Aliexpress WW
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 29 od ukupno 29

Tema: Доживљаји из пореске управе

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,335
    Citat U originalu postavio/la JO Pregled poruke
    ... ne verovatno!

... a ti ko spion, tajnom kamerom po upravi ... imas pravo, neka se vidi ... samo da ti ne bude zbog ovog slikanja neugodnosti
    Зашто мислиш да ту има тајни, то њихови радници годинама гледају сваки дан и очигледно годинама уживају у раду на тако пријатном месту!
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    4,591
    Citat U originalu postavio/la Dejan Pregled poruke
    Зашто мислиш да ту има тајни, то њихови радници годинама гледају сваки дан и очигледно годинама уживају у раду на тако пријатном месту!
    ... ne mislim na tajnu, mislim na sramotu ... sljampavost ... kako imati poverenja u sljampavost

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,335
    Citat U originalu postavio/la JO Pregled poruke
    ... ne mislim na tajnu, mislim na sramotu ... sljampavost ... kako imati poverenja u sljampavost
    Знам на шта мислиш.

Само не знам како да се изборим да почнемо нормално да живимо.
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    4,591
    Citat U originalu postavio/la Dejan Pregled poruke
    Знам на шта мислиш.

Само не знам како да се изборим да почнемо нормално да живимо.
    ... prodaj ove slike novinama ... ovde bi lizali prste za takvim slikama!

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,335
    Citat U originalu postavio/la jo Pregled poruke
    ... Prodaj ove slike novinama ... Ovde bi lizali prste za takvim slikama!
    Овде имају две врсте новина. Оне које не смеју да пишу да се не би неком замериле и оне које би у фотошопу доцртале проливену крв и ставиле наслов "Обрачун у пореској управи!".
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971
    Citat U originalu postavio/la plantaže Pregled poruke
    Каква држава, такав и државни орган
    Имају ли дозволу за рад? /шала, наравно/
    A u svakoj šali...
    Što se mene tiče, ta institucija treba da se ukine.
    Plaćanje poreza je moj interes, jer želim da živim u normalnoj državi. Ta institucija je mnogo koštala i mene kao pojedinca, a zamislite koliko štete je nanela Srbiji.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,335
    Citat U originalu postavio/la dejan Pregled poruke
    Данас сам после два покушаја успео да стигнем на ред за потврду о приходима неопходну за обданиште, али нажалост на погрешном шалтеру.

Дочекам ред и на "правом" шалтеру, шалтеру за правна лица и човек ми каже да нисам платио порез за радњу . На листингу стварно пише да нисам платио порез, али за период након што је радња затворена. Покушам да објасним да је све плаћено, да је радња затворена, да је пиб угашен, али не вреди. Одем код пореског инспектора који је био задужен за моју радњу и са њим се вратим на шалтер. Али ни то није успело. Кажу шефовица неће да потпише.

Сутра ујутру треба поново да идем у пореску. Морам да попуним захтев за потврду као да сам предузетник и да лупим печат радње која не постоји. Кад им дође из дупета у главу вероватно ће ме због тога оптужити за лажно представљање. ...
    У понедељак сам поново морао да одем у пореску. Треба пензионом да предам листинге из којих се види да сам платио све доприносе. Опет погрешан шалтер, па онда прави на коме су ми опет дали листиг од кога умало да се шлогирам. Укупно по свим рачунима преко 1000€! Питам радника који ми је одштампао листинг како толики дуг кад је фирма затворена, а он каже " не знам ја ништа, ја радим пољопривреду и увалили су ми да ово штампам! Идите код референта."
    Prikačene slike Prikačene slike
    Poslednji put uređena Dejan : 07-07-2010 u 10:55
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,335
    Одем код референта. Прво сам чекао пола сата да изађе странка, па још пола сата да изађе "шефовица" и онда се испоставило да мој референт није ту. На одмору је. Његов колега каже он не може да ми помогне пошто нисам његов случај и да дођем за две недеље. Кажем му да сам имао исти проблем у априлу, а он каже у априлу није могао ни да се реши пошто су тек у мају добили програм за обраду података. ...
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,335
    Одисеја се наставља. Вратио се референт, направио ми нова решења и рекао да сам за 2010. годину дужан 01.01.2010. до 08.01.2010. око 25.000 динара. Мислим да су у том периоду била само два-три радна дана.

Морам да простудирам решенја и да се жалим. Дали су ми три решења, жалба на свако кошта 320 плус банкарска провизија.
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971
    Mnogo je razloga za ukidanje poreske uprave. To bi smanjilo troškove za ogromne iznose, a preduzetnicima i preduzećima omogućilo da se bave svojom delatnošću.
    Iz ličnog iskustva znam da bi ti tvoj referent vrlo rado skinuo te iznose sa rešenja, ali stvarno jadan ne zna kako to da uradi, pošto softver "nema" opciju za zatvaranje firme.
    Mada... Ako bi možda nešto častio njegovog kolegu koji to u stvari radi, možda bi i moglo nešto da se izvede...

Sve u svemu, kada bi ti platili utrošeno vreme, možda bi i nadoknadio to što si propustio u firmi, ali samo kada se ne bi računali potrošeni živci.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,335
    Citat U originalu postavio/la nenad Pregled poruke
    mnogo je razloga za ukidanje poreske uprave. To bi smanjilo troškove za ogromne iznose, a preduzetnicima i preduzećima omogućilo da se bave svojom delatnošću.
    Iz ličnog iskustva znam da bi ti tvoj referent vrlo rado skinuo te iznose sa rešenja, ali stvarno jadan ne zna kako to da uradi, pošto softver "nema" opciju za zatvaranje firme.
    Mada... Ako bi možda nešto častio njegovog kolegu koji to u stvari radi, možda bi i moglo nešto da se izvede...

Sve u svemu, kada bi ti platili utrošeno vreme, možda bi i nadoknadio to što si propustio u firmi, ali samo kada se ne bi računali potrošeni živci.
    Па планирао сам пре свега да се жалим на то што је решење написано латиницом, али ваљда сам уморан од свега, па сам одустао.
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,335
    Још једна посета пореској управи. Добио сам одговор да сам био у праву за то што сам се жалио. Али ћу морати да платим по другом основу, и нешто мање пара. Сад морам да видим са књоговођом. Неко опет греши. Они или ме је књиговођа погрешно обавестио. ...

Лаку ноћ.
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,335
    Да не заборавим. Данас сам у ПУ видео конкурс за доделу стана. Не за куповину стана на кредит, него за доделу стана као пре 10-20 година.

Сликао сам и ставићу сутра слику конкурса. Надам се да ће се видети пошто је сликано телефоном.
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Sep 2007
    Poruka
    10,812
    Мааа...већ виђено....не гледај ме шта радим, већ слушај шта говорим. Важно је истерати на чистац доделу станова у државним органима претходних власти

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu