Aliexpress WW
Prikaz rezultata 1 do 4 od ukupno 4

Tema: Besplatno

Datum priključivanja
    Sep 2011
    Poruka
    14

Besplatno

Interesuje me da li smatrate da je besplatno školstvo (od osnovne škole do kraja fakulteta) preduslov za bolju budućnost naše zemlje kao i razmišljanja na istu temu?

Datum priključivanja
    Jul 2009
    Poruka
    483
    Ne mogu da verujem da niko nije odgovorio na ovu temu.
    Tema je odlična...

Da, sigurna sam da bi besplatno školstvo od osnovne škole do kraja fakulteta u mnogome doprinelo samo napretku naših mlađih generacija. I sama sam apsolvent fakulteta i volela bih da je takva situacija bila i za vreme moga školovanja, jer sam i sama svedok koliko je teško i mukotrpno školovanje a troškovi nisu mali u odnosu na primanja mojih roditelja iako sam na budžetu. Kao student sam svedok da se mnoge moje kolege mnogo muče kao i njihovi roditelji i da su mnogi od njih u prilici da napuštaju studije zbgo finansijskih razloga i nemaštine, a mnogi zbog toga i ne upišu ništa. Šteta za mnoge mlade ljude koji su željni obrazovanja i školovanja a nisu u mogućnosti zbog finansijske situacije da to sebi i priušte. Bio bi pravi blagoslov da se desi tako nešto. Mnogi mladi bi imali mogućnost da se školuju i napreduju a apsolutno sam sigurna da bi takva mogućnost otvorila nama kao državi velika vrata ka Svetu, jer bi nam takav odnos prema mladima mogao doneti samo i isključivo boljitak i prosperitet. Tako bismo samo izdigli nivo obrazovanja mladih i stvorili jednu poptuno novu generaciju pismenih i obrazovanih ljudi koja bi onda bila većina. Mnogo bolji život bi bio za sve a pogotovo za mlade kada bi tako nešto zapravo bila realnost a ne samo želja.
    Hvala Kokosu na ovakvoj temi.
    Poslednji put uređena Iskrica : 08-10-2011 u 20:00

Datum priključivanja
    Sep 2011
    Poruka
    14
    Mislim da treba dizati svest o besplatnom skolovanju jer je to najjeftinije resenje za buducnost jedne zemlje. Svi smo svedoci kakvi sve "strucnjaci" sede po mnogim odgovornim mestima, i cast izuzecima, ali evo gde smo sada zbog njih. Neverovatno je da Srbija pored svog izuzetnog bogatstva kako prirodnog tako i personalnog, ne moze da se organizuje a jedan Tunis sa 70 odsto teritorije pod peskom uspeva da se snabde skoro potpuno iz svojih resursa i verujem da im je spoljni dug mnogo manji nego nas. Ovaj paradoks verujem da moze da se ispravi a kao prvi korak ka tome jeste besplatno skolovanje i ulaganje u ljude koji ce sutra doneti dobra svima nama, a ne kao sada da placamo greske polupismenih, nestrucnih ljudi i da to kosta sve nas a da se oni zaduzuju u nase ime na zapadu a sve u korist unapred propalih projekata. Trebaju nam pametni, posteni, patriotski orijentisani ljudi koji ce biti vrlo odgovorni pre svega prema sebi a onda i preuzeti odgovornost za buducnost ove zemlje i napokon uraditi nesto dobro za sve.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Мада је образовање услов за развој друштва, мислим да потпуно бесплатно школовање не би дало значајно побољшање без реформе целокупног образовног система.

Основна школа би требала да буде потпуно бесплатна, али и прва потпуно реформисана. У околини имам двоје деце која су у протекле две године променила школу зато што су школе у којима су били фаворизовале безобразлук, незнање и неваспитање. Ова деца која су променила школу су имала могућности да то ураде, али постоје деца која нису ни мало мање вредна од њих, али су принуђена да остану у таквој средини којој ће морати да се прилагоде и са њом потону.

Било би идеално када би факултетско образовање било бесплатно, али мислим да је то у овом тренутку потпуно неоствариво. Реформом би требало омогућити да студенти уз студије могу и да раде и зараде за студије и џепарац. Тако је у свету, па зашто не би било и код нас? Ја бих запослио студента када бих од државе добио неку повољност због тога.

Држава би требала да на све могуће начине помогне добре студенте, али велики проблем са факултетима је и што се критеријуми драстично разликују од факултета до факултета. Како одабрати ко су добри студенти када неки имају добре оцене зато што је концепција њихове образовне установе да имају пуно дипломаца, а други до дипломе долазе учењем и знањем? И једни и други су статистички добри студенти, али не заслужују сви да буду једнако третирани.

Високо образовање би требало да буде извор кадрова за привреду а не бројка којом ће се хвалити Министри. Нажалост држава ради све да уништи домаће фирме тако да је све мања потреба за стручним кадром. Они који заврше факултет или не могу да се запосле, или одлазе у иностранство. Да ли треба школовање да буде бесплатно за оне који након студија оду у иностранство?

Да ли нам уопште треба образовање стручњака ако им следује вишегодишње чекање посла у струци?
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu