Aliexpress WW
Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7

Tema: Svetski dan hrane

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971

Svetski dan hrane

Danas (16.oktobar) je svetski dan hrane.

Preko 2 miliona dece u istočnoj Africi je akutno neuhranjeno, sa preko 5 miliona dece koja su u neposrednom riziku od smrti bez urgentne pomoći.

Uzgred, najveći broj gladnih NIJE u Africi.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971
    Juče sam samo dva puta napustio zatvoren prostor i napolju proveo ukupno oko 20 minuta. Nešto malo od toga u kolima.

Dva puta sam video ljude koji su pronašli hranu u kontejneru. Kažu da je kod nas oko 7000 korisnika narodnih kuhinja. Pretpostavljam da je broj gladnih višestruko veći.

Mislim da je to problem koji može da se reši trajno. A sa druge strane, moramo nekako da reagujemo odmah.

Imate li predloge?

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971
    Oko milijardu ljudi u svetu gladuje. To je svaki sedmi čovek.
    Svakog minuta 170 ljudi postaje očajnički siromašno.
    Kako je u Srbiji? Pogledajmo oko sebe. Glad i siromaštvo su problemi koji se mogu rešiti. Trajno.

[media]http://www.youtube.com/watch?v=nxJEwC38Wsc[/media]
    Poslednji put uređena Nenad : 28-10-2011 u 10:34

Datum priključivanja
    Oct 2011
    Poruka
    2

Tu?an A u Americi

A u Americi se hrana baca i to uvek pomislim koliko je gladnih ljudi a ovi ovde sve bacaju sto ne prodaju nema tu pomoci to je tako

Datum priključivanja
    Feb 2012
    Poruka
    16
    treba se boriti protiv genetske modifikacije, pomrese ljudi od raka

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971
    Citat U originalu postavio/la bojanwish Pregled poruke
    treba se boriti protiv genetske modifikacije, pomrese ljudi od raka
    Ne znam da li je to najveći problem sto se raka tiče, ja sam lično protiv genetske modifikacije. Nevolja je u tome što su u nekim državama genetska modifikacija odnosno GMO postali normalna stvar.

Činjenica je da je firma Monsanto koja je svima prvi sinonim za genetski modifikovane organizme jedan od donatora Svetskog programa za hranu, ali bi bilo bolje posebno započeti novu temu o GMO, ako neka već ne postoji.

Evropa se protiv toga još uvek dobro drži za razliku od Amerike, mi smo imali nekoliko ispada, ali mislim da je većina ljudi i kod nas, bar oni koji su malo zainteresovani za dešavanja oko sebe, protiv GMO. Voleo bih da naši poljoprivrednici pišu o tome šta mogu da zasade na zemlji na kojoj su jednom pokušali da zasade "nova" semena i sl...

Srbija bi mogla itekako da pomogne da se ublaže problemi gladi, koja odnosi više života nego AIDS, tuberkuloza i malarija zajedno, ali na žalost umesto toga Srbija ima možda najveću koncentraciju Narodnih kuhinja u Vojvodini.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971
    Citat U originalu postavio/la misel Pregled poruke
    A u Americi se hrana baca i to uvek pomislim koliko je gladnih ljudi a ovi ovde sve bacaju sto ne prodaju nema tu pomoci to je tako
    Kažu da je gladnih u svetu više nego ukupno stanovnika u SAD, Kanadi i EU.

Izvor: WFP

Hrane za sada ima i baca se na žalost i u Srbiji, problem je u tome što hrana iz ovih ili onih razloga nije svima dostupna.

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu