RE: Клинички центар Крагујевац POSLEDNJI POKUSAJ‏
Von: vesna markovic (winamp_markovic@hotmail.com)
Gesendet: Montag, 24. Mai 2010 23:31:03
An: info@kc-kg.rs

Postovani
Nisam uspela sve da vam ispisem u 500 slova koliko je tamo dostupno da se ispise. Napominjem da mi je veoma drago sto imam bar neki odgovor vas,i hvala na izjavi saucesca koje ste mi uputili u mailu.Pa da pocnemo.Moj pokojni otac gospodin Stojadinovic Stanisa rodjen 02.01.1956 godine u Jagodini sa pribivalistem u selu Ribare kod Jagodine primljen je kod vas 19.02.2010 na INTENZIVNOJ kao tezak bolesnik iz Cuprije , sta mislim tezak bolesnik, u Cupriji su ustanovili da je moj otac pred visokog nivoa secera u krvi( inace u poslednjih 10 godina dijabeticar ) ima vodu u plucima, uradjen je i tumor marker koji je bio pozitivan, zatim imao je dosta gnoja u plucima ,niko nije znao dali se radi o fistuli ili apcesu na plucima .Ja sam to sve saznala kada je bilo vec kasno.Posto nisam mogla da ja licno zatrazim da hitno iz Cuprije bude odvezen za Kragujevac jer nisam uopste bila u zemlji, bila sam prinudjena samo da zamolim odredjene osobe za to .Moj pokojni otac kome se u medjuvremenu stanje relativno pogorsalo primljen je kod vas kao neko kome nema pomoci za koga su se lekari veoma borili.Niko mi nije garantovao da ce moj otac stici ziv do vas .Jos iz Cuprije moj otac na kratko je preminuo dali su mu odredjenu dozu adrenalina, prikljucen na resprirator intubiran krenuli su ka Kragujevcu .Elem, stigla sam vec u subotu 20.02.2010.oko 18i30 sati uslovi u kojima sam ga zatekla bili su ocajni.Prljavstina na sve strane haos i jauk bolesnika a niko im ne pomaze , osoblje izlazi sa cigaretama iz prostorija u kojima se nalaze pacijenti prikljuceni na respiratore(a ulaz je zabranjen svima sem osoblju zbog epidemije gripa) to je bio schock za mene da Vi kao jedna ozbiljna ustanova koja leci blizu milion ljudi u okolini a mozda i vise dozvoljava osoblju da se tako ponasa.U medjuvremenu mom ocu je bila uradjena drenaza pluca Doktor Mrvic sa grudnog je svoj posao odradio, maksimalno se potrudio , i ostalo je da cekamo samo poboljsanje .Naglasavam da mi niko nije garantovao da ce moj otac ustati ziv i zdrav.Od sledeceg dana moj kosmar se nastavlja ja vodjena sa tim da nada umire poslednja i vasi veoma dobri lekari nadala sam se da ce sve izaci na dobro i moj Gospodin otac ostati ziv.Zvala sam svakog dana po bezbroj puta dolazila u Kragujevac svaki drugi dan u obilazak jer nisam mogla svaki zbog epidemije gripa .Od ponedeljka 22.02.2010. moj pokojni otac bio je na takozvanom schock lecenju nije bio pri sebi niti sam mogla da kontaktiram sa njime , ali sam ja nastavila dolazak kod vas bez obzira na to da svaki moj dolazak nije imao konkretne odgovore niti pozivom na telefon koji se zavrsavao sa tim STANJE NEPROMENJENO nemojte vise da zovete nazvacemo mi vas.Ja sam naravno i dalje nastavila da zovem stupila u kontakt sa gospodinom Predragom Ericem , doktorom Mrvicem ,Verom Jovanovic raznim tehnicarima ,anesteziolozima do medicinskih sestara.Nisam cula nista novo vec je samo doktor Mrvic 26.02.2010.godine bio toliko uctiv da mi kaze da ce u ponedeljak 01.03.2010. godine mom ocu biti skinuti drenovi i da se nada da ce on moci da spontano dise i biti probudjen iz schock lecenja.Ja sam i dalje nastavila da zovem po bezbroj puta dnevno naravno bilo je uvek isto STANJE NEPROMENJENO.Poslednji put sam nazvala oko 8:00 sati 01.03.2010. cisto da pitam kako je i krenula za Kragujevac .Oko 9:00 sati sam bila kod vec tamo uputila se ka grudnom odeljenju prijavila se gore i cekala dali ce se neko udostojiti da me primi bar na kratko da vidim svog usnulog oca. Nakon nekih par minuta izasla je veoma uctiva osoba nisam zapamtila ime, i pitala kada sam ja poslednji put zvala nakon mog odgovora ona je sva prebledela . Upitala sam je dali ima mozda nekih losih vesti za mene klimajuci glavom potvrdila je moj kosmar. Moj dragi cenjeni otac preminuo je jos 28.02.2010. u 04:02 ujutru da to meni niko nije ni javio,niti obavestio kada sam ja zvala telefonom da pitam za njegovo zdravlje.STRASNO.Nemam reci kojima bih ja vama opisala moj osecaj tog trenutka, a verujem da ni vama to nije toliko bitno kako sam se ja osecala.Zatim sam ja uzela onaj papiric na kome je ona ispisala potvrdu o smrti otisla sa time u opstinu i uzela papir sa kojim cu moci da preuzmem telo svog oca.Moj otac je bio jedan veoma cenjeni covek u nasem kraju i bas zbog toga nemogu da dozvolim da ovo prodje nekaznjeno da samo nekoliko minuta stigne telegram pre mene da mi je otac preminuo pa svi su vec znali ujutru oko 9:00 kada sam ja nazvala i saopstila im tuznu vest. Ja ne mogu da otvorim kovceg da se poslednji put oprostim od oca zato sto se on nalazi u ocajnom stanju ne samo ja pitaju se i ostalih hiljadu ljudi, kako je to moglo da se desi , cija je to greska ,odgovornost , nemarnost.Teloje bilo nateceno uopste neznam u kojim uslovima su njega drzali na patologiji sta je radjeno sa njegovim telom .LJudi moji dragi ja ne trazim nicije glave da padaju ,nicija porodica da ostane bez hleba ali zato drazim odgovorne . Moj otac nije mogao da premine u 04:02 ujutru prilikom vadjenja drenova kako je napisano ,sasvim je nelogicno cak i malom detetu . Ja zivim u jednoj veoma civilizovanoj zemlji,ovde sam poslednjih deset godina tako da mi uopste nije jasno kako je to moglo da se desi vama a i meni.Ne znam dali sam konkretno objasnila na sta se zalim ,ako vam je lakse nazvacu vas telefonom da vam objasnim.Svakako nisam ni osoba koja bi zelela da ovo dobije sudski epilog ,ali ako je vama lakse mozemo i tako. Ja samo hocu da znam ko je odgovoran za takvo nedelo. Moju dusevnu bol nista nece smanjiti, a ni mog pokojnog oca nista vratiti sto je najgore od svega . Jednostavno ne zelim da neka osoba dozivi isti schock kao i ja tog dana .Neznam sta je umislilo vase osoblje da moze tek tako da se ponasa neodgovorno i prostacki.Zao mi je sto sam uputila niz uvreda na vasu adresu ali to je tako kako jeste, a od vas zavisi da li hocete nesto da izmenite ili ostavite da to prodje tek onako sto meni naravno nije po volji i trudicu se svim snagama da isteram pravdu kako za mog oca tako i za mene, moju dusevnu bol i patnju .Mozda sam ja vas sada udavila sa ovom pricom ,niste je mozda ni procitali do kraja ,mozda cak niste ni shvatili sta ja zelim od vas ako je to tako ja sam spremna da vam na svako pitanje dam odgovor .Maticni broj bolesti ili kako vec nemam nikada nisam ni dobila bilo sta od vas napominjem nikada nista sem papirica sa kojim sam otisla u opstinu.Verovatno imate i kopiju toga ako se slucajno nije zagubilo,ili neka sestra prosula kafu po njemu ili pak doruckovala burek sto je moguce , uverila sam se u neodgovornost Klinickog centra Kragujevac iskusila na sopstvenoj kozi kako sve to boli tako da mi je sve moguce kod Vas.Ja cu jos biti uctiva da se unapred izvinim ako sam nesto napisala sto nije istina ali verujte mi da ja kao jedna dvadestpetogodisnjakinja stojim iza svojih izrecenih i ispisanih reci i za sve imam dokaze.Oprostite na greskama pri pisanju i lapsusima u ovom mailu naravno ako ih je bilo i ako nisu citljivi.Ja vam se jos jednom veoma zahvaljujem zbog kontakta samnom,nisam videla nijednu drugu opciju kako da stupim u kontakt sa vama jedino kada bi dosla licno ali verovatno i tada bi bilo izgovora tako da mi je ovo bio najlaksi nacin.Nadam se da cete preduzeti nesto.HVALA jos jednom ,cekacu vas mail (ako ga bude uopste bilo).

S Postovanjem

Vesna Markovic