Aliexpress WW
Prikaz rezultata 1 do 12 od ukupno 12

Tema: Dete koje ne zeli brata i sestru

Datum priključivanja
    Dec 2012
    Poruka
    5

Dete koje ne zeli brata i sestru

Imam cerku od 13 godina, i kad god sam je pitala da li zelis da ti mama rodi batu ili seku, ona je pocela da place, da histerise, da se udara od zemlju, i ona ostala jedinica. Ja i muz je mnogo volimo, cuvamo, ugadjamo je, a ona je takva. Ja sam odustala od drugog deteta, ali mi je malo zao zbog toga. Da li je neko imao iskustva sa svojim detetom u vezi toga?

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Хоћете ли јој угађати и кад умрете? Ваша ћерка није таква, већ сам 99% сигуран да сте је ви таквом направили!

У својој фамилији имам доста оних којима су родитељи угађали/угађају. Сви, ама баш сви, када су сами морали да се суоче са животом, почели су да пате од депресије, решавају проблеме у алкохолу,... Родитељи су им постали званични кривци за њихове неуспехе.

Моје дете има четири године и волимо га, чувамо, мазимо, пазимо, али и припремамо за живот пошто планирамо да живи и кад ми не будемо поред ње. И за моје дете и за ваше ће бити боље да добију бар једног рођеног брата или сестру.

Понашање свог детета ћете пронаћи у књизи "Тајна срећне деце". Купите је или се распитајте се међу пријатељима, сигурно ће вам је неко дати да прочитате, ако не нађете своје дете у њој, прочитајте књигу поново....
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Dec 2012
    Poruka
    5
    Pa jeste mi smo je mnogo mazili, cuvali, pazili, svi govore kako preterujemo a mi i dalje. Jos kad je imala 3 ili 4 godine mi smo joj jednom u sali rekli, ma ti si nasa mezimica, neces imati ni brata ni sestru ti si nase dete, mi tebe volimo. I 2 godine kasnije ja je pitam, jel hoces da ti mama rodi batu ili seku, a ona kad poce da se udara, da place, da govori pa sto me lazete onda? Vi niste dobri, pa u plac jaoo ne mozemo da je smirimo. Mnogo smo je razmazili, a ona hoce da bude i dobra da mi pomogne, nekoliko puta na dan mi kaze mama ja te volim, sva je detinjstva a ne izgleda tako.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Деца су рођена да манипулишу родитељима. Ваљда је то део еволуцује и борбе за опстанак.

Катарина је била тек проходала, мислим да није имала ни годину дана. Ја сам лежао на кревету, пратио је краичком ока и причао телефоном. Она је гледала у мене, а пошто није осећала да је у центру пажње села је на под правећи се да је пала и почела да се дере као сирена. Нисам реаговао на њен плач, а она је одједном престала да плаче као да се ништа није десило, устала и наставила даље.

Кадо што рекох, мислим да није имала ни годину дана када је то урадила! То није могла да научи.

Најбољи савет шта да урадите наћи ћете у књизи коју сам вам рекао да прочитате. Мислим да има пример детета са скоро истим реакцијама ко што су реакције вашег детета. Прочитајте књигу од почетка, немојте прескакати оно што мислите да је везано за мању децу. Видећете своје грешке и биће вам јасније где сте грешили и савет ће вам бити јаснији. Уз то, И друго дете ће вам бити срећније.
    Poslednji put uređena Dejan : 04-12-2012 u 18:55
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Dec 2012
    Poruka
    5
    Pa procitacu, ali neka necemo drugo dete iz vise razloga. Moj muz i nije bio za drugo dete, govorio je kako cerka treba svu imovinu da nasledi, da bude pazena, mazena, cuvana, sto ona zaista i jeste. Koliko je cuvamo to svi znaju, mnogi nas kritikuju i govore da nam ona za to nece reci hvala, ali ja se nebi slozila. Ja znam sta znaci biti tiranin prema svom detetu, kao sto je otac bio prema meni i mojoj sestri, koliko nas je tuko, govori da zali sto nema sina, a ja sam tu najvise ispastala jer sam mladja njegova cerka. I zato mojoj devojcici sve ugadjam, gledam da ona bude srecna i zadovoljna.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Мислим да идете из крајности у крајност, што није добро. Сваки нормалан родитељ ће вам рећи да највише воли своје дете. И ја сам сигуран да не волите своје дете више него ја своје! Али моје дете кад није добро иде у ћошак! Наследници британске круне су док су били клинци сваког лета су чували овце и газили блато по Шкотској! Мислите ли да бака не може да им приушти нешто боље од тога?

Наше дете можда не добија све што пожели, али је са три године научило да вози ролере и бицикл без помоћних точкића! Са пет година ће знати да плива. Игром срећних околности зна два језика, а помало разуме и трећи. ... Такву имовину ћемо јој оставити и научити је да и њена деца од ње треба ту имовину да наследе.

Да не буде да се хвалим што имам вундеркинда, и друге њене другаре смо научили да возе бицикл без помоћних точкића. За то је потребно 7 до 15 дана по пола сата уживања и за дете и за родитеље. Да ли ће дете научити за 7 или 15 дана да вози бицикл зависи највише од тога колико су га ограничили родитељи, а не од узраста, интелигенције и урођене вештине детета. Ако не заборавим, ставићу фотографију "златног бицикла" на коме је прошлог лета седморо деце узраста од 3 до 7 година научило да вози бицикл.

Колико је година је имало ваше дете када сте му приуштили осмех који показује осећај задовољства и успеха детета које је управо научило да вози бицикл на два точка?
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Dec 2012
    Poruka
    5
    Moja cerka je sa 5 godina naucila da vozi bicikl, a rolere ne zna da vozi i ne voli to. Mi je cuvamo, moj muz je zove princezica i njoj lepo. Svima se u skoli hvali kako je tata zove princezo, obozava da spava sa nama iako ima vec 13 godina, ali ponasa se ko dete. Kada sanja nesto ruzno, dotrci kod nas i kaze mama sanjala sam ruzno. Svi nam govore kako je mnogo mazimo i pazimo, a mi ne mozemo da joj to ne ucinimo. Ume da place cesto, skola joj nesto posebno i ne ide, ja joj ne zameram vrlo dobra je, ja je zbog skole nikad necu grditi, mislim da je za to glupo grditi dete.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Верујте да ће јој то што је са пет година научила да вози бицикл више значити него што је зовете принцезо.

Ваше је дете, ако мислите да је најбоље да је на тај начин васпитавате онда је то, то.

Кад прочитате књигу напишите како вам се допада.
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Dec 2012
    Poruka
    4
    Ja nemam decu,još uvek ali mogu iz ličnog iskustva da potvrdim.Mene su pitali kada sam bio mali da li želim brata ili sestru,reagovao sam burno.Iako su tada moji roditelji mogli kao radnička klasa da priušte sve pa i nekoliko dece bez razmišljanja.Greška je bila ta što su me uopšte pitali za tako nešto.Tada su mi smetala druga deca,valjda iz straha da kod roditelja ne zauzmu prvo mesto a ja ostanem zapostavljen.Deca su ljubomorna a ima dosta i razmažene dece koja stalno žele da su u centru pažnje.Danas se kajem zbog toga što sam jedinac,trebaju mi braća i sestre,stariji ili mlađi svejedno.Ne pitajte decu da li nešto žele ili ne,a naročito ako je pitanje veoma ozbiljno kao ovo jer nisu svesna kakve su posledice nečega.

Datum priključivanja
    Dec 2012
    Poruka
    5
    Moja cerka u poslenje vreme, pocinje da place iz cista mira. Kao razloge navodi kako jos nije dobila prvu menstruaciju, kako joj zao sto je zensko, sto ce morati da radja, a pravi razlog je izgleda da trazi jos vecu paznju nego sto je ima. Jedan psiholog mi je rekao, da je bas ta paznja u pitanju. Imao li je neko takva iskustva?

Datum priključivanja
    Oct 2014
    Poruka
    2
    Imam troje dece i uvek glasam za vise od jednog jer je to bolje i za decu i za roditelje, iako to, mozda, tako ne izgleda...

Datum priključivanja
    Oct 2018
    Poruka
    1
    takva sam bila i ja

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu
  • You may post replies