Aliexpress WW   Banggood WW
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 20

Tema: Belex

Datum priključivanja
    Mar 2005
    Poruka
    2

Belex

Dobrodoshli,

ova tema je privremeno otvorena za investitore BELEX-a

Pozdrav

Datum priključivanja
    Mar 2005
    Poruka
    2

Hbrd

Shat mislite da se ulece u hibrid ili nopal, ispod su kkv a chini mi se da dobre obe firme, znam da sam okasnio, posebno za NOPL?

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    RIC dobrodošao/la na forum!

Belex je beogradska berza?

Datum priključivanja
    Mar 2005
    Poruka
    29

Smile Gdesu Indeksi sa Beogradske BERZE?

Prikazite Idexse Berze (robe-cenovnik deonica)Ko ucestvuje?

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Nisam baš pratio Beogradsku berzu, ali koliko vidim na www.belex.co.yu akcije HBRD su u poslednjih nekoliko dana skočile sa 5160 na 7200 i čini mi se da neće skskati.

Kao što rekoh, nemam iskustva sa Belex i imam premalo podataka o HBRD da bih znao šta se kod njih dešava, tako da su moje prognoze čisto "šacovanje".

Datum priključivanja
    Mar 2005
    Poruka
    29

Predlog

Citat U originalu postavio/la Dejan
    Nisam baš pratio Beogradsku berzu, ali koliko vidim na www.belex.co.yu akcije HBRD su u poslednjih nekoliko dana skočile sa 5160 na 7200 i čini mi se da neće skskati.

Kao što rekoh, nemam iskustva sa Belex i imam premalo podataka o HBRD da bih znao šta se kod njih dešava, tako da su moje prognoze čisto "šacovanje".
    Nije lose da ubacis "linkove berzi"Tako ko zeli neka "klikne"i dobija sveze informacije tako da nije potrebno dase daje izvestaj sa svake posebne Berze.Naprimer "klikne"se i sve o Nju Jork berzi opet drugi link sve o beogradskoj Berzi tako redom dakle da imas post bar nekoliko Berzi znaci Onaj ko udje Virtualno neka ispituje staga zanima samo predlog naravno da svaki put kada se vraca daje Berza "Uzivo"gde curi informacije ne znam dalije moguce sa linkovima?

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Ivane dobrodošao na forum!

Postavio sam linkove: http://www.srbijauzivo.co.yu/showthread.php?t=683

Hvala na sugestijama!

Datum priključivanja
    Mar 2005
    Poruka
    29
    Citat U originalu postavio/la Dejan
    Ivane dobrodošao na forum!

Postavio sam linkove: http://www.srbijauzivo.co.yu/showthread.php?t=683

Hvala na sugestijama!
    Hvala Dejan!
    Sada "bilduj"dodajes postepeno neke novine kao "Vol Strit Zurnal"ili druge Kao nas "Ekonomist"tako da postoi sva informacija na jednom mestu sjajno!
    Druga sugestija-ideja dase otvori rubrka "Kako startovati biznis u Srbiji CG"zakoni propisi.sajtovi nasi BANKI,Sta znam neko zeli "malu firmu"da startuje gdese obraca i cene oko toga?neko zeli"investirati u spuzarenje"odgaj ovaca<pcelarstvo ili preradu robe servisi?znaci ubaciti sajtove"magazina"ili neko trazi plastenike?Ili Montazne Kuce?Kao PIK-Ivanjica ljudi iz inostranstva ne zeluse maltretirati sa majstorima pokradu ih!Ovo je sa linkom odlicno omoguciti informacije.

Nakraju ovaj sajt rasturiti na ostalim sajtovima da se ljudi upoznaju i vide i ucestvuju za mene ovaj sajt je O'Kej super!Treba vece "guzve"dase stvori da vise ucesnika ucestvuju.
    pozdrav Ivan

Datum priključivanja
    Oct 2006
    Poruka
    6
    Dobra veče,

zanima me da li netko od posetilaca foruma trguje na beogradskoj berzi?

Datum priključivanja
    Oct 2006
    Poruka
    6
    Već du┼że vreme pratim i pomalo ula┼żem na beog. berzi. Tamo ima podosta zanimljivih akcija koje su vredne ulaganja, a i cena im je rasla. Pre svega mislim na Puteve: Beograd, Po┼żarevac, U┼żice, Po┼żega, Hypo Alpe Adria banku i Luku Leget.
    Nadam se da će ova tema malo sa┼żiveti.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339

Smile

Дејане добродошао на форум!

Можеш ли мало више да кажеш како се тргује на BELEX-у? Да ли могу да се директно купе акције или се купују преко брокера? Колике су провизије за куповину и продају акција?
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Oct 2006
    Poruka
    6
    тргуjе се преко брокера. На www.sinteza.nет има доста информациjа.

"Procedura za trgovanje akcijama na Beogradskoj berzi:

Potpisujete ugovor o posredovanju sa brokerom koji Vam istovremeno u Centralnom registru otvara trgovački i vlasnički račun hartija od vrednosti koji su neophodni za trgovanje na berzi.
    Otvarate devizni i namenski dinarski račun kod banke koja je član Centralnog registra i deponujete novac na te račune.
    Potpisujete nalog kupovine kod svog brokera, kojim određujete uslove pod kojima ┼żelite da kupite akcije.
    Nalog dogovarate sa brokerom koji Vam ┼íalje popunjen obrazac mailom (skenirano) ili faksom. Kada potpisete nalog vraćate ga brokeru mailom (skenirano) ili faksom , prijem naloga telefonom nije dozvoljen. U isto vreme brokeru predajete konfirmaciju banke o stanju na namenskom računu i ovla┼íćenje za raspolaganje sredstvima sa računa.
    Broker po vašem nalogu trguje na berzi (kupovina ili prodaja hartija od vrednosti)
    Nakon uspešne transakcije, broker Vam dostavlja potvrdu o realizovanom nalogu kupovine/prodaje.
    Kliring i saldiranje transakcije vrši se od strane Centralnog registra, Vaše banke i uz podršku brokera u roku od tri (3) radna dana od obavljene kupovine ili prodaje .
    Otvaranje (dodela) poreskog broja (PIB) za isplatu poreza na prenos apsolutnih prava u Centralnom registru
    Novac mo┼że biti deponovan u evrima i konvertuje se u dinare tek u momentu trgovine. Kada ste dali nalog za kupovinu akcija, na Va┼íem namenskom računu mora biti dovoljno novca koji pokriva taj nalog (cena puta količina akcija koje nameravate da kupite plus tro┼íkovi provizija). Ne postoji minimum sredstava koja se moraju nalaziti na namenskom računu. Sve odluke o kupovini ili prodaji hartija od vrednosti donosite Vi, uz konsultacije sa brokerom i analitičarem. Pripadajući tro┼íkovi i porezi

Provizija Beogradske berze: akcije 0,15%
    Provizija Centralnog registra: 0,10%
    Provizija brokerske kuće: oko 1,00%
    Troškovi banke
    Porez na kapitalnu dobit (razlika između kupovne i prodajne cene): 20,00%
    Porez na prenos apsolutnih prava iz akcija: 0,30% na iznos celokupne transakcije, kada prodajete akcije."

Datum priključivanja
    Feb 2005
    Poruka
    2,595

Upitnik Nešto je zapelo...

Citat U originalu postavio/la dejan2
    тргуjе се преко брокера. На www.sinteza.nет има доста информациjа.
    "
    Dejane2, ovaj sajt sinteze ne radi (bar kod mene) ! Da li je trenutni zastoj ili je web adresa promenjena ?
    "Znam ko sam i ne tra×im da budem shvaćen" Prle007

Datum priključivanja
    Oct 2006
    Poruka
    6
    probaj ponovo: http://www.sinteza.net/

stranica radi

Datum priključivanja
    Feb 2005
    Poruka
    2,595

Thumbs up Hvala... Na┼íao sam problemčić...

Sad radi. U prethodnom postu nisi napisao http:// pa zato nisam mogao otvoriti sajt, ali sada sam uspeo, radi bez greške, hvala Ti...
    "Znam ko sam i ne tra×im da budem shvaćen" Prle007

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Pravila ostavljanja poruka

• Ne mo×ete postaviti novu temu