugo nisu jeli ... mozda i sami fermentiraju tako da im ova riba bas i ne smrdi ... bezobrazna sam -ne, nisam, salim se samo. Ne mogu ni ja da zamislim kako moze neko da voli ovo jelo. Pogledala sam nekoliko video klipova i videla sam da su stariji ljudi potpuno opusteni dok jedu ovaj specijalitet i udisu taj smrad. Ahhh ti stari ljudi ... Skituljko im je mogao njegove carape srvirati ...
    Poslednji put uređena JO : 23-02-2010 u 01:45

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,337
    Citat U originalu postavio/la JO Pregled poruke
    ...

... Skituljko im je mogao njegove carape srvirati ...

Примиће га тамо као свога!

SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    4,591
    Citat U originalu postavio/la Dejan Pregled poruke
    Opticka varka jer je odgore slikano, da je odole slikano imao bi suprotan osecaj

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    4,591
    Ova norveska tema me odusevljava, jedva cekam na vase slike, sada kada znam da su iz profesionalne ruke
    ... ali do tada pokazivacemo neke iz predivne iz neta

Ovo je Bergen, kakva lepota ovih divnih drvenih kucica(stoje pod svetskom bastinom uneska)

Datum priključivanja
    Jun 2008
    Poruka
    287

Replika :)

Ova norveska tema me odusevljava, jedva cekam na vase slike, sada kada znam da su iz profesionalne ruke
    ... ali do tada pokazivacemo neke iz predivne iz neta

Ovo je Bergen, kakva lepota ovih divnih drvenih kucica(stoje pod svetskom bastinom uneska)
    nisam profesionalac totalni amater
    ali vec sam negde napisao, i bas sam ponosan na te reci... nesto ovako

-Fotografijom se bavim amaterski, i mislim da to daje dimenziju vise mom fotografisanju, jer nastaje iz ljubavi

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    4,591
    nisam profesionalac totalni amater
    ali vec sam negde napisao, i bas sam ponosan na te reci... nesto ovako

-Fotografijom se bavim amaterski, i mislim da to daje dimenziju vise mom fotografisanju, jer nastaje iz ljubavi
    ... sorry, sorry, sorry ... ahhh ta JO ... opet se nespretno izrazila, klepnucu je zato odmah po uvetu - (kaznu dobila!)

... u svakom slucaju trebalo je da bude kompliment... i trebalo je otprilike ovako da zvuci: "... sada kada znam da su lepe KO iz profesionalne ruke... ", mada se ne slazem uvek( kada se umetnosti tice) da su tu profesionalci uvek bolji. Bas u fotograficarskoj umetnosti nije dovoljno imati samo dobru kameru i strucnog znanja, pa slikati motive sto svaki turista slika, nego vazno je imati i oko za detalje a pored svega, najvaznije je naravno, kako ti rece, da fotografisanje nastane iz ljubavi. U tvojim slikama se ta ljubav ogleda i nadam se da ces ih dalje deliti ovde sa nama.
    Poslednji put uređena JO : 27-02-2010 u 00:56

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    4,591
    Pričaju telefonom Mujo i Suljo.
    - Gdje si, bolan, Mujo?
    - Ma, evo me, u Norveškoj.
    - A gdje je to?
    - Pa, kako da ti objasnim...
    - Imaš li globus?
    - Imam.
    - Eh, to ti je odma' ispod šarafa.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,337
    Pričaju telefonom Mujo i Suljo.
    - Gdje si, bolan, Mujo?
    - Ma, evo me, u Norveškoj.
    - A gdje je to?
    - Pa, kako da ti objasnim...
    - Imaš li globus?
    - Imam.
    - Eh, to ti je odma' ispod šarafa.

Улепшала си ми ово сиво београдско јутро!
    SEO Optimizacija sajta

Strana 3 od 11 PrvaPrva 1234567 ... PoslednjaPoslednja

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu