Aliexpress WW
Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8

Tema: Izbori 2012

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971

Izbori 2012

У циљу унапређења демократије и рационалнијег коришћења средстава из буџета предлажем да се на изборне листе, испод имена кандидата, дода опција "Гласам против свих изнад наведених кандидата".

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971
    Здрав човек има хиљаду жеља, а болестан само једну...

Да победи на изборима!

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971
    Изненадила ме је реакција политичара на овај и предлоге сличне овоме који сам дао. Нарочито од стране оних који су демократски оријентисани.

Негде неко рече да само слога може да нас сачува, а ови избори са својом пред изборним уводом су били пример неслоге.

Знате ли која је разлика између човека и вука? Колико је мени познато, вукови су крволочне животиње које су организоване у чопорима.
    Људи би требало да су свесна и друштвена бића која се организују у државе како би заједнички заштитили опште, државне, друштвене и своје личне интересе и међусобно уредили своје односе.
    Негде у историји, људи су некако закачили нешто што се зове свест (неки од нас би рекли да им је Бог подарио свест) и тиме су добили могућност да своје међусобне односе стално квалитативно унапређују, без потребе да се организују у чопоре и без потребе да постају крволочни да би опстали.

Опција која би свима омогућила да изразе своју вољу је по мени логична и била би корак напред.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971
    Да не помислите да сам за овога или онога, дајте да видимо нове људе и нове идеје.
    На овоме сајту смо помињали обичну статистику (кликни овде). Није ми јасно како се уопште на политичкој сцени појављују људи који су умешани у то да се од краја 80-тих до 2000. Србија врати на стање из 1961.
    Ови други су бар ишли од 1961. ка 1971.

Али смо још увек далеко од онога где је требало и где би смо могли да будемо. Али за то је потребно из корена променити приступ према многим стварима у Србији.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971
    Evo nama i prvih rezultata glasanja. Veoma me interesuje koliko je glasova u drugom krugu dobio Ivan Ivanovic...

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Citat U originalu postavio/la nenad Pregled poruke
    evo nama i prvih rezultata glasanja. Veoma me interesuje koliko je glasova u drugom krugu dobio ivan ivanovic...
    То неће објавити...
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971
    Kad nece oni... Izgleda da nije mnogo...
    Nego, pogledao sam sajt cesid-a i evo jos jednog primera koliko je dobar nas demokratski izborni sistem.
    Ako je Boris dobio 47%, a Toma 49.7% glasova, a izlaznost je bila 46.3% sta to znaci?

3.3% upotrebljenih listica su bili beli ili nevazeci ili glasovi za Ivana.

Znaci da je u svoje ruke odluku o predsedniku preuzelo 44,7721% birackog tela.
    Od toga
    21,761% je za Borisa
    23,0101% je za Tomu.

Ni za jednog kandidata nije glasala ni 1/4 gradjana cije ce misljenje biti demokratski predstavljeno preko tih ljudi. Nije drugacije ni na drugim mestima na ovoj planeti.
    Neko ce na kraju opet mene optuziti, u smislu kolektivne odgovornosti, za razne gluposti koje se rade u moje ime.
    Toliko od mene o demokratskom izbornom sistemu i potrebi da se uvaze ili zanemare predlozi o promeni...

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971

Закључак:

Честитам свим легитимно изабраним представницима Србије, њиховим спонзорима и консултантима на успешним изборним кампањама.

Желим у будућности и српским економистима и још понекима да оправдају своје дипломе.

Из искуства које смо сви ми на жалост стекли у протеклих пар деценија предлажем и молим их да у свом раду крену следећим редом:

Молим да своја овлашћења крену да користе тако што ће прво послати министра иностраних послова да потпише уговоре са што већим бројем држава о забрани ратовања на овим просторима. Уговори морају да садрже део који каже да је у случају непоштовања уговора држава која покуша да уђе у ратне сукобе са Србијом или на територији Србије мора пре тога да уплати износ вредности 20 пута увећаног бруто националног производа те државе.

Колико видим, цео свет је (бар званично) за мир и нико неће имати ништа против.

Други део првог корака је да се прикључе тренду заустављања глади у свету. Нека за почетак искористе своја овлашћења да обезбеде стабилан рад народних кухиња којих има и сувише, са на жалост великим бројем корисника у најплоднијим деловима земље Србије. Нека у што краћем року доведу до тога да се број корисника смањи за бар 90% (али не брисањем са евиденција јер се неко није пријавио на време као нпр. у случају решавања проблема незапослености).

Молим у исто време и њих и опозицију и медије да прекину причу о светској економској кризи, лошој економској ситуацији и краху економије у земљи, претње отказима, мерама штедње и замрзавањима плата. Нека из својих фотеља, канцеларија, кабинета и редакција погледају кроз прозор. Дошло је још једно пролеће. Хвала богу, нисмо имали великих природних непогода, природа буја, као и сваке предходне године, пијаце се пуне воћем и зеленишем.

Таквим ставом ће, као што већ пре неки дан поменух на једном другом месту, помоћи брзом опоравку здравственог система, јер статистике јасно кажу да је преко 80% посета лекару директно или последично узроковано стресом.

Све што сам вас до сада замолио можете са управо стеченим овлашћењима решити у пар дана или недеља. А после тога... бићу, Боже здравља, слободан да наставим са молбама.

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu