Aliexpress WW
Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7

Tema: U školu sa 6,5 godina?

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    970

U školu sa 6,5 godina?

Šta mislite o haosu koji je napravilo ministrastvo prosvete?

Da li su deca zrela za školu sa 2, 3, 5 ili 10 godina je neko sasvim drugo pitanje.

Za razliku od ministarstva prosvete i njihovih "stručnih" timova, deca sa šest godina (pa i manje) već imaju donekle izgrađenu predstavu o vremenu, danima, mesecima i godinama.

Reći detetu koga su roditelji pripremili da krene u predškolce da prvog septembra treba da umesto toga krene u školu i to samo mesec ili nešto više unapred je ravno zločinu.

Nadam se iskreno da će roditelji koji su se našli pred ovim problemom naći snage da tuže odgovorne.

Nadam se da će nadležni ministar koji je dozvolio da se ovakvo iživljavanje desi smeniti neposredno odgovorne, izvinuti se javno i deci i roditeljima i podneti ostavku.

Nadam se da će se Vlada Srbije javno izviniti deci zbog ovog propusta.

Velika je sramota ako su u ministarstvu "stručnjaci" koji mogu tako nešto da urade.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    970
    Da li neko sa foruma ima ovakav problem, kakav vam je plan? Da li je neko rekao svom detetu da mora u školu umesto u predskolce?

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,333
    На ТВ сам чуо да је Министарство 15. јула донело одлуку да сва деца која су напунила 6,5 година морају у септембру да крену у школу и да прете да ће новчано кажњавати родитеље чуја деца не крену.

Онај који средином јула доноси одлуку која се односи тако велики корак у животу сваког детета је болестан и није му место у Министаству просвете.

Питам се да ли наплаћују казне и родитељима деце која станују испод Газеле, која су становала на месту Делата ситија и овде код мене у околини? Да ли наплаћују казне родитељима деце која просе по улицама уместо да иду у школу?
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    970
    Хвала богу да су схватили проблем.
    Данас сам у новинама прочитао текст у коме су пронашли да су поједине предшколске установе криве и да ће деца моћи да крену како су и планирала.

Уместо извињења и оставки је пронађен кривац, одлично за почетак, али би било лепше да смо чули бар извињење.

Министарство изгледа нема никакве везе са предшколским установама...

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    970
    Реакција већине људи посматрача је била: па нисам ни ја ишао у предшколце.
    Реакција великог броја (од релативно малог броја угрожених родитеља) је била: моје дете није зрело за школу!!! Али не замерам им, када је немоћан родитељ може дете и лудим да прогласи.

А што се поласка у школу са 5 година тиче... Да ли је то у интересу деце и родитеља?? Мислим, опет ће неко донети неки глупи закон, из ко зна ког глупог разлога. И рећи ће... "У име народа"...

Искрено, моје дете је кренуло у обданиште са 3 године. Тад је у обданишту кренуло са учењем. Песмице, игре, цртање... свашта нешто...
    У школи се учи. Која је разлика??

Волео бих да му на крају неко призна да је школовање започео са три године. У том смислу би такав закон био ок.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    970
    Taman pomislim da je ovo tema koju treba zatvoriti, kad ono, evo ga prvi septembar.
    Odem u obdanište po dete... slučajno ispred mene jedan od roditelja sa problemom... za koji su... do tada mislili, kao i ja uostalom, da je rešen.

Međutim...

Vaspitačica pruža nešto, kaže potvrdu (liči na diplomu), i objašnjava da su oni dužni detetu to da izdaju.

Potvrda da je dete pohađalo predškolsku nastavu i da je zrelo za školu, sa objašnjenjem da mogu da se obrate psihologu.

Samo što to dete NIJE POHAĐALO predškolsku nastavu.

To se, po meni zove KRIVIČNO DELO i najljubaznije molim sve roditelje koji su tako nešto dobili da podnesu krivične prijave protiv lica odgovornih za FALSIFIKOVANJE.

Vladu Srbije molim da zaštiti svoje građane!!! Bar se folirajte da život pojednica nešto znači, IZVINJENJE I OŠTETA deci i roditeljima, smena i odgovornost za odgovorne za ujudurmu bi bilo nekakvo pravično rešenje. Bar donekle.

Da li ste svesni šta su preživela ta deca i roditelji??????

Ko pokušava da uruši pravni poredak u Srbiji izdavanjem falsifikovanih diploma???
    Ministarstvo? Predškolske ustanove??? Zar nije ministarstvo zaduženo za njih???

Ko je u celoj priči lud, naša deca, mi roditelji ili... Kome je potreban psiholog? Roditeljima sigurno psihijatri... A odgovornima... psihijatri... nadam se zatvorski...

Datum priključivanja
    Nov 2018
    Poruka
    1
    Kakva crna skola sa 6 godina dete treba jos da uziva u zivotu!Ja sam 7. razred i nije mi dobro od skole!

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu