Aliexpress WW   Banggood WW
Prikaz rezultata 1 do 14 od ukupno 14

Tema: Koliko se promenila drŽavna uprava?

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    67

Upitnik Koliko se promenila drŽavna uprava?

Šta mislite gradjani Srbije?

Koliko se promenila u vasim očima drŽavna uprava posle 5. oktobra 2000?

Da li je efikasnija?

Da li vas izludjuje više ili manje ?

Da li je korumpirana?

Da li je i dalje povezujete sa pojmom birokratija?

Da li ste osetili bilo kakve promene u njenom funkcionisanju?

Datum priključivanja
    Nov 2002
    selo moje ruznije od pariza, a to je bar lako
    Poruka
    4
    Narod je narod a vlast je vlast
    pa ko koga .............(autocenzura)
    a i koliko dobro

nijedna vlast ne valja
    nijedna vlast nije dovoljno dobra
    svaka vlast je korumpirana, zavisi smao sta treba i gde treba i koliko treba

nazalost tako je bilo i tako ce biti
    za vjeke vjekova

Datum priključivanja
    Nov 2002
    Poruka
    4
    sto se tice korumpiranosti drzavnog aparata zvanog policija mislim da je on silom prilika poskupljena kazni za saobracajne prekrsaje primetno korumpiraniji... recimo ranije smo im davali za pivo, a sada imaju kompletnu veceru

mislim ipak da to nije povecanje njihove korumpiranosti, i neka ovako ostane, prosto sa ovim ovakvim glupim saobracajnim znakovima, i ogranicenjima brzine i neadekvatnim kaznama ostajao bih bez dozvole jednom nedeljno sigurno

sta misli ostali vozacki auditorijum po ovom pitanju?

Datum priključivanja
    Nov 2002
    Poruka
    4
    huh moram jos nesto da dodam, neko to davno rekao

-SVAKI NAROD IMA ONAKVU VLAST KAKVU ZASLUZUJE-

mislim da to govori sve.... da li smo se mi promenili, da li smo postalji bolji, da li pozitivnije razmisljamo, da li smo potkupljivi?

mislim da nemamo prava da kritikujemo

toliko od mene

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,342
    Na bolje se promenilo radno vreme šalterske sluŽbe u policiji. Pre 5. oktobra šalteri su im radili do 4 ili 5 sati posle podne tako da su
    formalnosti oko recimo registracije automobila mogli da obave samo oni koje nemaju posla pre podne. Ostali su morali da beŽe sa posla ili koriste slobodne dane kako bi bilo sta završili. Ali kod njih se nije promenio kvalitet usluge. Meni u ličnim dokumentima pisu različite opštine rođenja i matični brojevi. Zbog toga preporučujem da prilikom preuzimanja dokumenata
    obavezno proverite da li su vam upisali neku glupost.
    Poslednji put uređena Dejan : 13-04-2003 u 23:43
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    May 2007
    Poruka
    18
    Nasa drzavna uprava predstavlja drzavu u drzavi. Kod njih vaze odredjena pravila nedodirnutosti i zakon zasticene vrste. Mi obicni smrtnici nepoznajemo ta pravila i zato smo tu gde jesmo. Trazili smo demokratiju i dobili je. Za one koji to neznaju Demokratija to je kad vas neko otera u P.M. a vi odete gde hocete.

Datum priključivanja
    Sep 2007
    Poruka
    10,812
    pa ako se ništa nije promenilo, spremimo novčanike, menjamo tablice
    "Novim pravilnikom Ministarstva unutrašnjih poslova, koji će početi da se primenjuje od 6. jula, Srbija će imati 59 registarskih područja, 18 više u odnosu na prethodni, koji je izazvao proteste u nekoliko opština, piše današnji "Blic".

Prethodnim pravilnikom, iz 2007. godine, bilo je predviđeno da Srbija bude podeljena na 34 registarska područja, a bez svojih registarskih oznaka trebalo je da ostanu Aranđelovac, Vršac, Gornji Milanovac, Loznica, Paraćin, Priboj, Ruma i Trstenik, koji će ih novim pravilnikom ipak zadržati.

Pored postojećih registarskih područja, oznake su dobili Aleksinac (AL), Bačka Palanka (BP), Bačka Topola (BT), Bečej (BČ), Velika Plana (VP), Vrbas (VB), Inđija (IN), Kanjiža (KA), Knjaževac (KŽ), Kovin (KO), Negotin (NG), Prijepolje (PP), Petrovac na Mlavi (PT), Svilajnac (SV), Smederevska Palanka (SP), Stara Pazova (SP), Ćuprija (ĆU) i Šid (ŠI).

Nove registarske tablice biće bele boje, s plavim poljem na levoj strani, na kojem je ispisana međunarodna oznaka Srbije (SRB).

Posle oznake grada stajaće grb, a na desnoj strani, umesto dosadašnje kombinacije od četiri do šest brojeva, biće kombinacija tri ili četiri cifre i dva slova."
    Prikačene slike Prikačene slike  

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,342
    Чуо сам за то, али нисам сазнао који су критеријуми за добијање/губљење регистарске ознаке.
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Mar 2008
    Poruka
    1

Sve Je Stalo Samo Deca Rastu

У односу на 5.октобар новитет је и драги наш Газда президент, те њему посвећујем ову песму:

КОЊ

Док си гордо кљусе
    у парадном воњу
    уздаш ли се у се,
    господине Коњу?

Кључ јахаћи ти си
    и јахаће слово,
    кад схватиш да ниси
    што јеси... Поново!

За узду у свили
    ти и имаш смисла,
    да би узјашили
    душу што се стисла.

Мање-више? Мање!
    Док си за јахање...

Datum priključivanja
    Mar 2008
    Poruka
    1

Cisto da kazem!

Izvinite ljudi, ali shto vi niste postali saobracajci pa krali!
    A ova vlast nikako nevalja, jer mafija je na chelu!
    Sudovi i policija rade po njihovim instrukcijama, pa su im takva Demokratska ovlashcenja dali!
    Setite se policajaca iz 80 tih godina....Niko nije smeo popreko da ih pogleda...ali ostvish kola otvorena ispred zgrade, da stoje pet dana otkljuchana nece ih niko uzeti, jer zna kakva ga robija ocekuje! prvo batine od policije, a posle 5 godina u zatvor zbog kasetofona!

Datum priključivanja
    May 2008
    Poruka
    7

Sijalica колико се променила државна управа

Морам и ја нешто да добацим

Немојте људи,ко бога Вас молим, није полиција тако црна ко што изгледа , сад се возе у белим колима (пеугеот) и морају нешто и да узму, знате ли Ви колика је "рата" за нови ауто . Него да се вратим на тему, није полиција део државне управе , они су "самоуправа" у државној управи и за сада доста добро "самоуправљају" и својим и нашим животима и живцима , како рече неко пре мене. .Ајде мало о оним правим Државним управама и управитељима, ту се променило доста тога од 2000.-те. Променили су намештај , аутомобиле (зашто да они управљачи с почетка имају боље ) променио се и речник , негде набоље а богами понегде и да не помињем , промениће се и таблице колико видим (поштовање за моју предходницу) и још много тога и вероватно је дошао ред да се мења однос тих "чудних "људи и према нама за које и у чије име би требало да раде. Незнам за Вас , али некад ми се чини да сам сувишан и да им својим питањима реметим мир и да смо ми вишак без кога би они баш лепо живели , ми смо им потребни толико да све то платимо.Још је доста тога окренуто наопачке,још увек разноразни службеници државну службу доживљавају као своје приватно предузеће а критику њиховог (не)рада напад на систем!! Е то мора да се мења, а оно што можемо да урадимо је , да их никад не пустимо на миру , да се не опусте,критика на сваком кораку и на сваком месту, ваљда ће се уморити. Сад смо опет на неком почетку, све ће бити лепо (ако не липсамо) погледајте само,пред изборе упосленици државне управе добили по 15.000 . Зашто, чиме су то заслужили , где су они незапослени и треба ли и њима неки динар или ко их .... питају ли се предлагачи такве идеје , имају ли право да толико гурају прст у око нама гладнима. Ако сте мислили да они полицајци нису добили лову,варате се ,и замислите сада обичне људе који су "платили" за неку услугу да мало "подупре"случај,како је њему кад све то гледа и слуша.Стварно Нема нам изгледа друге,морамо и да нећемо да им дамо још једну шансу , ако ништа друго , и онај што удара понекад се умори , само ови наши неуморни па то ти је. Можда ће сада они "стари" да нам донесу нешто ново , ко зна . (нисам за оне старе

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971
    Citat U originalu postavio/la Bmw X5 Pregled poruke
    Izvinite ljudi, ali shto vi niste postali saobracajci pa krali!
    Izvini, ne znam da li ti je neko rekao da i u Srbiji postoje i ljudi koji ne kradu, niti zele tako nesto. Mislis da nismo bas normalni??

Datum priključivanja
    Jun 2007
    Poruka
    218
    Државна управа у србији је још далеко од нормале.
    Док те шалју са шалтера у банку па плати па се врати у ред - неиде то тако,треба одмах на лицу места да се плати такса или било шта.
    За један документ треба ти цео дан,шалју та тамо вамо.
    А и они на шалтерима,нечу да кажем сви али вечина нема појма зашто су тамо.питаш нешто оно те гледа као да си пао са марса.

пс
    моја лична искуства у србији

Datum priključivanja
    May 2008
    Poruka
    135
    Da li je efikasnija?
    jeste,efikasnija u naplati poreza,kako privatnim preduzetnicima tako i gradjanima.

Da li vas izludjuje više ili manje ?
    vise me ne izludjuje,izludila me davno,sad gledam to kao normalnu stvar kod nas,mnoago mi je lepo

Da li je korumpirana?
    Neee ne znam uopste odakle ti tooo,????(isti odgovor kao na predhodno pitanje)

Da li je i dalje povezujete sa pojmom birokratija?
    Pa naravno,mislim da smo mi izmislili birokratiju

Da li ste osetili bilo kakve promene u njenom funkcionisanju?
    mozda malo, kad krene predizborna kampanja
    Čovekova sposobnost za pravdu čini demokratiju mogućom. Čovekova sposobnost nepravdi čini demokratiju neophodnom!

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu