Aliexpress WW   Banggood WW
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 21

Tema: Mobing

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971

Mobing

Bolje da ovde otvorim posebnu temu...

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339

Upitnik

Шта је мобинг? Недозвољено снимање мобилним телефоном?
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    4,591
    Citat U originalu postavio/la Dejan Pregled poruke

Ti imas ideja...

Ako je to taj mobing na koji ja mislim, da Nenad misli, onda je to nesto jako, jako podmuklo, nesto sto se, nazalost, prakticira u danasnjem drustvu, na primer na radnom mestu i svudan ged se drustvo sastaje iz bilo kojih razloga... Jednostavno, na neki podmukli nacin, neku nepozeljnu osobu iskljuciti iz drustva a da sve izgleda kao, fer! Znaci, dolnja fijoka...

Ili, sta kaze Nenad?

Datum priključivanja
    Sep 2007
    Poruka
    10,812
    Citat U originalu postavio/la JO Pregled poruke
    Ili, sta kaze Nenad?
    Још увек ћути. Све зна, све види, а ништа, за сада, не говори

Datum priključivanja
    Nov 2008
    Poruka
    5,019
    Nenade,koji ti je bio motiv za ovu temu!? Ako si je ti postavio, nisam obratila pažnju!

Datum priključivanja
    Sep 2007
    Poruka
    10,812
    Citat U originalu postavio/la dzoker Pregled poruke
    nenade,koji ti je bio motiv za ovu temu!? Ako si je ti postavio, nisam obratila pažnju!
    Џокер, били смо неваљали, па је изрекао прву меру - опомена.

Datum priključivanja
    Nov 2008
    Poruka
    5,019
    Citat U originalu postavio/la plantaže Pregled poruke
    Џокер, били смо неваљали, па је изрекао прву меру - опомена.
    Ma, ne verujem,voli on nas! Možda šovek ima problema na poslu pa traži pomoć iz vazduha! Evo eskardrile

Datum priključivanja
    Nov 2008
    Poruka
    5,019
    Ma, ne verujem,voli on nas! Možda šovek ima problema na poslu pa traži pomoć iz vazduha! Evo eskardrile
    Ispravljam se umesto Šovek treba da stoji Čovek! Dešava se kada stalno menjam tastataturu!

Datum priključivanja
    Feb 2006
    Poruka
    3,603
    Citat U originalu postavio/la Dejan Pregled poruke
    CITAT
    Prvo suđenje za mobing u Srbiji

Pred Opštinskim sudom u Jagodini u toku je glavni pretres u postupku protiv Zorana Milovanovića, glavnog i odgovornog urednika JIP „Novi put”, protiv koga je Opštinsko javno tužilaštvo maja prošle godine podiglo optužni predlog za krivično delo zlostavljanje i mučenje.

Milovanović je, zapravo, optužen za mobing, ali kako to delo još ne postoji u Krivičnom zakonu, prekvalifikovano je u zlostavljanje i mučenje, piše list.

Milovanović se na optuženičkoj klupi našao jer je, kako se navodi u optužnom predlogu, tokom 2006. i 2007. godine kao službeno lice zlostavljao Ivanu Delić-Janković, novinara urednika rubrike ovog pomoravskog nedeljnika, i prema njoj postupao na način koji vređa ljudsko dostojanstvo. Milovanović joj je govorio da je glupa, cepao tekstove, lomio stvari i iz kancelarije je isterao rečima: "Marš napolje, kupi prnje i tornjaj se”.

Ivana Delić je na sudu izjavila da je Ljubiša Vujić, direktor JIP "Novi put”, koji čine nedeljnik, TV Jagodina i Radio Jagodina, "slao kući, jer Milovanoviću smeta njen smeh, miris i glas”. Vujić je rekao i "da ne može da joj garantuje bezbednost na poslu, jer Milovanović oštri noževe i čisti puške”.

Ona je još navela da je počela da se pribojava za svoj život, da noćima nije mogla da spava i da je dobila migrene zbog kojih se leči u Vojnomedicinskoj akademiji.

Milovanović, pak, demantuje da joj je pretio, jer je o puškama i noževima čuo tek u istražnom postupku i da bi voleo da zna kome je to rekao i ko je to iskonstruisao, piše Politika.

Ljudi su sve suroviji, donekle sto to od njih zahtevaju surovi uslovi poslovanja (u nekim kompanijama se "sposobnost" da nekom das otkaz ili ga kaznis, visoko ceni), a donekle zbog licnih frustracija i kompleksa...u svakom slucaju, maltretiranje na poslu je veoma cesta pojava i kod nas kao i na zapadu, s tim sto su, mehanizmi zastite zrtava mobinga, kod nas skoro nikakvi.

Datum priključivanja
    Nov 2008
    Poruka
    5,019
    Ljudi su sve suroviji, donekle sto to od njih zahtevaju surovi uslovi poslovanja (u nekim kompanijama se "sposobnost" da nekom das otkaz ili ga kaznis, visoko ceni), a donekle zbog licnih frustracija i kompleksa...u svakom slucaju, maltretiranje na poslu je veoma cesta pojava i kod nas kao i na zapadu, s tim sto su, mehanizmi zastite zrtava mobinga, kod nas skoro nikakvi.

Uslovi poslovanja ni u kom slučaju ne bi trebalo da budu surovi,sem kada su u pitanju poslovi visokog rizika kao na primer kod rudara, minera, vojske i sl.Stvaranje surovih uslova na radnom mestu polazi prvo kao što si već spomenuo zbog licnih frustracija i kompleksa nadređenih koji uz to nisu dorasli zadatku i poziciji na kojoj se nalaze pa se ‚‚iživljavaju‚‚ nad podčinjenima radi prikrivanja istih.Kod sposobnog menadžera, davanje otkaza ili primanja novog radnika, nije ni malo lak posao, tako da se ta ‚‚sposobnost‚‚ ceni, ali je u našim firmama pogrešno protumačena pa je to odprilike ‚‚osoba sa sposobnostima bezosećajne kučke i pritom ne kvalifikovana da bilo šta uradi,po principu što manje mozga to bolje za tu poziciju‚‚ Na našu žalost u našim firmama (ne svim ali u velikoj većini) na visokim pozicijama se nalaze ljudi gore pomenuti,koji su tu postavljeni zato što su nečiji rođaci,po ‚‚partijskoj liniji‚‚ najčešće, ili iz ‚‚nekih drugih razloga‚‚ a najmanje zbog toga što su profi,što imaju nekih pozitivnih rezultata u radu i iskustva. Tema je ‚‚široka‚‚ a sada me mrzi da kucam pa ću se ubacivati sa vremena na vereme.

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    4,591
    Citat U originalu postavio/la Nenad Pregled poruke
    Bolje da ovde otvorim posebnu temu...
    Nenade, da li se osecas (s)mobovan od nas?
    Poslednji put uređena JO : 29-12-2008 u 11:37

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971
    Nenade,koji ti je bio motiv za ovu temu!? Ako si je ti postavio, nisam obratila pažnju!
    Postavio sam je, jer smo je započeli, a da ne bi o njoj pričali u susednoj temi koja se pavi prepisivanjem (prevođenjem) zakona, radi uklapanja u evropske.

Ovo je veoma važna tema i žao mi je što je nismo ranije započeli. U svojoj bižoj a i široj okolini skoro da ne poznajem nikoga ko je zaposlen i zadovoljan svojim poslom. Najčešći razlog, na žalost, su razne varijacije mobinga.

Datum priključivanja
    Nov 2008
    Poruka
    5,019
    Citat U originalu postavio/la Nenad Pregled poruke
    Postavio sam je, jer smo je započeli, a da ne bi o njoj pričali u susednoj temi koja se pavi prepisivanjem (prevođenjem) zakona, radi uklapanja u evropske.

Ovo je veoma važna tema i žao mi je što je nismo ranije započeli. U svojoj bižoj a i široj okolini skoro da ne poznajem nikoga ko je zaposlen i zadovoljan svojim poslom. Najčešći razlog, na žalost, su razne varijacije mobinga.
    Šta misliš ko je kriv zbog takvog ponašanja poslodavac ili radnici koji ćute i trpe? Moje mišljenje je da se Zakon o mobingu namerno ne donosi, pa ljudi čak i da hoće da tuže poslodavca ovaj predhodno mora ‚‚glavu da im otkine‚‚ da bi bilo nekakvih osnova za tužbu,po ovom sadašnjem zakonu.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Šta misliš ko je kriv zbog takvog ponašanja poslodavac ili radnici koji ćute i trpe? Moje mišljenje je da se zakon o mobingu namerno ne donosi, pa ljudi čak i da hoće da tuže poslodavca ovaj predhodno mora ‚‚glavu da im otkine‚‚ da bi bilo nekakvih osnova za tužbu,po ovom sadašnjem zakonu.
    Кад је донета прва пресуда о малтретирању на послу медији су брујали, али мислим да је управо у медијским кућама мобинг најприсутнији.

Мислим да закон може да помогне, али не у довољној мери. Проблем у Србији је недостатак радних места. Док год су радници и послодавци свесни да губитак посла значи дууугу незапосленост, малтретирање на послу ће бити високо.
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971
    Šta misliš ko je kriv zbog takvog ponašanja poslodavac ili radnici koji ćute i trpe? Moje mišljenje je da se Zakon o mobingu namerno ne donosi, pa ljudi čak i da hoće da tuže poslodavca ovaj predhodno mora ‚‚glavu da im otkine‚‚ da bi bilo nekakvih osnova za tužbu,po ovom sadašnjem zakonu.
    Zato smo mi tu da predložimo rešenja. I sam sam imao svojevremeno problema vezanih za ovu temu o čemu sad neću da govorim. Reći ću da sam u jednom trenutku kao poslodavac svojevremeno imao problem sa jednim od članova rukovodećeg tima, koji je bio optužen za seksualno uznemiravanje.

Nakon detaljnog ispitivanja sam ustanovio da su obe strane krive. Da je to otišlo na sud, gore navedeni rukovodilac bi sigurno stradao, ali je bio prilično izazivan. "Radnica" je odjednom postala jako fina (nisam ja vrckala,časna reč, ovaj matori je najgori i treba da ide na robiju, sram ga bilo).

Ljudi na razne načine pokušavaju da dođu do radnog mesta (i zadrže ga).

Ne volim ljude koji ne igraju fer igru.

Dajem, namerno, suprotan primer, da ne bi nešto preskočili i ispustili.

Mada je češći primer, čak kod veoma "cenjenih" menadžera, da se hvale po sistemu: ja nikoga nisam otpustio, ako mi se neko ne svidja, jednostavno mu "pomognem" da sam donese odluku da ode. Strašno.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu