Aliexpress WW   Banggood WW
Prikaz rezultata 1 do 4 od ukupno 4

Tema: Spajanje dva pc-ja na internet!!!

Datum priključivanja
    Jun 2009
    Poruka
    5

Spajanje dva pc-ja na internet!!!

Spojio sam dva pc-a na net.Posto imam kablovski net i modem uzeo sam mrezni kabal i onaj kabal sto ide iz modema u kuciste preko usb-a.
    Kad sam spojio pc-je na ovom sto sam stavio usb.to jst glavni mi javlja da nije nasao neki wizard softver i nema konekcije a na drugom pc-ju mi javlja da IP adres 2 conection problem!!!Posto sam teski laik za ovo zamolio bih vas za objasnjenje...verovatno treba da se podesavaju ip adrese ali pojma nemam kako to ide ako moze neko da mi objasni u detalje ali skroz hvala!!!

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971
    Ja sam to rešio tako što sam kupio ruter, napravio još dva mrežna kabla, povezao modem sa ruterom mrežnim kablom i svaki od računara mrežnim kablom.
    Bez bilo kakvog dodatnog podešavanja ruter je počeo da dodeljuje lokalne IP adrese računarima i sve je radilo i sa dodatnim računarima (kad mi neko svrati u goste). To sa USB-om nikada nisam probao.

Datum priključivanja
    May 2008
    Poruka
    4
    Citat U originalu postavio/la smak Pregled poruke
    Spojio sam dva pc-a na net.Posto imam kablovski net i modem uzeo sam mrezni kabal i onaj kabal sto ide iz modema u kuciste preko usb-a.
    Kad sam spojio pc-je na ovom sto sam stavio usb.to jst glavni mi javlja da nije nasao neki wizard softver i nema konekcije a na drugom pc-ju mi javlja da IP adres 2 conection problem!!!Posto sam teski laik za ovo zamolio bih vas za objasnjenje...verovatno treba da se podesavaju ip adrese ali pojma nemam kako to ide ako moze neko da mi objasni u detalje ali skroz hvala!!!
    SBB-ov modem Sc.Atlanata nema rutiranje u sebi, tj. ne moze da ti dodeli ip adresu na oba racunara. Na tom racunaru gde ti pojavljuje "wizard" trazi drajver za usb sto mozes da resis pomocu cd-a koji si dobio uz modem. Da bi ti dva racunara radila preko tog modema na internetu mozes da uradis dve stvari:
    1. preko usb povezi jedan racunar sa modemom i na njemu za tu vezu postavi ICS (internet connecton sharing), a onda oba racunara ukrstenim mreznim kablom povezi u mrezu preko njihovih mreznih kartica i imaces internet na oba, sa tim da prvi racunar na kome ti je usb modem povezan mora da bude stalno ukljucen.
    2. kupi neki najjeftiniji ruter i dva mrezna kabla pa racunari mogu nezavisno da ti rade.

pozdrav.

Datum priključivanja
    Jul 2010
    Poruka
    1
    kupi ruter i rijesio si problem

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu