Aliexpress WW   Banggood WW
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 124

Tema: Cb

Hybrid View

Datum priključivanja
    Jan 2005
    Poruka
    1,157

Cb

Па добро цб-аши јавитесе па мало да дискутујемо о свему и свачему на тему цб. поз 7.3
    Poslednji put uređena aca : 24-03-2005 u 01:58
    HTTP 404 - File not found
    Internet Explorer

Datum priključivanja
    Mar 2005
    Poruka
    1,445

Smile Zdravo Aco!

Super sto je neko pokrenuo ovakvu diskusiju s obzirom na trenutni polozaj CB radia kod nas!
    Za one koji neznaju sta znaci "CB", to je skraceni naziv za City Band odnosno radio band dodeljen gradjanima na koriscenje(frkvencija 27Mhz)!
    CB radio jetrenutno u veoma losem polozaju jer mu preti izumiranje usled izostanka mladih entuzijasta! Zato nam pomozite savetima da istrajemo u teskim vremenima koja su pred nama! Nadam se da se slazes samnom Aco?

Veliki pozdrav svima na forumu!

Datum priključivanja
    Jan 2005
    Poruka
    1,157

Thumbs up

Слажем се са тобом тигру зар цб-у прети изумирање последњи пут када сам био на 27.065 је било превише нових тако да је било немогуће да дођеш на ред за постојеће питање.Јели срс урадио нешто по питању добијања дозвола за рад и какве су шансе за добијање истих или је остало исто предаш папире и чекаш годинама да добиеш дозволу за рад.
    Поздрав Г п
    добро дошао на форум тигар
    Internet Explorer

Datum priključivanja
    Mar 2005
    Poruka
    1,445

Strelica Cb

Aco kad sam rekao da mu preti izumiranje mislio sam na veoma mali broj mladih koji se bave tom aktivnoscu! Zaista na 27065 ima ljudi ali to su sve vec matori ljudi koji su ispucali sve teme za razgovor pa pricaju o modelarima i motorima! Postoe jos uvek mnoga neresena pitanja npr. radne frkvencije, vrste modulacije, maximalne snage...! Koliko sam ja nacuo o dozvolama za rad izdaju se bez ikakvih problema ali je uslov svih uslova da se bude clan saveza radio amatera srbije ali to se lako zavrsava placanjem clanarine i u igri si za dozvolu pa kad stignes na red!
    Neznam jos kakve su cene za to ali cu saznati pa cu objaviti ovde!

Datum priključivanja
    Jan 2005
    Poruka
    1,157

Smile

Citat U originalu postavio/la Tigar
    Aco kad sam rekao da mu preti izumiranje mislio sam na veoma mali broj mladih koji se bave tom aktivnoscu! Zaista na 27065 ima ljudi ali to su sve vec matori ljudi koji su ispucali sve teme za razgovor pa pricaju o modelarima i motorima! Postoe jos uvek mnoga neresena pitanja npr. radne frkvencije, vrste modulacije, maximalne snage...! Koliko sam ja nacuo o dozvolama za rad izdaju se bez ikakvih problema ali je uslov svih uslova da se bude clan saveza radio amatera srbije ali to se lako zavrsava placanjem clanarine i u igri si za dozvolu pa kad stignes na red!
    Neznam jos kakve su cene za to ali cu saznati pa cu objaviti ovde!
    Значи тако стоје ствари.
    Требало бих под хитно да се уведе питање радне фрекфенције али какао видим да то решење неће да резултате.

Е што се тиче модулације да тражимо да се уведе Fm-Usb рад или једноставно да напишемо петицију ако се слажеш

Што се тиче максималне снаге небих ништа дирао значи макс-5w

Али бих забранио да се користе линеарни степени од 100-2000w
    ако се слажеш са тиме што сам написао нема проблема
    Поз Г п
    Internet Explorer

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,337
    Tigar dobrodošao na forum!

Ja se uopšte nerazumem u CB. Da li su to one radio stanice kojima možeš da pričaš sa celim svetom?

Datum priključivanja
    Aug 2005
    Poruka
    1

Namigivanje cb

ima li koga jos na cb-u ja sam iz sk

Datum priključivanja
    Mar 2009
    Poruka
    1
    Izgleda da je ovaj forum odavno zaboravljen.

Datum priključivanja
    Mar 2009
    Poruka
    1
    Pozdrav drugari 7-3 .Sta ima novo?

Datum priključivanja
    Jul 2009
    Poruka
    1

Smile cb

Pozdrav svima.Ima nas jos malo i tu smo na 5am , 9am , 30 fm , i na 51 usb.Cujemo se.

Datum priključivanja
    Oct 2009
    Poruka
    7
    Pozdrav svima,ima li nekog iz Bg-a i okoline da se cujemo na 9 kanalu ili ko moze na 51 usb.

Datum priključivanja
    Jan 2005
    Poruka
    1,157
    @dule cb mi beogradjani smo na 9-tom kanalu obicno se ukljucimo oko 9 ako zakasnimo ona oko 10 h
    Internet Explorer

Datum priključivanja
    Jul 2013
    Poruka
    1
    Pozdrav svima, vidim da je tema skroz zamrla, e pa mene interesuje kakvo je stanje sa sa CB u Srbiji, da li je potrebna ikakva dozvola ili odobrenje nadleznih za postavljanje i koriscenje? Kako je to regulisano zakonom?

Datum priključivanja
    Dec 2013
    Poruka
    2
    Nekada sam kao tinejdzer imao CB. Prelepa stvar. Pored svih zivih casova u skoli, ja sam preko CB-a naucio engleski. Prelep hobi.
    Nego jel radi neko na CB- u Novom Sadu? Kontao sam mozda da ponovo kupim CB stanicu, ali cemu ako nemam s kim da divanim!

Datum priključivanja
    Dec 2013
    Poruka
    2
    Ne treba ti dozvola za CB. Treba samo prijaviti uredjaj. Gde se prijavljuje e to ne znam.

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu
  • You may post replies