Aliexpress WW   Banggood WW
Strana 1 od 9 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 124

Tema: Cb

Datum priključivanja
    Jan 2005
    Poruka
    1,158

Cb

Па добро цб-аши јавитесе па мало да дискутујемо о свему и свачему на тему цб. поз 7.3
    Poslednji put uređena aca : 24-03-2005 u 01:58
    HTTP 404 - File not found
    Internet Explorer

Datum priključivanja
    Mar 2005
    Poruka
    1,445

Smile Zdravo Aco!

Super sto je neko pokrenuo ovakvu diskusiju s obzirom na trenutni polozaj CB radia kod nas!
    Za one koji neznaju sta znaci "CB", to je skraceni naziv za City Band odnosno radio band dodeljen gradjanima na koriscenje(frkvencija 27Mhz)!
    CB radio jetrenutno u veoma losem polozaju jer mu preti izumiranje usled izostanka mladih entuzijasta! Zato nam pomozite savetima da istrajemo u teskim vremenima koja su pred nama! Nadam se da se slazes samnom Aco?

Veliki pozdrav svima na forumu!

Datum priključivanja
    Jan 2005
    Poruka
    1,158

Thumbs up

Слажем се са тобом тигру зар цб-у прети изумирање последњи пут када сам био на 27.065 је било превише нових тако да је било немогуће да дођеш на ред за постојеће питање.Јели срс урадио нешто по питању добијања дозвола за рад и какве су шансе за добијање истих или је остало исто предаш папире и чекаш годинама да добиеш дозволу за рад.
    Поздрав Г п
    добро дошао на форум тигар
    Internet Explorer

Datum priključivanja
    Mar 2005
    Poruka
    1,445

Strelica Cb

Aco kad sam rekao da mu preti izumiranje mislio sam na veoma mali broj mladih koji se bave tom aktivnoscu! Zaista na 27065 ima ljudi ali to su sve vec matori ljudi koji su ispucali sve teme za razgovor pa pricaju o modelarima i motorima! Postoe jos uvek mnoga neresena pitanja npr. radne frkvencije, vrste modulacije, maximalne snage...! Koliko sam ja nacuo o dozvolama za rad izdaju se bez ikakvih problema ali je uslov svih uslova da se bude clan saveza radio amatera srbije ali to se lako zavrsava placanjem clanarine i u igri si za dozvolu pa kad stignes na red!
    Neznam jos kakve su cene za to ali cu saznati pa cu objaviti ovde!

Datum priključivanja
    Jan 2005
    Poruka
    1,158

Smile

Citat U originalu postavio/la Tigar
    Aco kad sam rekao da mu preti izumiranje mislio sam na veoma mali broj mladih koji se bave tom aktivnoscu! Zaista na 27065 ima ljudi ali to su sve vec matori ljudi koji su ispucali sve teme za razgovor pa pricaju o modelarima i motorima! Postoe jos uvek mnoga neresena pitanja npr. radne frkvencije, vrste modulacije, maximalne snage...! Koliko sam ja nacuo o dozvolama za rad izdaju se bez ikakvih problema ali je uslov svih uslova da se bude clan saveza radio amatera srbije ali to se lako zavrsava placanjem clanarine i u igri si za dozvolu pa kad stignes na red!
    Neznam jos kakve su cene za to ali cu saznati pa cu objaviti ovde!
    Значи тако стоје ствари.
    Требало бих под хитно да се уведе питање радне фрекфенције али какао видим да то решење неће да резултате.

Е што се тиче модулације да тражимо да се уведе Fm-Usb рад или једноставно да напишемо петицију ако се слажеш

Што се тиче максималне снаге небих ништа дирао значи макс-5w

Али бих забранио да се користе линеарни степени од 100-2000w
    ако се слажеш са тиме што сам написао нема проблема
    Поз Г п
    Internet Explorer

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Tigar dobrodošao na forum!

Ja se uopšte nerazumem u CB. Da li su to one radio stanice kojima možeš da pričaš sa celim svetom?

Datum priključivanja
    Jan 2005
    Poruka
    1,158

Thumbs up

Дејане одговорио си сам на своје питање то је то
    Internet Explorer

Datum priključivanja
    Jan 2005
    Poruka
    58
    Ljudi pa ja znam šta je CB.
    Imam kući dva komada.

Datum priključivanja
    Jan 2005
    Poruka
    58
    deki cb ti je radio stanica na kojoj pričaš sa debilima
    u gradu komsi itd.-jer ne znam više o tome.

Datum priključivanja
    Mar 2005
    Poruka
    1,445

Strelica Cb

Hvala Dejane upravo to sto si rekao samo sto je to band na kojem mozes potpuno opusteno da radis,razgovaras i druzis se sa ljudima iz celog sveta bez obzira na bilo kakvu pripadnost versku,politicku,nacionalnu! Isto tako moguce je voditi razgovore i sa onim ljudim koji razgovaraju u lokalu tj u tvojoj blizini npr Beograd i okolina (zavisi od tvoje pozicije i mogucnosti koje ti pruza oprema koju posedujes)! Slazem se delimicno sa Stefanom u vezi ljudi koji se javljaju ali pored tih "debila" ima dosta finih ljudi koji su uvek raspolozeni za razgovor na bilo koju temu i uvek su tu da jedni drugima pomognu u bilocemu nekim savetom ili necim konkretnim!
    Aco ovo koliko ja znam da je gotov novi zakon o radio amaterstvu u koji je ukljucen i cb ali jos uvek nemam njegov nacrt! Ovih dana bi trebalo da ga dobijem od jednog naseg drugara! Moje misljenje je da bi trbalo da se posebno regulise pravilo za lokalan rad i pravilo o radu sa drugim zemljama! Takodje misli i slazem se sa tobom da se uvedu savrmenije vrsta rada kao FM, SSB, CW i digitalne komunikacije ali da izlazna snaga predajnika za lokalne veze ostane 5Wati a za Dx od 100 pa do 2000W!

Pozdrav svima na forumu!

Datum priključivanja
    Jan 2005
    Poruka
    1,158

Thumbs up

Донекле се слажем са тобом да може да се ради dx од 100-2000w али постоји проблем на цб-у који нико неће да се придежава макс снаге 5w
    сви хоће да раде преко дозвољене и да ометају намерно радну фрекфенцију или једноставно се дивљачки односе према другима
    Да би дивљање престало на цб-у требало би да се cb уређаји праве са лимитираном излазном снагом 5w ја бих то увео међу првима.
    Поз Г п
    Internet Explorer

Datum priključivanja
    Mar 2005
    Poruka
    1,445

Strelica Da

Istina je da postoje izvesne osobe koje ometaju,psuju vredjaju druge operatore ali to jevise stvar kucnog vaspitanja koje neko nosi sa sobom to bi vec trebalo da se regulise zakonom protiv pojedinaca da ne bi ispastal neduzni!

Datum priključivanja
    Jan 2005
    Poruka
    1,158

Thumbs up

слажем се са тобом тигре.Кад будеш добио тај нацрт пошаљими на мејл да видим да ли ваља или неваља па да дискутујемо о томе ако се сложиш

Поз Г п
    Internet Explorer

Datum priključivanja
    Mar 2005
    Poruka
    1,445

Strelica Naravno

Naravno poslacu ti ga na mail a ako se ti slozis mozemo i da ga objavimo ovde pa da i drugi vide u kakvoj smo situaciji! Inace jedan nas drugar sa cb-a je pre nekoliko dana pao na onom ledu i slomio je kuk sutr bi trebalo ca bude operisan! rec je o Junioru2!!!
    Ps' nisam stigo da ti se javim veceras aco!

Datum priključivanja
    Jan 2005
    Poruka
    1,158

Thumbs up cb

Ма нема проблема за тај нацрт може.
    А што се тиче јуниора2 желим му брз опораак и што пре да дође на 27.065 mhz.
    Да незаборавим колике су цене стационарних антена за цб занимајуме петосминке или мобилне антене пошто немам могућности да поставим већу антену дужу од 6.25мм значи искључиво мобил

Поз Г п
    Poslednji put uređena aca : 23-03-2005 u 09:01 Razlog: погршно слово
    Internet Explorer

Strana 1 od 9 12345 ... PoslednjaPoslednja

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu
  • You may post replies