Aliexpress WW   Banggood WW
Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5

Tema: Problemi prilikom instalacije Windows XP

Datum priključivanja
    Sep 2011
    Poruka
    1

Tu?an Problemi prilikom instalacije Windows XP

Jaoj ljudi pomagajte, imam laptop ASUS K70AF, i nece nikako da mi instalira Windows XP, imam oko desetak instalacionih diskova i nikako nece, inace na laptopu imam podignutu sedmicu ultimate i kada trebam da pokrenem autoran ili .exe fajl on mi ne daje mogucnost instalacije, a kada je disk u citacu i restartujem laptop on pokrene raspakovanje fajlova i kada treba da pocne instalacija on mi izbaci onu tamno plavu pozadinu sa belim slovima i prijavljuje mi stalno neku istu gresku. Windows 7 i linux UBUNTU idu super a Windows XP nikako. Hvala drugari unapred i molio bih vas ako neko zna nesto u vezi ovoga da mi odgovori. Pozdrav

Datum priključivanja
    Sep 2011
    Poruka
    1

Odgovor

Promeni CD citac

Datum priključivanja
    Sep 2011
    Poruka
    14

Malo pretrage ne bi ti skodilo

U cemu je stos, cini mi se...
    Pre svega bi trebalo da formatiras HDD na laptopu uz pomoc nekog od programa na Hiren's Boot CD, znaci nadjes ovaj CD, startujes laptop sa njega, onda iskoristis neki od programa u delu Partitioning Tools i formatiras partciju na kojoj ti je Win7, jer zbog tih fajlova ne mozes da instaliras WinXP. Drugim recima, mozda si to vec cuo, ne mozes da downgrade-ujes sistem sa Win7 na WinXP, pa tako mora da se krene sa instalacijom WinXP ispocetka, dakle format particije sa Win7. Nakon toga pokreni instalaciju WinXP sa nekog diska i verovatno nece vise biti problema. Naravno, pre nego bilo sta od ovog uradis, backup-uj podatke pa tek onda formatiraj particiju na kojoj je Win7 i znaj da Win7 pravi neku malu particiju od 100mb pa gledaj i nju nekako da obrises ili pripojis particiji koju formatiras. Nadam se da sam bar malo pomogao, pozdrav i pisi ako treba jos koji savet.

Datum priključivanja
    Sep 2011
    Poruka
    14
    Jel' ima nesto novo, jesi se snasao?

Datum priključivanja
    Sep 2012
    Poruka
    2
    Napravi particiju na disku tj. podeli Hard na dva dela pa na drugom delu (čitaj paqrticiji) instaliraj XP a na prvoj nek ti bude 7-mica ili ako hoćeš samo XP formatiraj ceo Hard!!!

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu