Aliexpress WW   Banggood WW
Prikaz rezultata 1 do 13 od ukupno 13

Tema: Zašto je privatizacija odlična stvar?

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339

Zašto je privatizacija odlična stvar?

Kad na TV pomenu privatizaciju uvek se setim reklame koja je pratila prve dane privatizacije u Srbiji. U reklami su radnici raznih fabrika govorili zašto je privatizacija dobra, a udarna rečenica reklame je bila "DA SE ZNA KO JE GAZDA!".

Mislim da je to odličan razlog za reorganizaciju preduzeća koja imaju potencijal, ali ne i za privatizaciju. Iz mog ugla, kao građanina Srbije gledano, privatizacija izgleda ovako:

Trenutno se na čelu javnih i državnih preduzeća uglavnom nalaze ljudi koji su tu postavljeni po političkoj osnovi, tačnije predstavnici partija koje kažu da su građani na izborima rekli da baš oni treba da upravljau državom. Istovremeno kao što već rekoh glavni razlog za prodaju državnih preduzeća je "DA SE ZNA KO JE GAZDA!". Pa da li onda to znači da su na čelu javnih i državnih preduzeća ljudi koji nisu u stanju da ih vode pa zato moraju da ih privatizuju?

Sledeći razlog za privatizaciju je politika, ili direktno rečeno novac zbog koga su političari ustvari političari. Vlada Srbije svake godine planira koliko novca od privatizacije treba da uđe u budžet. To je odličan način da se unapredi privreda ako Vlada tako dobijen novac preko povoljnih kredita vraća nazad u privredu. Međutim ako taj novac ide za penzije, zdravstvo... onda mislim da "sečemo granu na kojoj sedimo" i da je Vladi jedini cilj da produži socijalni mir kako bi što duže vladala, a da probleme ostavlja za period kada ne bude imalo šta da se proda.

Da li negde grešim u razmišljanjima?
    Poslednji put uređena Dejan : 25-03-2005 u 02:43

Datum priključivanja
    May 2007
    Poruka
    49
    Dejane, sve treba prodati. Jer vidi kad se sve proda taj isti politichki shljam iz shatro demokratskog bloka netje imati shta da mazne. S' druge strane privatizacija je znachajna mnogo jer se sa njom isplatjuju krediti kao shto si rekao. Jer mi smo u krizi velikoj ali polako se vadimo upravo pomotju privatizacije.

Datum priključivanja
    May 2007
    Poruka
    4
    Slede?i razlog za privatizaciju je politika, ili direktno re?eno novac zbog koga su politi?ari ustvari politi?ari. Vlada Srbije svake godine planira koliko novca od privatizacije treba da u?e u bud?et. To je odli?an na?in da se unapredi privreda ako Vlada tako dobijen novac preko povoljnih kredita vra?a nazad u privredu. Me?utim ako taj novac ide za penzije, zdravstvo... onda mislim da "se?emo granu na kojoj sedimo" i da je Vladi jedini cilj da produ?i socijalni mir kako bi ?to du?e vladala, a da probleme ostavlja za period kada ne bude imalo ?ta da se proda.

Da li negde gre?im u razmi?ljanjima?

Gre?i? sine, itekako. Jo? pre vi?e od 1 veka utemeljitelj socijalne psihologije Le Bon je uo?io da se svaka masovna plja?ka, prevrat, sumrak prava, skriva iza novih op?tih imenica koje svetu nisu jasne. 'Privatizacija' i 'tranzicija' su takve re?i. Kroz alkemiju preozna?avanja, neka polupismena kriminalna fukara postaje vlasnik ne?eg ?to smo posteno sticali svi mi. Pa pogledaj tu samoprogla?enu elitu privatizacije: do pre 15-ak godina nisu imali ni cvonjka, a sada nas te iste mracne spodobe gledaju tupo sa naslovnih stranica novina (nose oni 'stuc' pod kaputom). Kako to moze da bude dobro? Moze li posten covek imati nesto dobro od toga da su ga opljackali kriminalci i zadnja fukara. Srecom pa ni oni nece vecno da traju. Posle njih dolaze oni veliki iz sveta, a ovi nasi mali ima da im budu kvislinzi, a narod... Ma ko j... narod!

Datum priključivanja
    May 2007
    Poruka
    49
    Citat U originalu postavio/la Radenko Radojcic Pregled poruke
    Slede?i razlog za privatizaciju je politika, ili direktno re?eno novac zbog koga su politi?ari ustvari politi?ari. Vlada Srbije svake godine planira koliko novca od privatizacije treba da u?e u bud?et. To je odli?an na?in da se unapredi privreda ako Vlada tako dobijen novac preko povoljnih kredita vra?a nazad u privredu. Me?utim ako taj novac ide za penzije, zdravstvo... onda mislim da "se?emo granu na kojoj sedimo" i da je Vladi jedini cilj da produ?i socijalni mir kako bi ?to du?e vladala, a da probleme ostavlja za period kada ne bude imalo ?ta da se proda.

Da li negde gre?im u razmi?ljanjima?

Gre?i? sine, itekako. Jo? pre vi?e od 1 veka utemeljitelj socijalne psihologije Le Bon je uo?io da se svaka masovna plja?ka, prevrat, sumrak prava, skriva iza novih op?tih imenica koje svetu nisu jasne. 'Privatizacija' i 'tranzicija' su takve re?i. Kroz alkemiju preozna?avanja, neka polupismena kriminalna fukara postaje vlasnik ne?eg ?to smo posteno sticali svi mi. Pa pogledaj tu samoprogla?enu elitu privatizacije: do pre 15-ak godina nisu imali ni cvonjka, a sada nas te iste mracne spodobe gledaju tupo sa naslovnih stranica novina (nose oni 'stuc' pod kaputom). Kako to moze da bude dobro? Moze li posten covek imati nesto dobro od toga da su ga opljackali kriminalci i zadnja fukara. Srecom pa ni oni nece vecno da traju. Posle njih dolaze oni veliki iz sveta, a ovi nasi mali ima da im budu kvislinzi, a narod... Ma ko j... narod!
    Meshash politiku i ekonomiju, ako neko zna bar malo o osnovama ekonomije, onda mora i da zna da je drzhavni prioritetni prihod POREZ. To tako funkcionishe u svetu, znachi bitno je da se pomirimo sa tim da ne treba da zhalimo za tim preduzetjima, koja su stvarana iz kredita, diktirana pod pokroviteljstvom crvene knjizhice. Dakle ako hotjete da se u ovoj zemlji integrrishe demokratija, mora se sve prodati ( to ko prodaje, za koliko, koliko je ko ukrao.. u to netju da ulazim, jer tje ti smradovi otitji iz fotelje polako ali sigurno shto je kod nas danas sve vishe i vishe praksa ).
    LJUDI NEMOJTE ZHALITI ZA PREDUZETJIMA KOJA SE PRIVATIZUJU I NOVCEM KOJI JE UKREDEN KADA VRLO DOBRO ZNATE DA OD TOGA NEMAMO NISHTA.
    Jednoga dana Srbija tje ostati na nama mladima, mi tjemo je ekonomski ojachati i prikazati pravu sliku patriotizma u onom pozitivnom svetlu ( Srpski brend ).

P.S. Gospodine Radenko Radojcic,

Shta je poshteno sticano? Te fabrike stechene mozhda? Pa josh uvek se vratjaju dugovi za taj neki razvoj privrede iz `65... To nije stecheno to je pozajmljeno.. Tako da nemojte se maltretirati i opteretjivati sa tim stvarima. Ako budemo razmishljali na taj nachin, to da plachemo zbog kradja itd.. Ima bre da prsnemo.. E sad ako budemo razmishljali tako, da kad se sve privatizuje, motji tje za jaja da nas uhvate ti isti politichari, jer netje imati konkretno shta veliko da maznu... I da jako bitna stvar pre no shto se neko upusti o diskusiju o ekonomiji, neka proveri dobro svoj izvor podatka, jer "Ekonomija je nauka u kojoj nema ljubavi, nego samo interes" A ne neka Le Bon-ova teorija socijalne psihologije ili kako vetj... Ja se iskreno nadam da postoje ljudi kojima je stalo da pokrenu Srbiju na fin nachin (znachi zasuci rukave), a ne plakati za izgubljenim!

Datum priključivanja
    Aug 2005
    Poruka
    352
    Ovo boli

Datum priključivanja
    Aug 2007
    Poruka
    3
    Pazite ovako,jedan moj profa jos nam je na prvoj godini studija pricao da drustvena svojina nije dobra,jer nema titulara,tj onog ko je neposredno zainteresovan da se ona rentabilno i efikasno koristi i da donosi dobit i svi se prema njoj ponasaju kao prema tzv.zadruznoj kobili ili Alajbegovoj slami.To je jedan od osnovnih razloga,po meni,sto je privatna svojina i privatna inicijativa,pa samim tim i privatizacija drustvenih firmi,osnovni uslov za podizanje rentabilnosti poslovanja i razvoj drustva u pravom smeru.

Datum priključivanja
    Aug 2005
    Poruka
    352

Teorija

Ma sve je to super kad profesor prica, ali...
    Poseti sajt "Agencija za privatizaciju" , odluci se recimo za jednu privrednu granu i prelistaj preduzeca koja su prodata na aukcijama. Pogledaj ko ih je kupio i ko je ucestvovao na aukcijama.

Datum priključivanja
    Sep 2007
    Poruka
    10,812

Bes privatizacija

Citat U originalu postavio/la Dejan Pregled poruke
    Kad na TV pomenu privatizaciju uvek se setim reklame koja je pratila prve dane privatizacije u Srbiji. U reklami su radnici raznih fabrika govorili zašto je privatizacija dobra, a udarna rečenica reklame je bila "DA SE ZNA KO JE GAZDA!".

Mislim da je to odličan razlog za reorganizaciju preduzeća koja imaju potencijal, ali ne i za privatizaciju. Iz mog ugla, kao građanina Srbije gledano, privatizacija izgleda ovako:

Trenutno se na čelu javnih i državnih preduzeća uglavnom nalaze ljudi koji su tu postavljeni po političkoj osnovi, tačnije predstavnici partija koje kažu da su građani na izborima rekli da baš oni treba da upravljau državom. Istovremeno kao što već rekoh glavni razlog za prodaju državnih preduzeća je "DA SE ZNA KO JE GAZDA!". Pa da li onda to znači da su na čelu javnih i državnih preduzeća ljudi koji nisu u stanju da ih vode pa zato moraju da ih privatizuju?

Sledeći razlog za privatizaciju je politika, ili direktno rečeno novac zbog koga su političari ustvari političari. Vlada Srbije svake godine planira koliko novca od privatizacije treba da uđe u budžet. To je odličan način da se unapredi privreda ako Vlada tako dobijen novac preko povoljnih kredita vraća nazad u privredu. Međutim ako taj novac ide za penzije, zdravstvo... onda mislim da "sečemo granu na kojoj sedimo" i da je Vladi jedini cilj da produži socijalni mir kako bi što duže vladala, a da probleme ostavlja za period kada ne bude imalo šta da se proda.

Da li negde grešim u razmišljanjima?
    IV NAMENA SREDSTAVA OSTVARENIH U POSTUPKU PRIVATIZACIJE Član 60.
    (1) Sredstva ostvarena prodajom kapitala u postupku privatizacije koriste se za finansiranje:
    1) republičkog fonda nadležnog za penzijsko i invalidsko osiguranje zaposlenih;
    2) podsticanje razvoja;
    3) isplaćivanje naknade licima čija je imovina nacionalizovana;
    4) vraćanje dugova čiji je obveznik ili garant Republika Srbija;
    5) troškova prodaje u postupku privatizacije;
    6) posebnog programa razvoja privrede i zaštite životne sredine koji donosi organ teritorijalne autonomije, odnosno lokalne samouprave;
    7) drugih namena.

posle prve tačke, nema više para.
    ALI JE NOVAC OPRAN. Sada je novi vlasnik ugledni gradjanin, opranog novca i blagoslova države ("d" je namerno malo).

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    По мени, приватизација на овај начин није добра и ништа не треба продати на начин на који је продато! Прве "реформе" након 5. октобра су почеле у областима у којима има највише новца. Са друге стране, још увек није дошло до реформе правног система који би био регулатор осталих реформи.

Потпуно се слажем са Плантаже кад каже
    "АЛИ ЈЕ НОВАЦ ОПРАН. Сада је нови власник угледни грађанин, опраног новца и благослова државе."
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Sep 2007
    Poruka
    10,812

продаја робних кућа "Београд"

Пријаву за лицитацију робних кућа "Београд" , уз депозит од 44 милиона евра, поднело, односно преузело тендерску документацију 40 заинтересованих.
    Јавна аукција је 29. октобра, по почетној цени од 140 милиона динара, а подизаће се за 5 милиона евра у сваком покушају.
    (изјава Диникића, данас у Влади Србије)

Datum priključivanja
    Sep 2007
    Poruka
    10,812

данас велика продаја

Данас у Хотелу "Хајат", аукцијска продаја капитала Компаније Робне куће "Београд", 30 робних кућа, дистрибутивни и пословни центар, 240.000 квадратних метара простора.
    /Као студент "прогутала" сам Динкићеву књигу "Економија деструкције - велика пљачка народа". Писао је о економији тадашње Југе. Данас.... ??? Увек се потврди она народна "слушај ти шта ја причам, не гледај шта радим"./

Datum priključivanja
    May 2007
    Poruka
    49

De Facto

Prvo i osnovno shto su me uchili na studijama
    "DRZHAVA SE BOGATI IZ POREZA I OSTALIH DADZBINA KOJE NAM POTRAZHUJE ISTA!"
    E sad, bitna stvar koju sam nauchio u zhivotu jeste "OTETO PROKLETO"
    Tako da, gledajutji to sa tachke profesionalca, odobravam privatizaciju, do dushe ne ovim tempom, niti na ovaj nachin..
    Definitivno je da postoji izvestan broj klauzula u tim nazovimo ugovorima o privatizaciji, koje treba brisati/menjati. Tachno je takodje da ne postoje ljudi koji imaju toliki uticaj na samo podruchje Srbije koji mogu psiholoshko-socioloshki da objasne narodu znachaj privatizacije, ali tako shto tje se videti promene.
    Primer: Prodaja hemijsko-tehnoloshkog preduzetja X
    Novac privatizacije, namenjem pre svega radnicima, a ostatak za neku novu shkolu, dok bih na kupcu ostavio da izmiri KREDIT koji je podignut 19XX godine za podizanje istog preduzetja.
    Ali to je neka moja glupava jednostavna vizija.
    Naime, kada se budzet pravi tu su hiljade i hiljade planova za usvajanje istog, samo ljudi to je takav proces, da je tu uloga amortizacije (kod nas) chak 20% onog oportunitivnog dobitka/gubitka. Tako da ne bi doshlo do sluchajnog suficita budzeta u odnosu na planirani, sigurno bih taj novac pretopio, odnosno kompenzirao zarad naroda.
    Druga stvar po meni jako bitna vezana za nashu nacionalnu svest, jeste da mi ne mozhemo da se pomirimo sa tim da smo duzhni i duzhni i duzni i duzhni i duzhni tje nam i unuci biti. Ovako lepo investiranjem u dugove i oblasti kojima su potrebna sredstva mi krpimu jednu veliku rupu.
    E sad, mi shvatamo privatizaciju kao neku otimachinu, shto se i dalo videti na ovom forumu, tachnije ovoj temi, neko je gore napisao da su problem ljudi koji koji to kupuju, u to netju da ulazim, jer bilo kako bilo, radna mesta ostaju, zakonski je definisano da ti ljudi moraju ostati u protivnom dolazi do isplate otpremina, odnosno pokretje se prekrshajni ili krivichni postupak protiv poslodavca. Dalje, postoji zakon u kome se i diktira odredjena svota koju poslodavci moraju da isplatjuju radnicima na primer u novitetu chini mi se ta svota je iznosila visinu potroshachke korpe i josh neka hiljada vishe, da ne dodje do indirektnog otpushtanja radnika (samoinicijativno davanje otkaza zbog niskih dohodaka).
    Dalje, ti krediti nisu fiksne svote, na nekima postoji i kamata, dalje kao narod se zaduzhujemo bruka, dizhemo neke Laki Kesh kredite i shta ti ja znam, mislim ljudi to je kradja chista, znachi konkretno funkcioneri NBS-a su krivi za to, tek je nedavno pokrenuta pricha o tome.. Jer su majmuni "ne predidjeno" napravili inflaciju koja je vrlo pozamashna kada se uzme u obzir BNP (bruto nacionalni prozvod). Dalje makroekonomski razvoj, jooooooooj shto volim to da chujem, konkretna rech je STAGNACIJA MAKROEKONOMIJE. Monopoli, ljudi postoji toliko faktora koji utichu na privatizaciju, kada sumiramo realno stanje ove zemlje, i privatizaciju, mislim dobro je da neko hotje i ima volje da kupuje ****na propala preduzetja!

Datum priključivanja
    Nov 2007
    Poruka
    7
    Citat U originalu postavio/la menager Pregled poruke
    Prvo i osnovno shto su me uchili na studijama
    "DRZHAVA SE BOGATI IZ POREZA I OSTALIH DADZBINA KOJE NAM POTRAZHUJE ISTA!"
    E sad, bitna stvar koju sam nauchio u zhivotu jeste "OTETO PROKLETO"
    Tako da, gledajutji to sa tachke profesionalca, odobravam privatizaciju, do dushe ne ovim tempom, niti na ovaj nachin..
    Definitivno je da postoji izvestan broj klauzula u tim nazovimo ugovorima o privatizaciji, koje treba brisati/menjati. Tachno je takodje da ne postoje ljudi koji imaju toliki uticaj na samo podruchje Srbije koji mogu psiholoshko-socioloshki da objasne narodu znachaj privatizacije, ali tako shto tje se videti promene.
    Primer: Prodaja hemijsko-tehnoloshkog preduzetja X
    Novac privatizacije, namenjem pre svega radnicima, a ostatak za neku novu shkolu, dok bih na kupcu ostavio da izmiri KREDIT koji je podignut 19XX godine za podizanje istog preduzetja.
    Ali to je neka moja glupava jednostavna vizija.
    Naime, kada se budzet pravi tu su hiljade i hiljade planova za usvajanje istog, samo ljudi to je takav proces, da je tu uloga amortizacije (kod nas) chak 20% onog oportunitivnog dobitka/gubitka. Tako da ne bi doshlo do sluchajnog suficita budzeta u odnosu na planirani, sigurno bih taj novac pretopio, odnosno kompenzirao zarad naroda.
    Druga stvar po meni jako bitna vezana za nashu nacionalnu svest, jeste da mi ne mozhemo da se pomirimo sa tim da smo duzhni i duzhni i duzni i duzhni i duzhni tje nam i unuci biti. Ovako lepo investiranjem u dugove i oblasti kojima su potrebna sredstva mi krpimu jednu veliku rupu.
    E sad, mi shvatamo privatizaciju kao neku otimachinu, shto se i dalo videti na ovom forumu, tachnije ovoj temi, neko je gore napisao da su problem ljudi koji koji to kupuju, u to netju da ulazim, jer bilo kako bilo, radna mesta ostaju, zakonski je definisano da ti ljudi moraju ostati u protivnom dolazi do isplate otpremina, odnosno pokretje se prekrshajni ili krivichni postupak protiv poslodavca. Dalje, postoji zakon u kome se i diktira odredjena svota koju poslodavci moraju da isplatjuju radnicima na primer u novitetu chini mi se ta svota je iznosila visinu potroshachke korpe i josh neka hiljada vishe, da ne dodje do indirektnog otpushtanja radnika (samoinicijativno davanje otkaza zbog niskih dohodaka).
    Dalje, ti krediti nisu fiksne svote, na nekima postoji i kamata, dalje kao narod se zaduzhujemo bruka, dizhemo neke Laki Kesh kredite i shta ti ja znam, mislim ljudi to je kradja chista, znachi konkretno funkcioneri NBS-a su krivi za to, tek je nedavno pokrenuta pricha o tome.. Jer su majmuni "ne predidjeno" napravili inflaciju koja je vrlo pozamashna kada se uzme u obzir BNP (bruto nacionalni prozvod). Dalje makroekonomski razvoj, jooooooooj shto volim to da chujem, konkretna rech je STAGNACIJA MAKROEKONOMIJE. Monopoli, ljudi postoji toliko faktora koji utichu na privatizaciju, kada sumiramo realno stanje ove zemlje, i privatizaciju, mislim dobro je da neko hotje i ima volje da kupuje ****na propala preduzetja!
    Odlicno si sve ove negativnosti primetio i u potpunosti se slazem sa tobom,ali pokusaj da uneses i malo optimizma,jer...Kad bi svi koji pokusavaju da pokrenu neki biznis u samom startu gledali koji ih sve problemi cekaju verovatno bi rekli da ,,nije vredno truda".Verujem da postoje ljudi koji zele da kupe ovu,,Alaj-begovu slamu" i od nje nesto i naprave.Da li su to bivsi radnici ili neko sa strane bitno je da zele.Nije im sigurno lako,ali cekati nesto da se desi samo od sebe...sigurno nece.Ovo je sve posledica tranzicije u kojoj se zemlja nalazi,a mislim da ko bude posteno i kvalitetno radio,imao konkurentske cene,manje marze,bio skroman i svestan da nista ne ide olako i brzo...taj ce i da uspe.Imam zenine rodjake u USA i kazu da tamo nije nista dzabe i nista na brzaka.Pozdrav!

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu