Aliexpress WW   Banggood WW
Prikaz rezultata 1 do 4 od ukupno 4

Tema: Porez Na Prodate Akcije

Datum priključivanja
    Mar 2005
    Poruka
    4

Porez Na Prodate Akcije

Pozdrav svima!Totalno sam nestrucan za ovu temu i unapred se izvinjavam.Interesuje me da li se i koliko(u procentima) placa porez na prodate akcije na berzi?Hvala za odgovor!

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,341
    Volfgang Volf, dobrodošao na forum!

Prodavac akcija plaća Porez na prenos apsolutnih parava i to u iznosu od 0.3%.

Kao prodavac akcija dužan si da podneseš poresku prijavu u roku od 10 dana od dana prodaje akcija. Uz prijavu je potrebno podneti i odgovarajuću dokumentaciju. Prijavu podnosiš poreskom organu u opštini na kojoj imaš prebivalište. Od poreskog ćeš dobiti rešenje koliko treba da platiš porez i dužan si da ga platiš u roku od 15 dana.

Plaća se i porez na kapitalnu dobit u visini od 20% ostvarene razlike između nabavne i prodajne cene.

Datum priključivanja
    Mar 2005
    Poruka
    4

Porez na prodate akcije

Hvala,Dejane na dobrodoslici i na odgovoru.Reci mi samo jos,sta je nabavna cena?Da li je to knjigovodstvena vrednost akcije ili cena po kojoj su akcije kupljene?Sta se desava ako su akcije kupljene pre petnaestak godina po ceni od npr.1500000 dinara tadasnjih?

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,341
    Nabavna cena je ona po kojoj su akcije kupljene. Pokušaću da se raspitam kako se računa vrednost akcija kupljenih pre 15-tak godina.

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu