Aliexpress WW
Prikaz rezultata 1 do 4 od ukupno 4

Tema: Још мало пореске

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,335

Још мало пореске

И тако у петак 27.08.2010. дође поштар и донесе ми два позива из Прекршајног суда у Београду. У оба пише позив за окривљеног и моје име. У првој коверти осим позива није било ничег, нити за шта сам окривљен па ми није било јасно о чему се ради. Али у другом сам добио Захтев за покретање прекршајног поступка послат од стране Пореске управе 20 месеци раније.
    Prikačene slike Prikačene slike
    Poslednji put uređena Dejan : 31-08-2010 u 12:39
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,335
    Прво сам погледао колика је казна коју хоће да наплате, и замало да се шлогирам:

Остали порески прекршаји правних лица и предузетника

Члан 179.
    Новчаном казном од 100.000 до 600.000 динара казниће се за прекршај правно лице ако:

3) не поднесе у прописаним случајевима, односно у прописаним роковима, појединачну пореску пријаву и информативну пореску пријаву, или у њој наведе нетачне податке (чл. 41. и 42.);
    Редовно плаћам обавезе држави и још хоће да ми наплате 6000€ зато што нисам предао ППП пријаву! А да нисам платио порез и нисам поднео пореску пријаву, био казна би била следећа:

Неподношење пореске пријаве, необрачунавање и неплаћање пореза

Члан 177.
    Порески обвезник – правно лице или предузетник који не поднесе пореску пријаву прописану пореским законом, не обрачуна и не плати порез у законом прописаном року, казниће се за прекршај новчаном казном у висини од 15% до 20% износа пореза утврђеног у поступку пореске контроле.
    Мислим да је то сулудо! Боље да не плаћамо порез! Онда би "држава" Србија могла да користи то што смо у прекршају кад јој падне на памет и сви би били срећни! Ми што нисмо дали паре, а држава што може да нас контролише.
    Poslednji put uređena Dejan : 31-08-2010 u 12:07
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,335
    Кад сам се мало смирио пронашао сам пронашао да сам предао ППП пријаву, али са закашњењем од 27 дана, тј. предао сам је 27.02.2009.

У принципу могу само да ме мрзе! Евентуално могу да ме опомену, мада по мом виђењу ствари, ПУ није испоштовала процедуру за покретање прекршајног поступка тако да ћу тражити да се одбаци њихов захтев.

Мислим и да нису имали право исправљају захтев и дописују ове осмице хемијском оловком.
    Poslednji put uređena Dejan : 31-08-2010 u 12:21
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,335
    Мајка која је радила као књиговођа цео живот каже да морам да им платим, али да ће ми смањити ако будем кукао. Двоје књиговођа које још увек воде књиге фирмама кажу исто. Да кукам и да ће ми наплатити казну 10-20.000. Тако су неки њихови клијенти решавали проблем са високом казном.

Е баш зато што им дају паре због страха, а не зато што могу да им наплате казну, кретени из ПУ су сад дошли до мене.

Околина ми је својевремено говорила и да ћу платити казну за прелазак ван пешачког и сви су имали примере како су кажњавани, а ја нисам кажњен.

Исто ће бити и сад!
    SEO Optimizacija sajta

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu