Aliexpress WW
Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6

Tema: Komunikacije ili zdravlje

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971

Komunikacije ili zdravlje

Oduvek sam voleo razne tehničke novotarije. Celog života sam okružen raznim žicama i kablovima (moj lični izbor), možda su zato radio talasi nešto što me je uvek fasciniralo.

Prenos glasa, nakon toga i slike, raznih upravljačkih signala. Sve je to na neki način obogatilo naše živote.

Međutim, postajem sve više siguran da poplava raznih dugih, kratkih, mikro i ostalih talasa oko nas zagađuje našu okolinu i pogubno utiče na naše zdravlje.

I mene čudi što ovde neću pominjati razna pink, rts i ostala zagađenja... hmmm... Dobro smo još i živi.

Tekst koji pišem je provociran antenskim sistemom mobilnih operatera okačen na terasu na zgradi koji sam jutros video.

Zanima me kakav uticaj takva antena ima na stanovnike te i zgrada u okolini.

Do sada sam čuo da su se protiv tako nečega pobunili samo na novom beogradu, ali je otpor zanemaren jer ne neko presrećan uzeo par stotina evra da nagovori komsije da im ugrade to čudo iznad glave.

Na uputstvu za običan wifi ruter za kućnu ili kancelarijsku upotrebu malog dometa i male izlazne snage piše da se antena mora držati najmanje 15cm udaljena od živih bića.

Da li postoji propis za antene mobilnih operatera i da li je neko kod nas istraživao uticaj na ljudsko zdravlje pored takvih skalamerija?

Ono što sam, nažalost, sam ustanovio je da biljke u blizini mog malog wifi predajnika (i preko 15cm) vrlo brzo (nakon nekoliko meseci maksimalno) crkavaju.

Datum priključivanja
    Sep 2007
    Poruka
    10,812
    Citat U originalu postavio/la Nenad Pregled poruke
    Oduvek sam voleo razne tehničke novotarije. Celog života sam okružen raznim žicama i kablovima (moj lični izbor), možda su zato radio talasi nešto što me je uvek fasciniralo.

Prenos glasa, nakon toga i slike, raznih upravljačkih signala. Sve je to na neki način obogatilo naše živote.

Međutim, postajem sve više siguran da poplava raznih dugih, kratkih, mikro i ostalih talasa oko nas zagađuje našu okolinu i pogubno utiče na naše zdravlje.

I mene čudi što ovde neću pominjati razna pink, rts i ostala zagađenja... hmmm... Dobro smo još i živi.

Tekst koji pišem je provociran antenskim sistemom mobilnih operatera okačen na terasu na zgradi koji sam jutros video.

Zanima me kakav uticaj takva antena ima na stanovnike te i zgrada u okolini.

Do sada sam čuo da su se protiv tako nečega pobunili samo na novom beogradu, ali je otpor zanemaren jer ne neko presrećan uzeo par stotina evra da nagovori komsije da im ugrade to čudo iznad glave.

Na uputstvu za običan wifi ruter za kućnu ili kancelarijsku upotrebu malog dometa i male izlazne snage piše da se antena mora držati najmanje 15cm udaljena od živih bića.

Da li postoji propis za antene mobilnih operatera i da li je neko kod nas istraživao uticaj na ljudsko zdravlje pored takvih skalamerija?

Ono što sam, nažalost, sam ustanovio je da biljke u blizini mog malog wifi predajnika (i preko 15cm) vrlo brzo (nakon nekoliko meseci maksimalno) crkavaju.
    Шта ти је Ненаде, каква загађења па већ месец дана не мож' дисати од чистог ваздуха из нетакнуте природе, Лисовић!

Datum priključivanja
    Sep 2007
    Poruka
    10,812
    Шалу на страну, у Сомбору, круже приче, не знам са колико основаности, да је ПТТ торањ, са базним станицама неколико провајдера мобилне телефоније, узрочник психолошких сметњи и више самоубистава станара зграде "Лепотица" која је давно изграђена испод торња.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Мобилна телефонија користи микро таласе, исте оне таласе који се користе за печење пилића у микроталасним рернама. У свету постоје стандарди које диктира профит, али који се под притиском јавности померају ка заштити обичних људи.

А код нас, код нас је као и у свему. Ако постоје стандарди за пар стотина евра у нечијем џепу, могуће их је избећи.

Кад је дошао један од мобилних оператера у Србију говорило се да су из Румуније донели половне базне станице. Како сам чуо, антене за мобилну телефонију се стављау у заштитна кућишта која су премазана разним слојевима филтера за смањење емитовање опасних и нежељених фреквенција. Са годинама коришћења ти филтери слабе и повећава се опасна радијација. Због тога базне станице имају неки максималан период који могу да се користе. После тог периода морају да се мењају без обзира што и даље функционишу.

Ако се добро сећам (а мислим да сам о томе писао и негде на форуму) још већу опасност од старих базних станица представљају оне на којима су заштитни филтери загребани и оштећени. Оне испуштају веома опасна зрачења.

Ево мало корисних линкова:

http://www.liveindia.com/news/radiation.html
    http://www.liveindia.com/news/radiation2.html
    http://www.eko.vojvodina.gov.rs/?q=node/267
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971
    U pokušaju da vam dočaram o čemu se radi uočio sam na fotografiji još jednu antenu na zgradi verovatno 30tak metara dalje.
    Prikačene slike Prikačene slike

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Citat U originalu postavio/la nenad Pregled poruke
    u pokušaju da vam dočaram o čemu se radi uočio sam na fotografiji još jednu antenu na zgradi verovatno 30tak metara dalje.
    У становима прекопута вероватно "светле у мраку"...
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu