Aliexpress WW   Banggood WW
Prikaz rezultata 1 do 2 od ukupno 2

Tema: Molim za pomoc

Datum priključivanja
    Mar 2005
    Poruka
    2

Molim za pomoc

Pre svega posto sam novi clan foruma, najsrdacnije pozdravljam Vlasnika istoga, zeleci mu sto vise uspeha, kao i sve cenjene clanove ovog divnog foruma
    Imam jedan problem/za pocetak / i veoma bih vam bio zahvalan da mi pomognete.
    Radi se o sledecem:
    Nabavio sam program za chat IRC pod imenom HydraIRC.Ranije sam radio sa mIRC-om, ali zbog njegovih backdoor-a , kao i zbog konflekte sa Kaspersky-jem, resio sam da probam HidraIRC.
    Medjutim imam veliki problem sto uopste ne mogu da ga konfigurisem da konektujem "nase" kanale!? Sa mIRC-om je bilo jednostavno-Undernet/Oslo na pr./upisem Beograd/joint-i konekcija bez problema...
    Medjutim sa HydraIRC-om, apsolutno ne mogu to izvesti, on mi nudi tisuce "svojih" kanala, ali do "nasih"-nema sanse da dodjem
    Evo napisacu i kakav je konfigurativni prozorcic, pa ce to mozda nesto olaksati stvar:
    Kada kliknem contact, izlazi prozor, a u njega:
    URI [IRC:// i ceka unos podataka......
    Ima i dva dugmica:
    Prvo:
    ADD NETWORK , klik na njega i otvaraju se dva prazna dijaloga:
    NETWORK NAME [ nema nista-prazno..... i
    PREFERRED IDENTITY [ stoji izbor za dve opcije: USE DEFAULT i
    moj NICK
    Drugo dugme:
    ADD/EDIT SERVER, klik na njega i izlaze 4 dijalog prozorcica:
    DESCRIPTION [ Unknown Description ]
    ADDRESS/PORT [Unknown] i do njega [6667]
    NETWORK - tu izlaze serveri sto nudi sam program...
    PASSWORD [ mislim da to ne treba.......
    Molim vas pomozite kako da podesim sve ovo da bi program radio kao mIRC i da konektuje domace kanale!
    Bio sam i na njihowom web-u, ali tamo ovo nije objasnjeno!
    Hvala i jos jedan veliki pozdrav

Datum priključivanja
    Oct 2005
    Poruka
    25

Vrlo jednostavno

Napomena: Da bi slike video u normalnom obliku tj. veličini slimi ih na svoj komp (prvo ih otvori, i onda Save Picture As..)

HidraIRC koristim godina i jedva čekam da se pojavi nova verzija. Ovako...prvo ponovo instaliraj HidraIRC da bi obrisao sva setovanja (podešavanja). Zatim kad uđeš u program prvo kreiraj/napravi svoj profil (kao na slici 1.)

Kad to uradiš klikni na dugme connect i klikni na Add Network i daj neko ime npr. _Moje (kao na slici 2.)

Kad to uradiš nađi na spisku mrežu koju si kreira, zavisno od imena, klikni na nju i onda klikni na Add Sever i upiši sve potrebne podatke o tom serveru (kao na slici 3.)

Naglašavam da je ovo da se konektuješ na Krstaricin čet. Svaki chat ima svoja podešavanja, koja su na njegovom sajtu. Inače, kad se konektuješ dovoljno je da otkucaš komandu #join Beograd (ili ime bilo koje ime kanala) i to je to. Uživaj. HidraIRC ima dosta fora i komandi, pa ako si zainteresovan mogu da ti pošaljem. Samo javi...
    Poslednji put uređena Nemanja Živanović : 23-10-2005 u 12:35

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu