Aliexpress WW
Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7

Tema: doprinosi (ne)placanje....

Datum priključivanja
    Sep 2010
    Poruka
    3

doprinosi (ne)placanje....

Postovani,
    Osnivac i vlasnik sam DOO firme. Imam radnika i za njega sve uredno placam.
    Ali kod mene je druga situacija, sebi licno nisam uplacivao doprinose u proteklih nekoliko godina.
    Naime, zanima me da li sam ja kao vlasnik i osnivac u obavezi sebi da uplacujem doprinose ?
    Ako odlucim da platim doprinose retroaktivno, naravno minimalne, da li mi neko moze reci koliko bi ti doprinosi bili ?

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Citat U originalu postavio/la radivoje 771 Pregled poruke
    postovani,
    osnivac i vlasnik sam doo firme. Imam radnika i za njega sve uredno placam.
    Ali kod mene je druga situacija, sebi licno nisam uplacivao doprinose u proteklih nekoliko godina.
    Naime, zanima me da li sam ja kao vlasnik i osnivac u obavezi sebi da uplacujem doprinose ?
    Ako odlucim da platim doprinose retroaktivno, naravno minimalne, da li mi neko moze reci koliko bi ti doprinosi bili ?
    Ако сте запослени у фирми, онда сте у обавези да плаћате. Ако нисте запослени, онда не треба да плаћате.

Доприности на минималну плату су око 11000, тј. 3600€ за три године доприноса. Боље те паре уплатите у животно осигурање кроз штедњу, и неће Вам Кркобабићи и Динкићи одређивати да ли ће Вам те паре бити враћене.
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Sep 2010
    Poruka
    3
    Citat U originalu postavio/la Dejan Pregled poruke
    Ако сте запослени у фирми, онда сте у обавези да плаћате. Ако нисте запослени, онда не треба да плаћате.
    Dejane hvala Vam na brzom odgovoru ...

E to je ustvari moje pitanje
    Da li ja moram da budem zaposlen u svojoj firmi, a da predhodno nisam nigde zaposlen ?

Tj. da li ja jednostavno mogu da budem vlasnik i osnivac ( odgovorno lice ), a da ne budem zaposlen u sopstvenoj firmi ?

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Citat U originalu postavio/la radivoje 771 Pregled poruke
    dejane hvala vam na brzom odgovoru ...

E to je ustvari moje pitanje
    da li ja moram da budem zaposlen u svojoj firmi, a da predhodno nisam nigde zaposlen ?

Tj. Da li ja jednostavno mogu da budem vlasnik i osnivac ( odgovorno lice ), a da ne budem zaposlen u sopstvenoj firmi ?
    Не морате да будете запослени, али мора неко да буде запослен.
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Sep 2010
    Poruka
    3
    Da, to nije problem, zaposlenih imam i za njih je sve uredno

Naleteh na ovo :

Ukoliko osnivač DOO nije zasnovao radni odnos u sopstvenom društvu, on(a) je obavezno osiguran/a na PIO (22%). Osnovica za plaćanje tog doprinosa je oporeziva dobit utvrđena od strane računovođe, a ovaj doprinos se plaća po rešenju Poreske uprave.
    Ukoliko je osoba osnivač više privrednih društava, on(a) može zasnovati radni odnos samo u više privrednih društava, sa nepunim radnim vremenom ili kao dopunski rad do trećine punog radnog vremena.

Pa me malo buni ... ako nisam zaposlen opet se pominje taj PIO ...

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Мени је књиговођа рекао да не морам да будем запослен и да не морам да плаћам доприносе. Мораћу поново да питам.
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Apr 2013
    Poruka
    30
    Ne verujem da moze nesto lose da ti se desi za doprinose za pdv vec moze i tu ide blokada racuna. Dok doprinose kako sam cuo tolerisu... Sad da li ce tako da bude vecno pitanje je...

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu