Aliexpress WW
Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5

Tema: Sočna piletina sa roštilja

Datum priključivanja
    Oct 2012
    Poruka
    3

Sočna piletina sa roštilja

Dali neko zna kako se priprema piletina za roštilj da bi bila ukusna i sočna.Dali treba da stoji u nekoj marinadi i kakvoj.Dali je dovoljno da se šnicle,od bataka ili belog mesa,istrljaju vegetom,preliju jogurtom i uljem i izmešaju.To sam video na nekom forumu.Izbegao bih začine jakih mirisa.U toj marinadi bi stajalo nekoliko sati.Može i beli luk.Dali ima neka druga metoda.
    U jednom restoranu u Požarevcu sam pre više godina probao roštilj od piletine u svim varijantama,batak sa karabatakom bez koske,šnicle od belog mesa,ražnjiči od belog mesa.Sve je bilo savršeno,sočno i ukusno.Nisu se osečale neke jake začinske trave.Svi su se složili da je perfektno.Nigde nisam više naišao na nešto slično.Sigurno postoji neka majstorija za to.

Posoliti, preliti maslinovim uljem i sitno seckanim bosiljkom, promesati i sacekati 2 sata da meso upije. Staviti na rostilj i peci sa 1 strane sve dok ne pobeli odozgo (ne okretati). Kad pobeli (znaci da je peceno), okrenuti meso i peci 1-2minuta, tek da i 2 strana dobije koricu. Spolja hrskavo, iznutra socno. Uzivajte!!!

Datum priključivanja
    Apr 2013
    Poruka
    30
    Ja je prvo ispecem pa tek onda prelivam uljem od masline, obavezno hladno cedjeno.

Datum priključivanja
    Jul 2013
    Poruka
    9
    ja pecem piletinu na tihoj vatri i volim da je prethodno umocim u sok od pomorandze. pa to je predivno

Datum priključivanja
    Aug 2013
    Poruka
    18
    moze piletina na bilo koji nacin!

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu