Dodela nagrada 8. međunarodnog festivala poezije i kratke priče dece i mladih "DUŠKO TRIFUNOVIĆ"

će biti održana u petak 03.10.2014. u biblioteci "Stevan Sremac", Narodnih heroja 5, kod glavne pošte, u Novom Sadu u 18 časova uz odgovarajući kulturno-umetnički program.






Svi ste pozvani da dođete, ako možete, i učestvujete, ako želite, kao gosti! Onima koji dolaze izvan Novog Sada ne možemo platiti ni putne troškove, ni nastup, jer ne dobijamo ni od koga nikakva sredstva.






U organizaciji Scene svih kreativnih, održava se 8. međunarodnifestival za decu osnovnih i srednjih škola, studentsku i omladinu do30 godina "DUŠKO TRIFUNOVIĆ".






Da bi se negovalo i stimulisalo književno stvaralaštvo dece i omladine, i da bi se sačuvala uspomena na jednog od najvećih srpskih pesnika DUŠKA TRIFUNOVIĆA (rođenog u u Sijekovcu kod BRODA BIH, 1933.godine, koji je posle 1992.godine živeo u Novom Sadu), u organizaciji SCENE SVIH KREATIVNIH održava se TREĆI međunarodni festival za decu osnovnih i srednjih škola, studentsku i omladinu do 30 godina "DUŠKO TRIFUNOVIĆ", prema ideji i inicijativi Stojana Simića Krpice, uz podršku mr Jovana Mihajila posthumno, i mr Nere Legac kao žirija, i ma Zvezdane Simić, kao tehničke pomoći, koji svi rade potpuno besplatno, u organizaciji Scene svih kreativnih, nezavisno od politike, moći, novca, seksa i nasilja, u vremenu kada je kultura, umetnost, književnost potpuno marginalizovana i obezvređena, gde se forsira potrošački mentalitet, kako bi se povratilo dostojanstvo književnosti i umetnosti, ne tražeći niti dobijajući novac od ministarstva kulture grada Novog Sada, ni ministarstva AP Vojvodine, ni ministarstva Republike Srbije, niti evropskih ni svetskih fondova, niti vladinihniti nevladinih organizacija niti pojedinaca, iako bi ih mogli dobiti, ne trošeći ničija finansijska sredstva. Ministarstva kulture oslobodili smo obaveze da nam traže finansijske izveštaje. Kojima kao takvi smetamo, kažemo da ne uzvraćamo udarce na napade ni u ličnom kontaktu, ni preko interneta, pod pravim imenom, ne anonimno, ni podnikovima. Ne želimo širiti nasilje. NAGRADE MEĐUNARODNIH FESTIVALAPOEZIJE I KRATKE PRIČE KOJE ORGANIZUJE SCENA SVIH KREATIVNIH NISU VEZANE ZA NOVAC, ne može ih svako dobiti, i prestižne su. Zahvaljujemo se pesnikinjama i pesnicima, piscima i književnicima što nam daruju knjige koje dajemo kao nagrade uz diplomu.






Žiri festivala radio je u sastavu mr Jovan Mihajilo (predsednik), posthumno, mr Nera Legac (član) i Stojan Simić Krpica (član). Na konkurs je stiglo nekoliko hiljada radova od više stotina autora iz zemlje iinostranstva (mahom iz zemalja bivše Jugoslavije), iz današnjegregiona.






POEZIJA - KATEGORIJA DO 30 GODINA






1. nagradu 8. međunarodnog festivala poezije i kratke priče dece i mladih "DUŠKO TRIFUNOVIĆ" za poeziju u kategoriji do trideset godina dobili su ravnopravno:



Miloš Ristić, Kruševac, Srbija,

Nemanja Dragaš, Beograd, Srbija.



2. nagradu 8. međunarodnog festivala poezije i kratke priče dece i mladih "DUŠKO TRIFUNOVIĆ" za poeziju u kategoriji do trideset godina dobili su ravnopravno:



Tijana Jozic, Beograd, Srbija,

Iva Kolačarić, Novi Sad, Srbija,

Tatjana Dražić, Despotovo, Srbija,

Antonia Kralj, Split, Hrvatska,

Aleksandra Nedeljković, Niš, Srbija,

Jovana Bajagic Niš, Srbija.



3. nagradu 8. međunarodnog festivala poezije i kratke priče dece i mladih "DUŠKO TRIFUNOVIĆ" za poeziju u kategoriji do trideset godina dobili su ravnopravno:



Andrija Božović, Kosovska Mitrovica, Srbija

Esmin Suljević,ević, Kakanj, BiH

Milica Milovanović, Beograd, Srbija,

Stojan Janković, Trebinje, RS, BiH

Jovana Mitić, Leskovac, Srbija,

Marko Bilić, Žabalj, Srbija,

Nemanja Oblaković, Šabac, Srbija,

Jelena Kostić, Niš, Srbija,

Ana Vilotić, Čačak, Srbija,

Tijana Kekić, Prijedor, RS, BiH,

Marija Stošić, Niš, Srbija,

Aleksandra Dabić, Vršac, Srbija,

Aleksandar Crnomarković, Prijedor, RS, BiH,

Marko Milovanovic Srebrenica,Rs,BiH,

Predrag Savić, Novi Sad, Srbija.



KRATKE PRIČE - KATEGORIJA DO 30 GODINA






1. nagradu 8. međunarodnog festivala poezije i kratke priče dece i mladih "DUŠKO TRIFUNOVIĆ" za kratke priče u kategoriji do trideset godina dobili su ravnopravno:



Milan Gromović, Čačak, Srbija,

Boris Maksimović, Banja Luka, BiH,

Milan Ružić, Lučani, Srbija,

Aleksandar Obradović, Bijelo Polje, Crna Gora,

Milena Stojanović, Paraćin, Srbija.



2. nagradu 8. međunarodnog festivala poezije i kratke priče dece i mladih "DUŠKO TRIFUNOVIĆ" za kratke priče u kategoriji do trideset godina dobili su ravnopravno:



Josip Tomić, Zagreb, Hrvatska,

Jelena Kočović, Kragujevac, Srbija,

Zlatan Mrkonjić, Tuzla, BiH.



3. nagradu 8. međunarodnog festivala poezije i kratke priče dece i mladih "DUŠKO TRIFUNOVIĆ" za kratke priče u kategoriji do trideset godina dobili su ravnopravno:



Nikola Ačanski Novi Sad, Srbija,

Anđelija Markovic, Beograd, Srbija,

Kristina Topić, Teslić, RS, BiH,

Dejan Đuričić, Bratunac, BiH,

Marija Vasić, Novi Sad, Srbija,

Hristina Petrović, Vrnjačka Banja, Srbija,

Marija Veljić, Kruševac, Srbija,

Slavica Milosavljević, Kuršumlija, Srbija,

Đorđe Grmuša, Beograd, Srbija,

Slobodan Ćirić, Pirot, Srbija.



POEZIJA - KATEGORIJA SREDNJOŠKOLACA






1. nagradu 8. međunarodnog festivala poezije i kratke priče dece i mladih "DUŠKO TRIFUNOVIĆ" za poeziju u kategoriji srednjoškolaca dobili su ravnopravno:



Tanja Slaveva, gimnazija "Kočo Racin", Veles, Makedonija,

Milica Mitić, Leskovac, Srbija,

Katarina Ranković, Beograd, Srbija,

Sara Gorgijoska, Kumanovo, Makedonija.



2. nagradu 8. međunarodnog festivala poezije i kratke priče dece i mladih "DUŠKO TRIFUNOVIĆ" za poeziju u kategoriji srednjoškolaca dobili su ravnopravno:



Petranka Kostadinova, Zleovo (Radoviš, Štip), Makedonija,

Nevena Petrović, Smederevo, Srbija,

Adrijana Puača, Filološka gimnazija, Beograd, Srbija,

Amina Aljić, Živinice, BiH,

Rajka Milišić, Banja Luka, RS, BiH,

Dajana Petković, Prehrambeno - hemijska škola, mentorica Valentina Radojčić, Niš, Srbija.



3. nagradu 8. međunarodnog festivala poezije i kratke priče dece i mladih "DUŠKO TRIFUNOVIĆ" za poeziju u kategoriji srednjoškolaca dobili su ravnopravno:



Andrijević Anđela, Paraćin, Srbija,

Bojana Anđelković, Osma beogradska gimnazija, Beograd, Srbija,

Nemanja Đurčić, Mošorin, Srbija,

Minja Glavčić, Kraljevo, Srbija,

Marija Milisavljević, Zaječar, Srbija

Nikola Kostić, Vladičin Han, Srbija,

Aleksa Bošković, gimnazija "Svetozar Marković", Niš, Srbija, g

Žana Mariana Prokić, Elektrotehnička i građevinska škola "Nikola Tesla", Lapovo, Srbija,

Marina Srnka, Novi Sad, Srbija.



KRATKE PRIČE - KATEGORIJA SREDNJOŠKOLACA






1. nagradu 8. međunarodnog festivala poezije i kratke priče dece imladih "DUŠKO TRIFUNOVIĆ" za kratke priče u kategoriji srednjoškolaca dobili su ravnopravno:



Belma Babić, gimnazije "Ismet Mujezinović", Tuzla, BiH,

Melisa Kadrić, Lukavac, BiH,

Velma Suljendic, Tuzla, BiH.



2. nagradu 8. međunarodnog festivala poezije i kratke priče dece imladih "DUŠKO TRIFUNOVIĆ" za kratke priče u kategoriji srednjoškolaca dobili su ravnopravno:



Ivana Daković, gimnazija "Slobodan Škerović", Podgorica, Crna Gora,

Aleksa Rajčević, Čačak, Srbija,

Emilija Vrančić, Filološka gimnazija, Novi Beograd,

Ivana Daković, Podgorica, Crna Gora,

Petra Šešelja, gimnazija ''Jovan Jovanović Zmaj'', Novi Sad, Srbija,

Aleksa Bošković, gimnazija "Svetozra Marković", Niš, Srbija,

Anđela Radonjić, gimnazija "Slobodan Škerović", Podgorica, Crna Gora,

Natalija Kostić, srednja škola "Jovan Skerlić", Vladičin Han, Srbija.



3. nagradu 8. međunarodnog festivala poezije i kratke priče dece imladih "DUŠKO TRIFUNOVIĆ" za kratke priče u kategoriji srednjoškolaca dobile su ravnopravno:



Sanja Drča, Deveta beogradska gimnazija "Mihailo Petrović Alas", Novi Beograd, Srbija,

Ana Babić, Kruševac, Srbija,

Monika Marković, Tuzla, BiH.



POEZIJA - KATEGORIJA OSNOVACA






1. nagradu 8 međunarodnog festivala poezije i kratke priče dece i mladih "DUŠKO TRIFUNOVIĆ" za poeziju u kategoriji osnovaca dobili su ravnopravno:



Dragana Nikolić, istureno odeljenje u Rečici, mentorica Zdenka Ristić, centralna škola "Božidar Dimitrijević-Kozica", u Bradarcu (Požarevac), Srbija,

Adnan Selimović, Prnjavor, BiH,

Teodora Vesić, OŠ "Karađorđe" Rača (Kragujevac), Srbija,

Majda Ambruš, OŠ "Sveti Sava", mentorica Svetlana Marković, Pančevo, Srbija,

Una Nikolić, OŠ "Žarko Zrenjanin", mentorica Maja Pandurov, Zrenjanin,

Nadica Uzunova,OOU "Petar Musev", mentorica Katerina Črčeva, Bogdanci, Makedonija,

Anđelina Subotić, OŠ "Đura Daničić", mentorica Ljeposava Ilić, Novi Sad, Srbija.



2. nagradu 8 međunarodnog festivala poezije i kratke priče dece i mladih "DUŠKO TRIFUNOVIĆ" za poeziju u kategoriji osnovaca dobili su ravnopravno:



Katarina Vulić, OŠ "Stanislav Srermčević", mentor Predrag Nikolić, Kragujevac, Srbija,

Matija Conić, OŠ "Vladislav Ribnikar", mentorica Jasmina Šuša, Beograd, Srbija,

Emilija Šterjova, OOU "Hadži Konstantinov-Džinot", mentorica Slavjanka Paunova Kuculova, Veles, Makedonija,

Ksenija Matović, pesnička radionica "Mladi pesnici", OŠ "Filip VIšnjić", Beograd

Katarina Konatar, OŠ "Nikola Tesla", mentorica Aleksandra Drakulić, Beograd, Srbija.



3. nagradu 8 međunarodnog festivala poezije i kratke priče dece i mladih "DUŠKO TRIFUNOVIĆ" za poeziju u kategoriji osnovaca dobili su ravnopravno:



Slađana Lazić, literarna sekcija "Jutra plavog sljeza", mentorica Mirjana Lazarević, Tuzla, BIH,

Dina Kalević, OŠ "Ćirilo i Metodije", mentor Dejan Gigić, Beograd, Srbija,

Anđela Stamenković, OŠ "Sveti Sava", Batočina, Srbija,

Slaviša Simić, OŠ "Veljko Čubrlović", mentorica Vesna Jović, Priboj, RS, BiH.

Sofija Pajović, OŠ "Skadarlija", Beograd, Srbija,

Aleksandar Pepić, OŠ "Sveti Sava", Ljubinje, RS,

Ema Obradović, OŠ "Jovan Jovanović, Zmaj", Novi Kneževac, Srbija.



KRATKE PRIČE - KATEGORIJA OSNOVACA






1. nagradu 8. međunarodnog festivala poezije i kratke priče dece imladih "DUŠKO TRIFUNOVIĆ" za kratke priče u kategoriji osnovaca dobli su ravnopravno:



Kristina Obradović, OŠ "Akademik Milenko Šušić", mentor Milan Gromović, Guča, Srbija,

Mia Majerle, OŠ "Vladislav Ribnikar", mentor Jasmina Šuša, Beograd, Srbija,

Nadica Uzunova, OOU "Petar Musev", mentorica Katerina Črčeva, Bogdanci, Makedonija,

Andjela Basić, osnovna škola pri matematičkoj gimnaziji u Beogradu, mentorica Anđelka Petrović, Beograd, Srbija.



2. nagradu 8. međunarodnog festivala poezije i kratke priče dece imladih "DUŠKO TRIFUNOVIĆ" za kratke priče u kategoriji osnovaca dobli su ravnopravno:



Dunja Mikić, OŠ "Đura Daničić", mentorica Ljeposava Ilić, Novi Sad, Srbija,

Ema Obradović, OŠ "Jovan Jovanović Zmaj", Novi Kneževac, Srbija,

Marija Ilić, Čitluk (Kruševac), Srbija,

Anđela Dakić, literarna sekcija OŠ "Sveti Sava", metorica Mirjana Lazarević, Bijeljina, RS, BiH,

Iva Kovrlija, OŠ "Nikola Tesla", mentorica Aleksandra Drakulić,

Beograd, Srbija.







3. nagradu 8. međunarodnog festivala poezije i kratke priče dece imladih "DUŠKO TRIFUNOVIĆ" za kratke priče u kategoriji osnovaca dobli su ravnopravno:



Teodora Čaprić, OŠ "Stanislav Srermčević", mentor Predrag Nikolić, Kragujevac, Srbija,

Ivana Samardžić, OŠ "Vuk Karadžić", učiteljica Mara Slijepčević, Vlasenica, RS, BiH.



Dodela nagrada 8. međunarodnog festivala poezije i kratke priče mladih "DUŠKO TRIFUNOVIĆ" će biti održana u petak 03.10.2014. u biblioteci "Stevan Sremac", Narodnih heroja 5, kod glavne pošte, u Novom Sadu u 18 časova uz odgovarajući kulturno-umetnički program.






Svi dobitnici i dobitnice treba da u svojim biografijama, kada negde šalju ili objavljuju knjigu, napišu koje su nagrade dobili i u kojoj kategoriji, a ne da pišu da su dobili nagradu tog festivala stvarajući zbrku u javnosti.






Svim dobitnicima nagrada čestitamo!






I svima koji su učestvovali na konkursu festivala se zahvaljujemo!






Zahvaljujemo se svim autoricama i autorima koji su nam poklonili knjige koje delimo kao nagrade dobitnicama i dobitnicima!