Aliexpress WW   Banggood WW
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 29

Tema: Доживљаји из пореске управе

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339

Доживљаји из пореске управе

Пре недељу две сам отишао да предам завршни рачун за стару фирму у Пореску управу Палилула. Одем у писарницу, али они неће да приме док га не парафира надлежни референт. Одем код референта, међутим он није дошао на посао па ми рекоше да сачекам његову колегиницу са којом ради у истој канцеларији. Ређале су се странке које су биле пре мене и сви остали и после нешто више од сат и по чекања ме примила. Кад сам јој показао образце закључила је да није надлежна за мене и да пожурим у писарницу пошто ради до два а већ је било два и десет. Образце није хтела да потпише.

Вратим се у писарницу, а они "не можемо да примимо без парафа референта"! Онда сам морао да им објасним да надлежни референт није дошао на посао итд, итд. и на крају су некако примили...
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Саваког дана се све више питам зашто губим време у овој каљузи од државе. Боље да будем странац у некој другој држави него у својој.
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Sep 2007
    Poruka
    10,812

ништа, само ми дошло оно "ко луд на брашно"

Datum priključivanja
    Sep 2007
    Poruka
    10,812
    Кад' Босанац пева /смеје се/?

Datum priključivanja
    Sep 2007
    Poruka
    10,812
    Ово је само извод из мејла који сам добила. Деца Врачара, најближа родбина мог супруга, завршила факултете овде, отишла у Њујорк
    "Petar i Marijana su kupili kucu, oboje su mladi i uspesni, pozavrsavala deca fakultete i rade, sada planiraju familiju. To je ono sto ovaj svet ovde omogucava mladim ljudima, jeste da su u kreditima do guse ali to sve funkcionise, imaju mogucnosti da otplacuju"

/слике из Ванкувера су од сестрића мог супруга, детета најмлађе сестре мог супруга, који тамо живи/....отишли практични, нису ни најмудрији, ни најпаметнији, ал' укапирали људи/
    Prikačene slike Prikačene slike

Datum priključivanja
    Sep 2007
    Poruka
    10,812
    Додаћу и ово. Једна од сестара мог супруга /њих пет/ има две ћерке. Обе су завршиле исти факултет, једна живи овде у Београду, друга се удала за Финца, у Хелсинкију је. "Ископаћу" негде заједничку фотку те две породице. Нема шансе да погрешите. Београдска стјуардеса, са супругом dipl.ing. и своје двоје деце и породица из Финске....осам лица, а непогрешиво ћете знати ко је ко....суморно, без осмеха, забринуто, иако су наследили стан па ту бригу немају....и осмеси "од уха до уха" породице из Финске. Забрињавајуће је да се разлика види, баааш види и на лицима деце.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Citat U originalu postavio/la plantaže Pregled poruke
    Ово је само извод из мејла који сам добила. Деца Врачара, најближа родбина мог супруга, завршила факултете овде, отишла у Њујорк
    "petar i marijana su kupili kucu, oboje su mladi i uspesni, pozavrsavala deca fakultete i rade, sada planiraju familiju. To je ono sto ovaj svet ovde omogucava mladim ljudima, jeste da su u kreditima do guse ali to sve funkcionise, imaju mogucnosti da otplacuju"

/слике из Ванкувера су од сестрића мог супруга, детета најмлађе сестре мог супруга, који тамо живи/....отишли практични, нису ни најмудрији, ни најпаметнији, ал' укапирали људи/
    Они за 10 година кредита не исплате камате колико се исплаћује у Србији за годину дана. Два сам успешно раније отплатио (2% од остатка се плаћа за ранију отплату). Остаје ми овај са примамљивом каматом од 37,66%. Приликом прикупљања документације рекли су да је камата 17%. Кад сам отишао да потпишем менице и остало, рекли су ми да нисам могао да добијем кредит по 17%, али ми чине услугу са 28%. Онда сам видео да је ефективна камата уствари 37.66%, али пошто сам из фирме извукао све паре за реконструкцију крова, нисам имао избора.
    Poslednji put uređena Dejan : 26-02-2010 u 14:25
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Feb 2006
    Poruka
    3,603
    Citat U originalu postavio/la Dejan Pregled poruke
    Они за 10 година кредита не исплате камате колико се исплаћује у Србији за годину дана. Два сам успешно раније отплатио (2% од остатка се плаћа за ранију отплату). Остаје ми овај са примамљивом каматом од 37,66%. Приликом прикупљања документације рекли су да је камата 17%. Кад сам отишао да потпишем менице и остало, рекли су ми да нисам могао да добијем кредит по 17%, али ми чине услугу са 28%. Онда сам видео да је ефективна камата уствари 37.66%, али пошто сам из фирме извукао све паре за реконструкцију крова, нисам имао избора.
    ...auuuu... a reci mi jel taj sluzbenik koji ti je "dao" kredit imao preko glave navucenu crnu kapu sa prorezima...

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Citat U originalu postavio/la mare Pregled poruke
    ...auuuu... A reci mi jel taj sluzbenik koji ti je "dao" kredit imao preko glave navucenu crnu kapu sa prorezima...
    Не, тако је било у старо време. Револуција је црне масаке заменила белим рукавицама.
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339

Мица тракалица

Данас сам после два покушаја успео да стигнем на ред за потврду о приходима неопходну за обданиште, али нажалост на погрешном шалтеру.

Дочекам ред и на "правом" шалтеру, шалтеру за правна лица и човек ми каже да нисам платио порез за радњу . На листингу стварно пише да нисам платио порез, али за период након што је радња затворена. Покушам да објасним да је све плаћено, да је радња затворена, да је пиб угашен, али не вреди. Одем код пореског инспектора који је био задужен за моју радњу и са њим се вратим на шалтер. Али ни то није успело. Кажу шефовица неће да потпише.

Сутра ујутру треба поново да идем у пореску. Морам да попуним захтев за потврду као да сам предузетник и да лупим печат радње која не постоји. Кад им дође из дупета у главу вероватно ће ме због тога оптужити за лажно представљање. ...
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Добио сам потврду. То је нешто што се подразумева а у мом случају испаде да је успех.
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Пореска управа у којој ће вероватно ускоро остварити право на плату последње три године изгледа исто. Овако:
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Sep 2007
    Poruka
    10,812
    Каква држава, такав и државни орган
    Имају ли дозволу за рад? /шала, наравно/

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    4,591
    Citat U originalu postavio/la Dejan Pregled poruke
    Пореска управа у којој ће вероватно ускоро остварити право на плату последње три године изгледа исто. Овако:
    ... ne verovatno!

... a ti ko spion, tajnom kamerom po upravi ... imas pravo, neka se vidi ... samo da ti ne bude zbog ovog slikanja neugodnosti

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu