Aliexpress WW   Banggood WW
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 28 od ukupno 28

Tema: Kraljevina!

Datum priključivanja
    Feb 2006
    Poruka
    3
    Citat U originalu postavio/la Zasto bas ja
    izasao i aviona,spustio se stepenicama na na nase tlo i teatralno poljubio zemlju.Ma nemoj!Kakav spektakl za siroke(ogranicene) narodne mase.Kakav kralj,kakvo kraljevstvo!Pa moral ljudi se podize ekonomijom,a ne nekim natucajucim kraljem i njegovom suprugom,koja,usput receno,bolje govori srpski nego on.Dosao je i zivi ovde,posto mu je,ocigledno,zivot u inosranstvu preskup,pa hajde sad,dobra mu i nekadasnja,sadasnja,mozda cak i buduca drzava.Dokle,videcemo!
    Ja stvarno ne kontam zasto toliko slavite tog kralja???

Datum priključivanja
    Apr 2006
    Poruka
    25

Када би се зезали

Каква краљевина. То су ћорава посла групе интересних појединаца. Окупили се у некакав крунски савет па би да уводе краљевину.
    Неко рече краљ би помогао да се Србија развије брже. А та породица арчила изнешено благо из земље, па кад потрошили они се вратили у земљу. Није имао пас зашта да их уједе. Што себи не створише нешто када су тако способни. лезилебовићи као и сваки део власти. Пошто имамо превише лезилебовића не требају нам нови.
    Република је закон.

Datum priključivanja
    Aug 2006
    Poruka
    227

???

Ja ne znam sta je sa ovim srbima?! Pa kako smo krenuli da se unazadjujemo sticicemo do pecine! Zamisli da ti dodje neki idiot na vlast i da ne mozes da ga se resis samo zato stoje kralj??? KATASTROFA!!! To vreme bi trebalo da bude daleko iza nas. Sto se tice evropskih monarhija, da se ne lazemo, da li ste ikada videli englesku kraljicu da donosi neke bitne politicke odluke??? Ona zivi, postoji, postovana je ali, brate mili ona se ne pita!!!
    Mislim da je debilizam vracati se bilo kojoj od proslih politika i uredjenja, a narocito monarhiji.

Datum priključivanja
    Sep 2006
    Poruka
    5
    Citat U originalu postavio/la kangaroo
    Neko rece da se moral stanovistva dize ekonomijom,a kako se dize ekonomija?Sigurno ne trulom Brozovom zaostavstinom....

Kralj Aleksandar sigurno nije dosao da zivi u Srbiju "jer mu je zivot u inostranstvu preskup",kakva glupost,zasto onda ljudi bjeze iz Srbije u inostranstvo?Ja zivim u dijaspori i zivot ne samo sto je jeftiniji,nego postoji nesto sto se zove POSAO i PLATA,sto su nazalost misaone imenice u Republici Srbiji.

Srbija kao Republika nece opstati,kao Monarhija ima sanse da se ukljuci u evropske integracije,da Kosovo ostane gdje pripada i da napokon Srbijom vlada neko kome je stalo do te zemlje i naroda,neko ko nema potrebu da krade i otima.
    pa ces ti iz tri lepe p.m. da mi uredjujes drzavu??????????

Datum priključivanja
    Sep 2006
    Poruka
    5
    a podsetio bih vas da je za vreme istog tog tita, srbija u okviru jugoslavije bila jedna od najrazvijenijih drzava sveta!!! u to vreme su nas i cenili i postovali! a i bili smo pitani za nesto!
    tada si mogao da putujes gde god si hteo, a mogao si!
    i nesto bitno, nije nam socijalizam nametnut sovijetskim tenkovima! sami ljudi, pogotovo mladi i liberalni su se borili za to!
    i da, kraljevska porodica nije proterana nego je celu drzavnu kasu u zlatu utrpala u avion i pobegla.......

so, nikakva monarhija ne dolazi u obzir!!!!!!!!!
    non stop bi nesto da menjamo nesto i padamo na obecanja a nikada nam nije bolje i ne vidimo nista od tih silnih obecanja!!!!!
    boje zasucite rukave

Datum priključivanja
    Feb 2006
    Poruka
    3,603
    Ja sam republikanac po opredeljenju ali skoro da nemam nista protiv monarhije.
    Zato imam mnogo toga protiv Karadjordjevica.
    Pre svega mislim da su najodgovorniji sto nam se sve ovo izdesavalo u zadnjih 100 godina,jer nemojmo zaboraviti da su posle silnih zrtava i pobede u I sv.ratu umesto da iskoriste istorijsku sansu i oforme srpsku drzavu na srpskim prostorima oni pozeleli da budu dinastija"svih Srba,Slovenaca i Hrvata"i tako spase njima teritorije od Italijana(koji su bili,podsecam,na pravoj strani) a nas zakopaju sa njima za vek unapred...Ajde da ne zaboravimo,takodje,za koga je radio Apis...i kako ih je vratio na vlast.

Datum priključivanja
    Mar 2006
    Poruka
    1

bg-ze

Citat U originalu postavio/la schatzist
    a podsetio bih vas da je za vreme istog tog tita, srbija u okviru jugoslavije bila jedna od najrazvijenijih drzava sveta!!! u to vreme su nas i cenili i postovali! a i bili smo pitani za nesto!
    tada si mogao da putujes gde god si hteo, a mogao si!
    i nesto bitno, nije nam socijalizam nametnut sovijetskim tenkovima! sami ljudi, pogotovo mladi i liberalni su se borili za to!
    i da, kraljevska porodica nije proterana nego je celu drzavnu kasu u zlatu utrpala u avion i pobegla.......

so, nikakva monarhija ne dolazi u obzir!!!!!!!!!
    non stop bi nesto da menjamo nesto i padamo na obecanja a nikada nam nije bolje i ne vidimo nista od tih silnih obecanja!!!!!
    boje zasucite rukave
    Da ti odgovorim na ove tvoje konstatacije,trebalo bi da ti napisem knjigu! Ali ukratko,ti ne znas istinu? ili istoriju/mislim onu pravu,koju je tvoj tito zabranio!!!/ Primera radi,nadji Dedijerove tri knjige koje je skoro napisao /da bi svoj greh [on misli] oprao pred narodom/,to sto se tice novije istorije!,a cele srpske istorije i kulture/najjace i najstarije na svetu/treba da se ponosis i ako je/verujem/ ne znas!
    ZA KRALJA I OTADJBINU!!!

Datum priključivanja
    Sep 2006
    Poruka
    5
    Zivela kraljevina Srbija

Datum priključivanja
    Oct 2006
    Poruka
    30
    -Srbija nemoze postati kraljevina jer je izgubila kontinuitet i lozu, ko bi danas mogao da bude kralj, ako bi onaj sto sebe naziva princem prstolonaslednikom ili kako vec postao kralj onda bi svaki drugi gradjanin mogao sebe proglasiti za cara.

-E sada i da se svi sloze oko toga, kralj bi bio samo maskota, ne zato sto politicari nebi to dozvolili nego nebi to dozvolio ni zapad jer bi ponovo ostao bez strategije zavadi pa vladaj, zasto nam za vreme Tita nisu mogli nista pa zato sto nisamo imali oko cega da se svadjamo, srbi se svadjaju samo oko politike i lidera sto imaju vise potencijalnih lidera vise ce da se savadjaju i nikako im se neisplati da dobijemo fiksnog lidera koji bi stisao strasti.

Datum priključivanja
    Nov 2006
    Poruka
    173
    Bez Kralja ne valja!
    Kraljevina Srbija sto pre!!!!

Datum priključivanja
    May 2007
    Poruka
    18
    [QUOTE=kangaroo;7119]Kralj Aleksandar sigurno nije dosao da zivi u Srbiju "jer mu je zivot u inostranstvu preskup",kakva glupostQUOTE]

Ali bolje je biti neko i nesto na selu, nego niko i nista u gradu.
    Slazem se sa "Wooya_iz_Beograda". Sta ce mi kralj koji nezna srpski, neradi nista i usput zivi od poreza. Moze li mi neko objasniti koja je uloga kralja. Sta on zapravo radi (mislim na ovog modernog kralja a ne nekog iz proslosti).
    Poslednji put uređena Neobicni : 07-09-2007 u 00:26

Datum priključivanja
    Feb 2008
    Poruka
    3
    Upravo tako ekonomijom se podize moral .
    Alo bre! Kakva ekonomija bre ?! Nasa ekonomija je propala sa pojavom korumpirane republike u kojoj svi oni rodoljubi i patriote primaju platu od 200 000 dok narod nema ni za leba,o stanju dinara da ne govorim.
    U srecnom dobu Kraljevine Srbije do 1945 u periodu prave demokratije ekonomija je bila i vise nego dobra.Ljudi moji u periodu izmedju 1903-1920 srpski dinar se nalazio iza funte , dolara ii irackog dinara a sad i makedonski denar je jaci.
    Nasu napacenu zemlju moze da spasi samo Ustavna Parlamentarna Monarhija a neki ''demokratski'' precednici . Samo uz krunu dozivecemo procvat i videti pravo znacenje reci demokratija.

Ziveo Kralj!Zivela Srbija!

Datum priključivanja
    May 2012
    Poruka
    1

Zasto parlamentarna monarhija

10 razloga zasto monarhija :

1. Kralj je simbol stabilnosti, jedinstva i kontinuiteta.
    2. Kralj je branilac demokratije i ljudskih prava.
    3. Kralj je domacin, a Vlada vlada.
    4. Premijer sa svojim kabinetom upravlja zemljom.
    5. Kralj je iznad politike i ne pripada ni jednoj politickoj partiji.
    6. Sve partije imaju korist od neutralnosti Ustavne parlamentarne monarhije.
    7. Dignitet i prestiz Kralja popravlja status nacije na domacem i medjunarodnom planu.
    8. Kralj je u stanju da ujedini naciju tako sto postuje sve verske grupe, religije i politicka uverenja, zato sto monarh ne mora da poseduje naklonost biraca iz bilo kog dela drustva.
    9. Izabrani predstavnici su vise okrenuti ka svojoj sopstvenoj politickoj buducnosti, politici partije, vezama i moci politicke partije.
    10. U republikama se izbori za predsednika obavljaju svake 4 godine, a ti izbori i kampanje su veoma skupe i kostaju desetine miliona evra.

NAPOMENA: Kralj ima pravo da smeni vladu ukoliko ona ne radi posao za koji je placena, mada u razvijenim evropskim kraljevinama to pravo jos nije iskorisceno, vec su lose vlade smenjivane dobro razvijenim javnim mnjenjem, sto je i cilj nas monarhista! Nas cilj je da JE PREMIJER NA CELU DRZAVE, I DA SE ON BIRA SVAKE 4 GODINE, A DA JE KRALJ NEZAVISTAN OD DNEVNE POLITIKE I PREDSTAVLJA JEDINSTVO SVIH PARTIJA I SVIH NARODA koji zive na nasoj teritoriji! DANAS, SA OVIM POLITICKIM UREDJENJEM, U SRBIJI REPUBLICI JE FUNKCIJA PREMIJERA FIKTIVNA, A PREDSEDNIK VLADA! MI SE BORIMO PROTIV TOGA!
    Republikanci u Srbiji ne mogu da shvate da je konstantnim smenjivanjem predsednika Srbija dobijala orkestrirane lobiste odredjenih inostranih politika! Niko od njih nije imao razvijen nacionalni duh, svi su stipendisti brozovih srednjih skola i crvenih unverziteta, koji NAPOMINJEM ne poznaju naciju, jer su su komunisti sirom sveta jedna nacija! Svako ko ne shvata o cemu govorim je ili pripadnik ove kaste ljudi ili zivi u hronicnom neznju.
    Druga, ali po meni najbitnija stvar, je visedecenijsko srozavanje srpskog nacionalnog duha i srpske porodice. U prvi svetski rat, usla je Kraljevina Srbija, a izasla kraljevina Jugoslavija. U drugi svetski rat je usla Kraljevina Jugoslavija, a izasla kao SFRJ. Ceo taj period postojanja zajednickih drzava, Srbi su morali da suprimiraju svoj identitet, da dokazuju da je njihov jezik njihov, da budu primorani na kulturni genocid srpsko-hrvatskog jezika, kao da je Vuk Karadzic reformisao srpsko-hrvatsko pismo, a ne srpsko. Znaci vec 94 godine , Srbi ne mogu da se vrate tamo, gde je drzavotvorna politika stala!
    Da ne spominjem cinjenicu da ni u jednoj bivsoj jugoslovenskoj republici nije postojala autonomna pokrajina sem u Srbiji, i to 2! Zar u Hrvatskoj nije trebalo da postoji Istarkska zupanija sa 200 000 Italijana, i Dalmatinska zupanjia, sa tendencijama nezavisne republike?! Da ne spominjemo da se 1956. godine u Srbiju doselilo 100 000 Madjara, navodnih izbeglica iz Sovjetske Madjarske! Da je bio zabranjen povratak Srba na Kosovo po zavrsetku drugog svetskog rata, a da su se u njihove kuce naseljavali Albanci! Da je na Kosovu zivelo do '45 - te 700 000 Srba i 600 000 Albanaca. Pitanje je Koliko je Srba sada tamo!?
    Svako ko je nagovestio da bi glavni grad Srbije, kao sastavne jedinice SFRJ trebalo da bude Pristina bio je poslat na Goli otok... Koje god arheolosko ispitivanje je bilo otpoceto na teritoriji KIM, u cilju prezervacije dvorova Nemanjica, bilo je obustavljeno, direktno sa Briona!
    A da ne spominjem formiranje novih nacija od strane komunistickih kadrova: na popisu 1961. godine ,75 % muhamedanaca koji su ziveli u Bosni i Hercegovini su se izjasnjavali kao Srbi (cak se i Alija Izetbegovic se izjasnjavao kao Srbin). Malo posle tog popisa ''povampirio '' se naziv ''Bosnjak'' ( uzgred, da sam Srbin muhamedanac proverio bih sta na Turskom znaci rec BOSH, i nikada se ne bih tako nazivao, jer je to uistinu jedna pogrdna rec). A Crnogorska nacija je formirana nesto ranije, '45 te godine, tvrdeci da su Crnogorci u stvari Iliri,a ne znajuci (posto su bili istorijsi neuki) da je Ilirija samo pokrajina u Starom Rimu, kao sto je i Vojvodina pokrajina u Srbiji, i stanovnici iste pokrajine su u stvari skupine naroda ( ne postoji Ilirski kao sto ne postoji ni Vojvodjanski narod)!
    Pitanje porodice je takodje bilo revidirano u vreme diktature. Naime, Tito je mogao da bude ''kum'' Albancima na Kosovu, da se vesele uz ''Sote mori Sote'' (epska pesma posvecena genocidnoj Arnautkinji), ali zato je srpska velika porodica bila ismevana. Svako ko ima vise od dvoje dece nije se uklapao u ideal male komunisticke troclane/cetvoroclane porodice koja zivi u stanovima nalik kokosinjcima , po blokovima.
    Srpska Pravoslavna crkva je bila stavljena na marginu, njena imovina je arcena i prodavana, groblja su bila krcena i pravljena su izletista, crkve i freske oskrnavljene pa zatim nikad u potpunosti restaurirane ... Sve u cilju unistavanja veze sa verom koja je do tada identifikovala Srbina! A pro po prodaje nacionalnog i duhovnog blaga van Srbije, komunisticka vlada je bila spremna da se odrekne mauzoleja na ostrvu Vido u korist jedne Francuske kompanije koja je tu planirala da napravi kockarnice nadomak grada Krfa!!! U Sent Andreji nadomak Budimpeste, komunisti su se u korist Madjarske komunisticke partije odricali srpskih crkava, grobalja, imovine srpskih ktitora...
    Suma sumarum komunisticke vladavine koja i dan danas traje, samo pod drugim nazivom:
    1. Plansko unistenje srpske porodice, identiteta, veze sa prosloscu.
    2. Etnicki cista Hrvatska.
    3. Proterivanje Srba iz centralne Bosne.
    4. Stvaranje Bosnjacke drzave na teritoriji Bosne i Hercegovine i na teritoriji sadasnjeg Sandzaka.
    5. Stvaranje Albanske drzave na teritoriji Kosova i Metohije ( p.s. malo ko zna da su Albanci u stvari grupa plemena koja nisu imala, do 1948. - me, ni jedinstven jezik, vec je on vestacki napravljen, pod patronatom Italije, a uz pomoc clanaova Kominterne albanske i crnogorske nacionalnosti ).
    6. Ukidanje Republike Srpske.
    7. Unistenje i nacionalizacija porodicnih firmi, velikih gazdinstava, koja su posle pada Berlinskog zida opet rasparcana i podeljena clanovima Drzavne bezbednosti.
    8. Unistenja obrazovnog sistema proterivanjem srpske inteligencije, postavljanjem partijskih kadrova na celo instituta i fakulteta, koji pritom nisu ni fakultetsku diplomu imali ( Srbija ima preko 300 akademika , dok Francuska, koja je 10 puta veca ima samo 80 )!!
    9. Uspostavljane jednopartijskog uredjenja kao vrhovne vere, pod velom visepartijskog uredjenja, kao i gusenje svih mogucih sloboda izrazavanja - politickog, verskog, nacionalnog, intelektualnog ...
    10. Krajnji cilj: naciniti narod gladnim i bednim, tacnije robovima koji ce se radovati minimalnoj plati, pukom prezivljavanju, dok ''prvi medju jednakima unutar vecne im partije/a'' i dalje propovedaju jednakost i jednaka prava za sve.

Kao zavrsku rec navodim da ne mislim da vracanjem monarhije Srbija resava sve svoje probleme, niti sam fanaticni obozavalac bilo koje individue. Ali sam ubedjen da pod krunom oped moze da se ''sakrije'' i Kosovo i Sandzak i Republika Srpska!
    Ovom reformom se takodje resava vecno pitanje: da li Srbin moze da bude i pravoslavac , i katolik i muhamedanac, tacnije sprecavaju se verski sukobi unutar ISTOG naroda i podstice se vekovno pomirenje ( setimo se da je Vajfert bio veci Srbin od nekih Srba pravoslavaca).
    Takodje smatram da restitucijom ukradenog moze da se pokrene i poljoprivreda i teska industrija, kako ulaganjem stranih i domacih kompanija, tako i ulaganjem ogromnog kapitala Srba koji ne zive u matici (taj kapital se procenjuje na oko 47 milijardi dolara)!
    Vracanjem Krune, pokrenula bi se srpska vekovna tradicija zaduzbinarstva, i drustveno odgovorne politike bogatih prema siromasnim, sto dobrovoljno ,sto kroz obavezne doprinose razvoju drzave od strane firmi koje u Srbiji i prave kapital!
    Kruna, ma ko bio kralj, bi prestavljala garant da se privatno vlasnistvo nikad vise nece nacionalizovati i podeliti uglednim clanovima drzavne bezbednosti! Smatram da Srbi treba da se klanjaju samo sebi i svojoj porodici, a simbol tog postovanja prema sebi i precima koji su stvarali ovu drzavu treba da bude kruna!

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu